Nezostúpené semenníky u bábätka

nicky07
31. aug 2012

Ahojte. Chcela by som sa opýtať či máte niekto skúsenosť so samovoľným zostúpením semenníkov u babätka. Môj drobček sa síce narodil po termíne no ľavý semenník mu ostal niekde v brušku. Ešte v pôrodnici mi povedali že treba počkať kým nebude mať chlapček rok a potom by ho vzali do starostlivosti na endokrinologii vraj sú na to nejaké injekcie a keď tie nezaberú tak sa to potom rieši operačne. Dnes bola u nás naša pediatrička na poradni a povedala že to nezvykne veľmi spontanne zostúpiť a teda po roku ho objedná rovno na operáciu. o endokrinologii nehovorila nič. Máte niekto skúsenosti že by to naozaj zostúpilo samo? Alebo ako to u vás potom riešili? Operácie sa už teraz bojím... :(

strapco13
31. aug 2012

@nicky07 vacsinou sa to do 6 mesiacov upravi, najneskor vsak do roka..ak aj vtedy nie tak operacia, hrozi nepolodnost a ine veci
moj mal putujuci...cize som ho opakovane hmatala a nahanala..upravilo sa v dvoch rokoch..ale nam sa dal kazdy den nahmatat, len niekedy vybehol az do bruska

katren
31. aug 2012

@nicky07
@strapco13 aj my mame putujuci....raz tam je, raz nie....

strapco13
31. aug 2012

@katren tak len hmataj a vzdy ho podrz dole, nech tam aspon chvilu ostane, ako bude rast tak by mal ostat dole..u nas to tak bolo, ale fakt som nahanala poctivo

katren
31. aug 2012

@strapco13 my to vzdy pri kupani, bo vtedy ma kopec inej roboty a nevnima to tak 😉

ywulla
31. aug 2012

@nicky07 Môj mm bol ako dieťa na to operovaný a nemá žiadne problémy. Neboj, keď bude musieť podstúpiť operáciu, aspoň si kvôli nízkemu veku nebude na to pamätať 🙂

triniti190
31. aug 2012

Môj chlapec to mal to iste tak isto sme čakali ked bude mať rok ale nepomohlo to tak sme tu operaciu podstupili a teraz chvala bohu dobre... takže nebojte sa.. 🙂

milady39
15. nov 2012

@ywulla
@triniti190 môj malý nemá ani jeden vzostupený urolog mu ich nahmatal a v januári mame isť na operaciu, strašne veľa majú deti tak preto tak neskoro malý ma v marci 2 roky, čiže už je dosť veľký, kedy to robili vašim drobcom a ako prebehla operácia strašne sa bojím toho.dakujem

triniti190
21. nov 2012

môjmu robili ked mal 8rokov.. 🙂

janula2511
10. okt 2017

@triniti190 ahoj nebol problem s tym že mal 8rokov?a kedy ste mu to zistili ze nemá vajicko na mieste?

itmama15
8. feb 2018

@triniti190 Boli semeníky vyvinuté aj keď ich mal 8 rokov nestiahnuté? Alebo to "dobehol" potom. Náš malý bol operovaný na oba semeníky, jeden sa podarilo stiahnuť nižšie jeden je v hornej časti prišitý. Pri každej návšteve ich skontrolujú a to je všetko. Trvá to asi 5 min, ale stále nevedia povedať či sa vývíjajú že nato je ešte malý a pod. Chodím do BA na Kramáre a som už dosť znechutená z toho, ako ma odbijú 5 minútovým vyšetrením. Naposledy bol ako 2,5 ročný, teraz sme boli u pediatra (ako 3 ročný) na kontrole a ten tam to jedno ani nenahmatal, aj keď je pravda, že sa veľmi vystieral a plakal. Viete nejaké odborníka lepšieho poradiť v okoli BA a TT, ktorý by ma neodbil tým, že je ešte skoro vidieť ako sa vyvíjajú semeníky?

simmsi
8. feb 2018

Ahoj.
Mijmu synovi to tiez lietalo hore dolu. Urcite to este neries. Je moznost ze sa to upravi. Ked sa to prevalilo u nas tak som vela riesila ohladom toho a tie injekcie sa podla roznych studii ukazali ako uplne neefektivne. Ked mal rok tak sme sli na urologiu do BB (velmi chvalim dr.Molcana),kde sa zhodnotila operacia,ktoru podstupil o 3 mesiace od vysetrenia (ano,maju toho tam vela a tato operacia je casta, sama som to tam videla). Vraj podla novych studii z nejakej urologickej organizacie to maju podstupovat deti uz okolo tuku 1,5. Lebo ze aj neskor bolo neskoro, co zas vedia z 20 rocnych studii co sa teraz vyhodnocovali resp. vtedy ked sme to my riesili. Tieto info som uz neoverovala,dufam ze ma neklamali,ked sa teraz tak zamyslam. Nakoniec museli operovat aj druhe vajko. Od vtedy preslo uz 6 mesiacov a jazvu uz nie je ani vidno. Urcite sa neboj aj tak mas na tieto rozhodnutia kopu casu.

simmsi
8. feb 2018

@simmsi nie tuku ale roku 😂

lucia_089
15. apr 2020

@triniti190 prosím Vás prečo až v 8rokoch? Ako to nikto nezistil?

lucia_089
15. apr 2020

@triniti190 *skôr

mirit2016
3. nov 2020

Koho odporucate na operaciu semenika?

kythos
13. aug 2021

@ywulla prosím vás mali ste aj hmatateľný ten semenník či bol vidno len na sono?
Nebol problém po operacii a dnes po čase? Ďakujem

kythos
13. aug 2021

@milady39 dobrý deň prosím ako Vám to po rokoch dopadlo ?