Nezostúpený semenník

3. apr 2023

Popýtam sa tu , kto má skúsenosti.
Mám 5 ročného synčeka , ktorý nemám zostupeny jeden semenník (mal ho dosť vysoko ) a druhy mal migrujúci.
Ten nezostupeny mu už 2krat operovali a ten migrujuci mu tiež upevnili v miesku.
Ten jeden má pekne v miesku, no ten čo mal od narodení v brusku , má stále ako píšu v papieroch mierne vyššie (niej mu ho cítiť v miesku).
Dneska mi na kontrole povedali že musí byt stále sledovaný , lebo že má väčšie riziko vzniku rakoviny 😒
Nad ničím od vtedy nerozmyslam len sa už bojim.
Kontrolu nam dali zas až o rok a nam sa to zdá dosť neskoro 😒
Dá sa tomu nejako predísť ? Poznáte niekoho dospelého čo nemal zostuoeny semenník a funguje normálne ?

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
3. apr 2023

@markus1 a teraz má všetko v poriadku ? Je stále sledovaný ?
Veď práve toho sa obávam.

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
3. apr 2023

@markus1 áno viem, no mám z toho strach už teraz 😒 a po operácii ho mal už pekne v miešku?

evita1725
12. apr 2023

Ahoj, prežívam rovnaký strach o syna. Mal tiež nezostúpený jeden semenník, operáciu mal teraz nedávno v 17.mesiacoch, dúfam, že bude postačovať iba jedna. Prosím ťa v akom veku sťahovali do mieska semenníky tvojmu synčekovi? Tiež sa veľmi obávam do budúcna, čo sa týka rakoviny. Podľa zahraničných štúdií čo som pozerala stiahnutie semenníka až tak riziko neznižuje, ide tam skôr o to, že sa rakovina ľahšie odhalí v skorom štádiu keď je semenník v miesku. Umiestnenie v miesku je veľmi dôležité pre budúcu plodnosť a schopnosť mať deti. Som z toho nervózna z lebo v zahraničí už dokonca odporúčaju operovať medzi 6.-12. mesiacom. Kam chodíte na urológiu?

autor
12. apr 2023

@evita1725 mi sme mali prvú operácia cca v 21mesiacoch 😒 teraz v roku 2021 druhu.
A je tam vysoká šanca ten rakoviny keď si kukala tie štúdie ? Ja som z toho má nervy. My chodíme do Martina , tam ho aj operovali a vy ?

evita1725
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monika1954
13. jún 2023

Zdravým vsetkych
V nedeľu 11.6.2023 operovali môjho vnucika na slepé črevo bohužiaľ až teraz sa zistili proste nenašli mu vajíčko a v októbri bude mať 6 rokov to bola taka rána mala som co predychat neviem ako je to možné že sa to nezistilo doteraz p. primár slubil až bude v poriadku po operácii slepého čreva začne sa riešiť veľmi sa bojím a obávam ale dúfam veľmi ma to trápi ze kde sa mohla stať chyba prajem pekný den