Nízka hladina železa a zvýšená chorobnosť ročného syna

kity79
21. feb 2014

Syn má rok aj mesiac a od augusta berieme železo (Maltofer kvapky) s prestávkami - keď bol chorý. Dcéra 3,5ročná chodí od septembra do škôlky, a samozrejme nosí všetky choroby domov. Syn mal už 3-krát zápal priedušiek, raz sme boli v nemocnici so zápalom pľúc a pred týždňom zase s vracaním. Myslím si, že za jeho chorobnosť môže to nízke železo. Ešte ho aj kojím 2 krát za deň. Z toho M mlieka veľa železa nedostane a asi ani z jedla. je to taký začarovaný kruh medzi chorobami sa mu hladina železa zlepšila a po vysadení zase klesla. Máte nejaké overené rady ako udržať Fe v norme aj bez kvapiek ? Nechcem mu ich dlho dávať, že sa z nich kazia zuby.

kaja73
21. feb 2014

@kity79 zeleza ma vela hovadzie maso-hemovu formu co sa lahko v tele vyuzije,dalej je dobra melasa,medovicovy med-ten neobsahuje pel,stava z cvikly...to su non hemove formy pre telo tazsie vyuzitelne ale tiez potrebne.
A ak ma telo vediet vyuzit zelezo potrebny je k tomu aj c vitamin....takze bud v praskoje forme cecko napr z DMka, Jemienson ovocne cucaky z lekarne,ale dako navysit ovocie s vyssim obsahom c vitaminu...bez cecka sa zelezo slabsie vyuzije v tele.

kaja73
21. feb 2014

@kity79 http://www.justnahrin.sk/podla-pouzitia/stavy-a... mozno by vam aj toto pomohlo
len to obsahuje aj pel, takze skusat to pomaly ci maly nezareguje alergicky na ten pel.

aelinka
21. feb 2014

doporučujem viaczložkové bylinkové prípravky, ktoré majú synergický účinok, teda pôsobia na viaceré orgány v tele súčasne. Sú vyrobené podľa rokmi overenej čínskej receptúry a úplne bez chemickej stabilizácie, Viac informácií o ich zložení a účinku nájdete na tomto odkaze http://www.okg-fit.cz/zdravieapriroda

evita2222
21. feb 2014

@aelinka pozrela som si odkaz, ale nenašla som pre malé deti, len od troch rokov. Ma tiež máme problém so železom a chcela by som radšej niečo prírodné.

jamelia
21. feb 2014

Ahoj, co sa tyka toho zeleza - skus mu pridavat struhany kokos do jogurtu. Mne to odporucila detska lekarka pre dceru - tiez ma 3,5 roka a ako nastupila do skolky - mala uz 3x hnisavu anginu, medzitym aj sopliky a grcavu virozu. A tiez mam rocneho syna, ktory od nej vzdy chytil zapal priedusiek - akurat sa lieci tretikrat, mal aj tu grcavu virozu a navyse aj zapal hrtana - laryngitidu. Uz som z tych chorob rovnako zufala - je to od decembra akosi privela a to som dceru odvtedy do skolky ani nedala. Jej brali krv - zeleza mala dost - ale nieco z cervenymi krvinkami - cohosi mala menej, preto mi odporucala ten kokos. Teraz pri kontrole budu brat krv asi aj synovi, tak som zvedava - pre istotu sme sa museli objednat aj na pneumologiu. Neviem, ci je to len touto zimou - malo mrzne a tym, ze dcera nastupila do skolky - ale predtym nebyvala casto chora, max. raz do roka, aj to je vela. Prajem skore uzdravenie - a drzim palce, nech tie nase deticky uz choroby radsej obchadzaju 🙂

liecitelka
21. feb 2014

Ahoj lidičky.
Predstavte si, že vo veľa prípadoch úbytok železa spôsobujú cysty v slezine.
Slezina je oslabená a je jasné, že sa nabalia aj ďaľšie zdr. problémy.
Systémom SRT( Spiritual Response Therapy) som daný problém mnoho krát riešila/ aj únavový faktor sa vylepšil.
Zázrak? Nie len informácie a kopec práce so systémom / jedinečnej alternatívnej liečby.
Viď. Asociáciu na www. spiritualresponse.com
Som cetrif. učiteľ SRT pre Slovensko.
K. Květoňová
0905 293895

jurcaga
21. feb 2014

nam tiez lekarka odporucala kokos davat do pudingu, hovadzie masko a pod.... nedavno som zistila, ze nas maly doslova "zerie" varenu cviklu... tak som rada 🙂
tiez sme mali maltofer a k nemu kyselinu listovu
aj na nete su rozne rady:
http://najmama.aktuality.sk/clanok/224578/ked-d...
citala som, ze ta chudokrvnost sa moze neskor prejavit aj tym, ked zena bola chudokrvna v tehotenstve a dokonca aj tym, ze lekari pri porode nenechali dotepat pupocnikovu krv....

veriiii
21. feb 2014

@kity79 vela zeleza je aj v zltku, strukovinach, ,melase.. a potom klasika spenat, cvikla,brokolica, marhule,ale i zemiaky,cervene masko ,morcacie ..atd..zo zelez.kvapiek sa kazia zuby?skor sa farbia,ale kazia?no,ale najlepsie by bolo snad zistit, preco ma opakovane anemie?je mi jasne, ze deti v prudkom vyvoji potrebuju viac zeleza, ale dobra strava by to snad mala pokryt..

kity79
autor
21. feb 2014

ahojte, dakujem vam vsetkym za rady, ste hrozne zlate 🙂
jurcaga cviklu mu iba uvaris vo vode alebo este nejako dochucujes ? ja som mu skusala zavaranu s ryzou ale mu to nechutilo

kity79
autor
21. feb 2014

med mu davam do kazdeho cajiku a hovadzie masko som mu davala dnes so zeleninou ale tiez mu to nechuti tak som ho trochu oklamala a davala som mu to na banan, aspon trochu zjedol

kaja73
22. feb 2014

@kity79 ale treba zohnat medovicovy med-ten je produktom vosiek ...nema v sebe pel,takze nehorzi alergia nan a ma ovela viac zeleza ako pelovy med, plus ma antibakerialne ucinky silnejsie ako klasicky pelovy med.
Kupis ho napr cez net...stoji od 7 do cca 14 euro-zalezi od stranky..

kity79
autor
23. feb 2014

kaja73 kupujeme med od vcelara tu v Puchove tak sa ho opytam ci taky este nema. Na jesen sme ho od neho kupovali.
dakujem