Nízke IgE a kožné prejavy

salome123
28. jan 2014

Ahojte baby, 13m dcera ma nizke IgE a mava kozne reakcie na rozne potraviny. myslite, ze je medzi tym nejaka suvislost? je tu niekto kto ma s takymto niecim skusenost?

luba28
28. jan 2014

@salome123 nizke hodnoty svedcia o alergii,cize preto ma tie prejavy na kozi,..nema obranu pred alergenmi,resp.je nizka

demo
28. jan 2014

@luba28 nesvedcia o alergii skor vysoke hodnoty?

demo
28. jan 2014

@salome123 bez ohladu na vysledky testov, treba potraviny, na ktore ma negativne reakcie z jedalnicka vyradit a po par mesiacoch opatrne skusit postupne zase zaradit. ma ekzem?

salome123
autor
28. jan 2014

@demo ma ekzem, ale reaguje na nesmierne mnozstvo potravin... resp. niekedy na potravinu zareaguje, inokedy nie. niekedy ma oneskorene reakcie a teda nevieme na co je vlastne alergicka. riesime to v imuno-alergo ambulancii a cakame na vysledky, ale sestricka nam hovorila, ze je zvlastne ze ma nizke IgE kedze alergici ho maju vacsinou zvysene.

demo
28. jan 2014

@salome123 reakcia moze byt aj non IgE, pri ktorych je nastup reakcie prave oneskoreny a nie taky rychly ako pri IgE reakciach. Podrobnejsie pozri v clanku, je tam navyse aj tabulka potravin, na ktore reaguju najmensie deti najcastejsie
http://www.worldallergy.org/professional/allerg...

aristka
28. jan 2014

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s... možno porozumieš ,ale prečo nekomunikuješ zo svojou dr. tá ti to najlepšie vysvetlí ,pozná tvoju anamnézu a budeš to mať z oči ,voči ....

demo
28. jan 2014

@aristka tieto testy su jednoducho mimoriadne nespolahlive.je to napisane aj v linku, ktory si sem pripla. a lekari sa ich stale drzia ako svateho pisma. Nie je zvysene IgE - nie je alergia a nie je co riesit 🙂

aristka
28. jan 2014

@demo preto je lepšie komunikovať s ním ..ide tam o skúsenosti a ak je to imunológ s dlhoročnou praxou ,bude vedieť čo a ako ......a či netreba vyšetriť kompletne imunológiu .....

demo
28. jan 2014

@aristka nuz ja som pochodila ix alergologov, imunologov a gastrologov a neda sa povedat, ze som s nimi dostatocne nekomunikovala. a mozem ti povedat, ze oni povazuju testy na IgE (serum) spolahlive na 99 percent.
Mimochodom, toto je prvy tvoj zmysluplny link, dakujem 🙂.

lalinko2010
28. jan 2014

@demo ahoj, my sme mali vyšše IgE, ale drobec mal kašeľ dva mesiace, z čoho neviem, potom prešiel, ale alergiu nemá na nič, aspoň z krvi nevyšlo nič. IgE mal hodnotu nejako 68 ale nič som sa nedozvedela, že čo a ako, len nám dali montelukast a flixotide. Vraj testy bude robiť keď bude mať 4-5 rokov.

demo
28. jan 2014

@lalinko2010 pozri toto http://www.proalergiky.cz/alergie/clanek/labora..., tam je tabulka s normalnymi hodnotami v zavislosti od veku dietata.
Nedozvedela si sa od nich nic, hlavne ze nasadili kortikosteroidy 😕

aristka
28. jan 2014

@demo no ja mám syna astmatika a mám pred sebou vyš čo mal absolvované a tam doslovne písané ......IgEtotal v norme a špecifické IgE čo boli kožné testy mu vyšli pozit na jednu zložku,inak vyšetrené má aj leukocyty a plus je tam vyšetrené aj humorálna imunita .....takže preto je lepšie komunikovať s dr. ,pretože to nie je smerodajný údaj ak je problém...

demo
28. jan 2014

@aristka kozne testy su uz spolahlivejsie, to je jasne

lalinko2010
28. jan 2014

@demo nám z krvi vyšlo
- astham bronchiale stredne ťažká perzistujúca, dobre kontrolovaná
- relatívna a absolútna eozinofilia, alevácia celk. IgE
- parciálny deficit špecifickej celulárnej imunity v.s. prechodného charakteru

- stp. obštrukčnej bronchitídy - to sme boli v nemocnici a tam kašlal a dali mu sirupy ale nič a potom detská lekráka mu dala ambrobene inhalovať a do rána sa tak rozkašlal, že do troch dní prestal, dýchanie čisté, chodili sme ako na klavír detskej nech ho počúva a ok, aj alergolog

demo
28. jan 2014

@lalinko2010 no ak ste boli uz kvoli tomu aj v nemocnici, tak to bolo asi vaznejsie. V tom pripade su aj kortikosteroidy zrejme na mieste. Oni su tu zase uz dlhe roky a ich neziaduce ucinky su pomerne dobre zname, myslim ze vselijake nove lieky su na tom ovela horsie. Ale u nas bol problem ekzem a lekarmi nerozpoznana alergia na mliecnu bielkovinu, v tychto respiracnych ochoreniach sa velmi nevyznam (nastastie nemusim). ale ked vam to preslo, budte radi 🙂
Inak na zvysenie produkcie hlienu,resp. jeho lepsie vykasliavanie je najlepsi solmucol - presnejsie vsetky lieky s ucinnou latkou l acetyl cysteine. NAC je vyborny aj pri rozbiehajucich sa infektoch.

lalinko2010
28. jan 2014

@demo nie kvôli tomu sme boli v nemocnici, ale mi vracal celý deň, tak sme šli a potom začal kašlať, ten kašeľ vypukol asi týždeň predtým, lebo sme prerábali dom a búralo sa tam a drobec tam behal a asi sa niečoho nadýchol, a detská hovorila že niečo môže mať v prieduškách a nevedeli sme že čo a z čoho, ale hovorila že asi z toho domu, pleseň, prach a podobne, ale priebeh kašla má ok, nie v katastrofach ako mi to vykreslil alergolog.
ďakujem za stránku, som sa trochu okľudnila, tie hodnoty a normálne vysvetlenie pojmov. lebo lekár ani zvuk a ani obraz, ale sprej mám zníženú dávku a raz denne.
niekedy mám pocit že radšej by som riešila kožné problémy ako respiračné, ale asni jedno neni ok.

maznacik007
28. jan 2014

my mame opacny problem vysoke IgE to celkove 5 rocne dieta hodnoty okolo 300 a este nevedia na co je alergik zatial tipuju nieco co kvitne v maji ... teraz ideme na kozne testy ... tak hadam to zvladne nejako... v krvnych testoch mu nevyslo nic ...

teda len porucha imunity

demo
28. jan 2014

@lalinko2010 no kozne ak sa neliecia (nerozpoznana alergia na potravinu) tak casto prejdu do respiracnych problemov. to sa stava prave vtedy ak lekar nema ani zvuk ani obraz 🙂 co je dost casto

aristka
28. jan 2014

@lalinko2010 to je typické pre ambrobene a dobre ,že zabralo ....a ja by som odporučila aj preplach nosových dutín s kanvičkou aj pri najmenšou náznaku nádchy ....keďže dobre poznám čím si prešla ....

aristka
28. jan 2014

@demo pozor kopu bordelu nám lieta vo vzduchu a kožne sa to nemusí prejaviť....

demo
28. jan 2014

@aristka preplach kanvickou? ale to si mila aristka prebrala od tej nehodnej indickej mediciny, ci skor, v tomto pripade, indickeho liecitelstva.
pisem, ak sa nerozpoznana potravinova alergia neriesi tak nasleduju inhalacne alergie. Pisem o potravinovej alergii. Nie o tom, co tu lieta.

maznacik007
28. jan 2014

@demo ale to je bezne ten preplach s takym tym slonikom .... niekto to vola aj kanvicka .. robia to s detmi aj v kupeloch uplne bezne .... mojim to pomaha .... 😉 davam do toho sulinku alebo vincentku

demo
28. jan 2014

@maznacik007 ano je to bezne a velmi ucinne. pochadza to z mimoeuropskych kultur a zapadna medicina to prevzala a urobila dobre. aristka sa iba v inej teme smiala, ze co nam asi tak moze dat poznanie vychodnych metod. tak napriklad toto 🙂

lalinko2010
28. jan 2014

@aristka ani mi nespomínaj nosové dutiny, včera lekár ORL že vybrať mandlu nosnú, tak neviem a pritom od toho 10/2012 nevieme čo je to poriadne kašeľ, ale od 9/2013 je v škôlke tak veselo ale len týždeň bol doma, sa drží. soplíky mám, huhňá, no nošteka mu nedávam ani kvapky len vincentku, to ambrobene zabralo, ale len inhalovanie, sirup nechcel, jedine keď má kaseľ tak stodal.

demo
28. jan 2014

@lalinko2010 ak sa drzi, tak mandle nech zostanu tam kde su 🙂

maznacik007
28. jan 2014

@demo aha ja neviem toto pozadie...

@lalinko2010 daj mu vybrat ... mojmu to super pomohlo aj ked mu mohli aj krcne hned vziat cele ... jemu vybrali nosne krcne nechali lenze furt ma vysoke ASLO a teraz tvrdia ze tam ma asi lozisko ale nejak to neriesia ...

lalinko2010
28. jan 2014

@maznacik007
@demo
- teraz som na vážkach, dýcha s pusou, nechrápe už, huhňá ale soplíky ledva niekde. v škôlke ok, to len doma, vonku dýcha pusou, ale toto som už mimo tému - IgE a podobne.

aristka
28. jan 2014

@lalinko2010 ak je veľká nosná mandľa ,tj nedošlo k jej zakrpateniu ,robí to často problém.....uvidíš ako sa to bude vyvíjať ,pri soplíkoch hneď od začiatku sa naučte tie preplachy ,je to úžasná vec pre astmatika a nebude problém .....nechaj tomu čas ,ak nemáte problém...

demo
28. jan 2014

@lalinko2010 ak dycha pusou tak to je zle. treba zistit, preco. ak su mandle opuchnute, nie ze hned vybrat, ale zistit pricinu opuchu a riesit ju. doktori by hned ak nieco prekaza najradsej vyrezali 😕. Tymto som sa nezaoberala, urcite existuje riesenie.

lalinko2010
28. jan 2014

@aristka nepovedal že je veľká, len to že treba ju von, mám svoje rozčúlenie z ORL vo svojom statuse zo včera. bojím sa mu dať vybrať, len ma hnevá že huhňá, spí dobre, len s otvorenou pusinkou, už nechrápe, ako náhle má soplíky tak dávam vincentku, aspoň striekam, prípadne sme na homeopatikách.