Nočné bolesti nožičiek. Poradíte?

jajuska1212
11. jan 2015

Dobrý deň,prosim vás najde sa tu niekdo kdo by mi poradil, moj 7 rocný syn sa často v noci budi s plačom že ho bolia nožičky najmä v oblasti prednej a zadnej časti od kolien dole,niekedy sa budi aj 2-3 x v noci ,prvý raz sa mu to stalo keď mal 4 roky. Počula som že stava sa to ked dieťa rastie./alpujem mu ich, mastim chladivým gelom niekedy to pomože/. Ak ma niekdo skusenosť poradte mi ako sa vy s tým pasujete.Ďakujem

ivka104
11. jan 2015

Ano, je to rastova bolest. Aj my sme tym presli. Boli to odplakane noci. Riesila som to aj s lekarkou, vraj je to bezne. Pomohla alpa, chladive gely a masirovanie. Ono to prejde samo, chce to len cas. Drzim palce

zutera
11. jan 2015

Naše dcerka to taky mívá. Doktorka říká že je to z toho jak roste a nestačí jí minerali co přijímá ve stravě. My to řešíme multivitaminamy typu marťanci a tak,celkem to pomáhá i já osobně nejsem zatance těchto preparátu. Navíc naše dcerka málo pije.Tak to přikládám i k tomu

prasiatko30
11. jan 2015

aj u nas sa to obcas stava natriem mastou a davam ibubrofenovy sirup - ako pri teplote

72martina
11. jan 2015

Ahoj,naša 4-ročná dcéra to ma tiež,najprv ukazovala na predkolenie,potom aj na členky, často až brutálne revala, bolo to hrozne,tiez som jej to masírovala s alpou,s vietnamskou mastou, keď to neprechadzalo dala som nurofen,najprv celú davku,neskôr v priebehu tyzdnov len3/4,alebo polovicu,už keď som vedela,ako to zas bude,zacinalo to vždy okolo 23.00-24.00,najprv sa len mrvila,mrncala potom revala,ale fakt hrozne😞 mavala to aj 3 x do týždňa ..pediatricka nas poslala na ortopediu, tam jej diagnostikovali ploche nohy, čo som aj predpokladala, nosí ortopedicke sandale-prezuvky a v topankach vložky a mozem povedať, že sa jej polepšilo, postupne da tie bolesti zmiernili , teraz ich máva tak 1-2x za 2-3 týždne, skus pozrieť synovi na šľapu ci ju nema rovnú, prípadne ist na ortopediu...určite lepšie je sa poradiť..môžu to byť aj rastove bolesti, mavala som take aj ja okolo tohto roku a bolo to hrozne, prešlo to samé,ale doteraz si ich pamätám...určite skús ísť k doktorovi..snáď da to vyrieši 🙂

petronelakosik
11. jan 2015

Urcite to treba riesit co najskor s ortopedom...nas drobec je po operacii jednej nozky,o chvilu ho caka druha..ak by nemal tie operacie tiez by ho cakali velke bolesti v tom 7-8 veku..my sme mali aj tu smolu ze jeden ortoped nam urcil zle diagnozu a teraz chodime 300 km za odbornikom..ale tak nemusi mat vas syncek to co nas,no isto by som to nenechala len tak ...drzim palce

acer11
11. jan 2015

aj my mávame,hlavne keď veľa behá,sú to väčšinou rastové bolesti,pomáha nám alpa 😉

mima2406
14. jan 2015

ja mám dvojičky 5,5r chlacov a už trpime asi 3roky s bolestami noh,chodime aj k Reumatologičke do Ke ale nepomohla že vraj je to rastoveho povodu,čo ja si myslim že to nie je,povedala že nech vydržžim ale 3roky a každu druhu noc a raz jeden raz druhy ved ja nič nespim,tak plaču že mi ich je strašne luto lebo ta bolest je silna,Ja im davam alnalgetika Mig som davala ale potom ho zrušili a teraz Nurofen davam a za par minut bolest ustupi,takže sa trapime doteraz.

simi222
14. jan 2015

Ja si myslim že to nič važne,moja dcera ked mala 5 rokov strašne ju vnoci boleli nožky,museli sme z manželom držat v ruke pokial nezaspala,to znamena že rastie,tiež som bola vystrašena a utiekala k lekarovi.Dnes už ma 10 a pekne nam vyrastla 🙂