Nočné pocikávanie u 3,5ročnej

janka0808
25. apr 2019

Ahojte dievčatá,potrebujem poradiť,pomohlo by mi keby tu mala niektorá podobný problém.Dcerka ma 3,5 roka.Pocikava sa mi iba v noci.Trva to už dlhšie.Pred spaním sa vždy pekne vycika,cez deň z tým problém vôbec nemam.Proste,keď ju na to cikanie zobudím vycika sa,keď sa stane,že zaspím,pocika sa.Doktorka tvrdí,že to zvyknú detičky tak do 5rokou robit.Stale,že má čas sa to naučiť.Som už zúfalá,nešťastná,keď ideme niekam na noc,musím sa nabaliť vecami lebo sa pocikaa.Nevie mi z týmto niektorá poradiť,čo mám ešte spraviť,vyskúšať? Ďakujem za každú odpoved

euka210
25. apr 2019

vyrastie z toho, moj druhy taky je...ma 5,5r a teraz v noci prisiel ze sa pocural, obcas sa to este pritrafi, plienku mal aj v skolke ako 3,5r a na noc ju mal skoro do 4r. Tiez som ho v noci budila aby sa vycural, potom bol suchy.

miadi
26. apr 2019

@janka0808 nemam takuto skusenost moja hnet ako sa odplienkovala sa pocikala v noci len 2x a bolo ok..ja by som jej na tvojom mieste dala na noc plienku a ked niekam ides na noc tak duplom plienku. Ak ma dr pravdu tak co teraz? sa bude este rok a pol pocikavat? Alebo ju budes kazdu noc budit? sak uz teraz si zufala tak co potom? Asi ma velmi tvrdy spanok a nevie sa zobudit na to ze jej treba cikat. Alebo pull upku 3.5r uz vie si aj sama dat dole plienku proste ked sa zobudi nech ide cikat a ked sa nezobudi tak plienka to zachrani..urcite nebude dlho takto existovat raz to pride ked sa zobudi a bude bez nehod. Tak len trpezlivost a nezufat su aj horsie veciz tohto vyrastie.

zuzka38
26. apr 2019

@janka0808 ako to dr.povedala je to normálne, do cca 5 rokov..ak xces daj jej plienku na noc a máš pokoj..

nenne27
26. apr 2019

Chapem tvoje zufalstvo ale urcite z toho vyrastie!presne to som si prezila ja ano do 5.5 roka sa mi syn takto pocikaval v noci.isiel spat okolo 8 a o 11-12 som ho budila a viedla na wc cikat.ked som zaspala pocikal sa.vyrastol z toho.neboj sa urcite z toho vyrastie!drzim palce

eliskadad1
26. apr 2019

Ono to bude chcieť proste čas. Ako musí to prejsť samo a niektorým dietkam to proste trvá trocha dlhšie. Je to ale normálne, žiadna vada to nie je, takže musíš len vydržať :/

3009
26. apr 2019

@janka0808 nestresuj a počúvaj čo ti vraví doktorka. Dávaj na noc plienku a dieťa bude bez stresu a aj ty. Dozreje a prestane sa pocikávať. Moja vnučka mala tiež na noc plienku do 4 rokov, bola to taká istota. Skoro stále suchá, ale občas sa pritrafilo. Potom ak ju mala stále suchú, tak aj sama povedala, že plienku už nechce. Vnuk sa pocikával v noci skoro do 5,5 roka a tiež to prestalo zo dňa na deň. Doktorka vravela, že chlapci sú niekedy v tomto pozadu.

maca2014
26. apr 2019

aj našej to trvalo dlhšie, cez deň od dvoch rokov bez plienky, od troch rokov som mala vela pokusov na noc zrušiť plienku, zrušila som večerne pitie mlieka, v noci som ju davala cikať aj tak som ju vždy našla mokru, vobec sa na to nezobudila, ako oslavila 4 roky tak som zasa skusila po par suchych nociach dať dole plienku a už sa nepocikáva, ...tiež som neverila že sa toho dožijem 🙂

szzuzka
26. apr 2019

@janka0808 ma len 3,5r. je to normalne 😉 z toho urcite vyrastie. Keby mala viac rokov tak to by mohlo byt z traumy napr. Hore hlavu bude to OK! 😉 ( velmi to s nou nerieste, aby nemala traumu z toho, ze ona velka a take “nehody” sa stavaju. Psychika je komplikovana 😁 a hlavne u malych citlivych deti)

janka2501
26. apr 2019

moja ma 7 r a v noci ju davam este 1x vycikat, tak tvrdo spi, ze neciti nutkanie na cikanie. riesila som aj s dr, a vsetko je ok,

lubi40
26. apr 2019

@janka0808 a preco jej nedas na noc plienku? Akurat ju stresujes, v noci jej nedas vyspat, lebo ju budis.
Podobna tema tu bola uz snad 1000x. nocne pocikavanie sa nie je vecou cviku, ale vyvojom nervovej sustavy. ja mam doma 4.5 rocneho a kazdu noc ma mokru plienku. Zijem v zahranici, pytala som sa lekarov (viacerych) a vsetci mi povedali, ze do 8 rokov nema vyznam to riesil, lebo statisticky sa az 10% deti v tomto veku pocikava a vyrastu z toho. Ja sama som sa pocikavala velmi dlho (aj na zakladnej skole) a akurat mam z toho traumu, lebo na rodicia bili a kricali na mna. Potom som im radsej nic nehovorila a spala cele noci na mokrej pocuranej posteli.
Takze za mna, este ma cas. Pockaj do 5 rokov a potom to opat konzultuj s lekarom.
Na ukludnenie, ak pogooglis, tak zistis, ze je to normalne (aj ked pre rodicov nepohodlne). U niektorych diencat dokonca nocne pocikavanie prejde az s prichodom menstruacie (a cisla su zarazajuce - tyka sa to az niekolkych percent populacie - cize nie promile...).
da

janka0808
autor
26. apr 2019

Ďakujem vám všetkým, velmi k pomohli radi,určite jej to nevycitame.Budem trpezlivá🙂