Nočné pomočovanie 6 ročnej a časte nutkanie na močenie

bobulka34
3. mar 2013

Mam problem dcerka sa pomocuje, suche obdobie este nemala. Cez den v poriadku, ale v poslednej dobe ma caste nutkanie na mocenie, niekedy kazdych 10 min. Samozrejme chystame sa lekarovi, ale ak mate s tym skusenost, prosim napiste a ukludnite ma. dakujem

mummy01
3. mar 2013

@bobulka34 a nocne pomocovanie ste uz s lekarkou riesili? Moze to mat suvis s castym mocenim cez den,podla mna treba dcerku vysetrit lebo pomocovanie po piatom roku uz nieje normalne.Drzim palce.

alena0305
3. mar 2013

@bobulka34 Nočné pomočovanie - tam moc neporadím. Ale s častým nutkaním cikať - máme skúsenosti so synom - teraz má 5,5roka. Náš sa teda v noci nepocikal, nachládnutý nebol - takže už som tušila,že je to psychického pôvodu. Mal opakovane moč kontrolovaný, bol aj na sono obličiek a potvrdilo sa mi to,čo som si myslela. Býva to pri odlúčení od matky (ja som mala rizikové tehotenstvo - najpr som ležala doma a potom v nemocnici) a potom príchod sestričky alebo iná stresová situácia, pútanie pozornosti. Nedávať nič na močové cesty- všetko podporuje časté cikanie a neupozorňovať, nehrešiť. Keď sa ti dá - choď. A čo najviac sa venovať. Môj mal také obdobia - mesiac chodil, mesiac prestal, potom znova a potom to našťastie prestalo. Ale ak sa pomočuje aj v noci - určite to musíte riešiť aj s lekármi.

alliana3013
4. mar 2013

@bobulka34 my máme tiež taký problém, syn(5 rokov) chodí na záchod za hodinu aj desaťkrát a veľakrát sa stane, že má cvrknuté, čo nestihne dobehnúť.v noci je tiež stále pocikaný.my sme boli u toľkých doktorov, že až a zatiaľ nič nezistili, ešte nás čaká endokrinológia, tak uvidíme tam.chodili sme aj k psychologičke, na nefrológiu, k urológovi a tam príčinu nezistili..tak musíme čakať ďalej..držte sa

zuzimia
4. mar 2013

Aj my sme toto mali, trvalo to asi tak do 6,5 roka - vcetne nocneho pocikavania, ak som ju nezobudila. Kedze sono obliciek a mechura OK, kultivacia, sediment OK a videla som, ze uplne pomalicky sa to zlepsuje - prestala som to proste riesit a vnutorne som sa zmierila s tym, ze moje dieta asi potrebuje viac casu a postupne to same prestalo. V noci sa uz bez problemov zobudi, niekedy aj viackrat ak potrebuje - takze mozno len netreba zbytocne silit, aby dieta nemalo stres, lebo ten tomu len prihorsi.

aurolea
4. mar 2013

@bobulka34
No bude to bud bakterialneho povodu v mocovom mechuri (bielkoviny) alebo taketo pomocovanie byva aj v dosledku psychiky, ak su nejake nezhody, hadky v rodine.
Neuvazovali ste s malou zajst na biorezonancne vysetrenie? V nasom centre spolupracujeme s lekarmi, ktori sa specializuju na bioregulacnu (mitochondrialnu) medicinu a zdravotne problemy riesime na urovni vlastneho imunitneho systemu:

mrva
4. mar 2013

moja dcéra už má 7 rokov, je prváčka. Má tiež problém s pocikávaním. Nočným aj denným. Nepociká sa síce úplne, ale iba jej cvrkne. Navštívili sme snáď všetkých odborníkov - gastro, neforlóg, urológ, alergológ a imunológ, neuroĺóg. Zistili jej poruchu pozornosti, ktorá sa prejavuje tak, že sa vie sústrediť iba na jednu vec, tak keď sa hrá alebo číta, píše, alebo čokoľvek, tak vypína pozornosť na všetko ostatné vrátane fyziolog. prejavov, napr. že sa jej chce cikať, ale potom keď jej už cvrkne, tak prepne pozornosť a uteká na wc. Ona je totiž introverný melancholik, strašná poctivka a navyše má moc vysoké IQ a vnímavosť a nevie spracovávať dáta v mozgu. Má moc informácií a snaží sa to nejak utriediť, a pre zamyslenosť nevníma ostatné ... nič príjemné, ja som tým trpela tiež 😠 Mozog stále pracuje, nevie vypnúť, nevie si ešte vybrať, čo je priorita a čo nie. Naučí sa, len to chce čas.
Fyziolog. má poruchu v lymfatickom systéme a zistili jej množstvo parazitov 😲 Berieme antibiotiká a potom nejakú bylinkovú liečbu na vytvorenie prostredia, kde sa parazity nedržia.
Ale môj postoj je taký, že je proste ešte malá. Fyziolog. problémy odstránime, ale keď sa to nezlepší, tak proste budeme čakať, kedy z bábenka vyrastie slečna a začne si uvedomovať, že písanie nie je tak dôležité, aby sa pocikala.
Na časté cikanie nám pomáha lychořešnica, konkrétne jej dám naraz 4 tbl. http://ledviny-mocovy-mechyr.heureka.cz/edenpha... a potom ešte ďalšie 2 dni berie 3 X 2 tbl. U nás v lekárni predávajú konkrétne tú z odkazu, ale je to asi jedno, aký je výrobca, podstatný je obsah 🙂 Navštívte ale lekára, a zoberte prvý ranný moč po umytí iba čistou vodou do prevarenej nádobky. Zistia, či nemá zápal močových ciest. My sme ním trpeli často, lebo málo pila a moč sa hromadil pomaly, baktérie sa množili a už bol zápal na svete :( teraz pijeme poctivo veľa

asis
11. jún 2013

@alliana3013 Ahoj, chcem sa spýtať ako ste dopadli u endokrinologa? My máme podobný problém so synom. Malá sa narodila v novembri, zároveň sme sa presťahovali, nová izba, škôlka......a na syna to bolo strašne veľa. Má skoro 5 rokov. Keď som bola v pôrodnici začal čudne pokašliavať - všetky možné vyšetrenia ok, chorý nebol - psychicky to nezvládal, tak sa to prejavilo ako tik, uvoľňovanie napätia. Po troch mesiacoch to prestalo. No a teraz sa to znova prejavilo tak, že chodí často cikať, keď je nervoznejši ani nestíham zatvárať dvere na záchode. V noci je všetko ok. Vyšetrenia tiež v poriadku.Snažíme sa mu maximálne venovať, ale on je tak veľmi náročný, že niekedy je to veľmi ťažké. Našťastie dcéra je veľmi pokojné dieťa. Jurko si ju obľúbil, ale nejakým spôsobom mu vadí, že sa musím starať aj o ňu. Zlepšilo sa to už u vás dievčatá?

alliana3013
11. jún 2013

@asis ahoj, na endokrinológii nám robili vyšetrenia na cukrovku a štítnu žľazu, nič nezistili, pred mesiacom sme zmenili nefrologičku, tá porobila ďalšie vyšetrenia a zistila, že má nevyvinutý mechúr, respektíve veľmi malý mechúr, preto stále ciká a preto to neudrží.nasadili mu lieky a uvidíme, či zaberú

vlasa
23. nov 2013

my mame caste chodenie cikat problem asi tri mesiace ☹ som z toho uz zufala,niekedy ide normalne,dalsi den zase kazdych desat minut.moc ma negativny,na gynde mala kultivaciu pozit,nejaku gardnerellu ci co,dostala dalacin krem do susky,ale nic sa nezepsilo,takze ani gyn.povodu to nieje 😔 mam si pytat dalsie vysetrenia,ci pockat?zacala chodit do skoly,tak neviem ci to nesuvisi 😒

sisuss
7. aug 2015

@alliana3013 a dovtedy nemal problém s častým pocikávaním?ved ten mu sočový mechúr musel mať odzačiatku či nie?

sisuss
7. aug 2015

ahojte, mi sme začali mať ten problém ked som išla do pôrodnice a malý k mojím rodičom, už 4 den sa začal viac pýtať piškať a teraz sme v takom štádiu, že do 10 min aj 5x čurkne a to najprv sa vypiška normálne a potom ho tlačí znova, ale niekedy piškne inokedy nie... ale behom tohto času sa aj u mojich rodičov odučil od plienky na noc, tak neviem či to nie je aj tým ovplyvnené. dnes sme boli u pediatričky a moč ma rozbor negatívny, iba tie baktérie mu tam vybehli, tak nám povedala, že repikový a harmančekový kúpel a framikoin masť na pipik... tak uvidíme, lebo aj minulú noc sedel za 30 min na nočníku, že sa popišká a nič,,,, mam o neho strach, ak to neustúpi pôjdem za urologom..........

alliana3013
8. aug 2015

@sisuss ahoj, on mal dosť dlho plienky, tak sme to nejako neriešili, až keď sme začali chodiť po doktoroch na to prišli.. inak s pocikávaním sa trápime doteraz, žiadne lieky nezaberajú. cez deň sa už chvalabohu nepocikáva, ale v noci stále. mechúr sa mu trošku zväčšil, ale stále to ešte nie je v normále

zuzana612
8. aug 2015

vidim ze je tu viacej ludi s tym problemom. Mne ma dcera 5,5 a na noc jej stale davam plienku nakolko si do nej svrkne velmi casto. Mala uz aj suche obdobie hadam mesiac, a teraz posledny mesiac ma skoro kazdu noc cvrknute. Pred rokom sme boli na nefrologii a sono obliciek mala ok a bolo nam povedane ze to do 5 rokov nemame riesit. Ale uz ma 5,5 tak sa musime znovu objednat nech nieco nezanedbame. A to nemala plienky na den od 1,5 roka 😒

novana
8. aug 2015

Ja som sa v noci pocikávala do dvanástich, syn maminej kamarátky sa prestal pocikávať až v šestnástich, sesternica v desiatich.... a tak by som mohla pokračovať, poznám naozaj veľa detí, ktoré tento problém mali a majú, nezabrali žiadne lieky, ani akupunktúra, ani nočné budenie ... ani nič. Podľa môjho názoru neexistuje na nočné pomočovanie žiadna liečba, ale každé dieťa sa raz pocikávať v noci prestane, jedno skôr, druhé neskôr. Vraj prababička kedysi čítala, že nočné pomočovanie majú deti, ktoré sa v útlom detstve udrú do hlavičky, hovorila aj kde konkrétne, no už si nepamätám. Tomu by som aj verila. Určite však viem, že na príčine nočného pomočovania detí nie sú nezhody ich rodičov, nakoľko tí, ktorých poznám, majú harmonický vzťah.