Nočný des u dcérky a EEG

ivana158
13. máj 2021

Ahojte, chcem sa opýtať či máte skúsenosť s EEG - na odporúčanie neurológa .. konkrétne ma zaujíma, či Vám aj reálne bolo niečo diagnostikované po záťažovom vyšetrení eeg ..
dcérka má (predpoklad) nočné desy, ktoré ale trvajú veľmi dlho niekedy aj hodiny.. vždy len v nočných hodinách. Neskutočná agresia a okrem ubližovanie každému v blízkosti ubližuje aj sebe. Viem, že na diagnózu si budeme musieť ešte dlho počkať, ale možno máte niekto podobnú skúsenosť.. dcérka bude mať čoskoro 4 roky

jajo1
13. máj 2021

syn 3x podstúpil EEG na vyvrátenie diagnózy - t. z. reálne mu nič nediagnostikovali, ale vyvrátili podozrenie na závažnú chorobu. Potom sme mohli pokračovať v hľadaní inej príčiny jeho neurologických problémov.

ivana158
autor
13. máj 2021

@jajo1 dopátrali ste sa aspoň k niečomu ? Začína ma to znepokojovať.. trvanie toho ,,stavu,, je čoraz dlhšie , včera napr. od 1 rána do 03:45 .. momentálne je doma, ale je problém keď chodí do škôlky, pretože býva unavená a následne podráždená. Vyčerpala som celú dovolenku a neviem si predstaviť fungovanie za bežného chodu - práca škôlka. Nehovoriac o tom, že som s ňou často doma a tým pádom je problém to finančne utiahnuť s neúplnej výplaty.

jajo1
13. máj 2021

@ivana158 syn mal závažný úraz hlavy v jeho piatich rokoch a dnes (16 rokov) má stále v mieste zranenia hlavy nevstrebanú krvnú zrazeninu (napríklad doteraz mu na tom mieste nerastú vlasy), takže predpokladá sa, že to je príčina jeho problémov

ivana158
autor
13. máj 2021

@jajo1 ďakujem Vám za reakciu a prajem Vám , nech všetko dopadne najlepšie ako môže.
Ostáva mi teda ostať len trpezlivá a čakať na všetky vyšetrenia.

ninusa221
13. máj 2021

Ja chodim na eeg kvoli epi záchvatom ona mi to dako vie s toho povedat kde všade mam tu epi.. neviem či vam to pomôže ale sesternica mala tiky a tiež boli na eeg a zas jej nic nezistili ale prajem vela šťastia ☺️

dominik29
14. máj 2021

@ivana158 synovec mal tiez taketo stavy.. V noci bez priciny zacala kricat, bol seba, mamu.. Neskutocna agresivita.. On z toho proste vyrástol.. Trvalo to cca od roka do 5...na nic mu nikdy neprisli. Dnes ma 7..a uz vobec ani raz nic take

ivana158
autor
14. máj 2021

@dominik29 tiež dúfam že to prejde, kedysi to tevalo max pol hodinku, ale teraz je to extrém a hlavne začala hrýzť , ťahá si vlasy a stačí že niekoho zbadá a začne ešte viac. Len poodťahujem nábytok a čakám, utíšenie je nereálne

dominik29
14. máj 2021

@ivana158 uplne rozumiem.. Nie raz som bola v noci pri tom aj ja.. Vtedy absolutne nic nepomahalo.. On len kričal, bil mamu, seba..nepomahalo objatie.. Nic vobec.. Musite to vydrzat.. Ono to urcite prejde