Nočný neutíchajúci, dávivý, hlienový kašeľ u 6-ročnej dcéry

zoeazari
9. jan 2020

Baby prosím,ak máte skúsenosti.Dcera má už cca 4tyzdne v noci davivy kašeľ s hlienom,vykasliava hlien, priesvitný,nie zelený, žltý.. Nemá sopel, žiadne iné príznaky,cez deň zakasle občas,v noci sa budí na kašeľ a hodinu,dve,niekedy aj tri kašle.. Nonstop.Az je spotená..Toto sa deje už od polky decembra,nie však ale úplne každú noc . Niektoré noci sú lepšie (dám jej stoptussin a do minúty prejde a spí ďalej) no ďalšie,tak 4noci do týždňa sú s dvojhodinovým kašľom a nepomáha nič.V byte sa snažím nekurit, máme teplo aj bez,vetram,pliesen nemáme,astmaticky kašeľ to nieje,ja som detská astmaticka a to bol teda úplne iný kašeľ, suchý,dusivy.. Máme cca rok psa, rozmýšľam, či to nemôže byť alergia.. Ďalej som si prečítala, že takto sa javy aj čierny kašeľ,skoro ma vystrelo.. Áno k dr sa chystáme,ale zrovna odvtedy,ako som si všimla, že niečo nieje ok,neordinuje, najskôr až v pondelok,bolí sviatky.. Myslíte, že s týmto môžem ísť aj na pohotovosť?Stretla ste sa niektorá s niečím podobným? Všetko naštudované, prečítané,no mne to s ničím nepasuje 😔😔😔 ďakujem každej za hocijakú odpoveď,pomoc...

anka246
9. jan 2020

Pohľadať na googli cibuľový sirup.. Pomáha

zuzkavladko
9. jan 2020

Nas drobec mal takto "studeny/suchy/atypicky" zapal pluc (ma to rozne nazvy, ale furt ide o zapal pluc). Bez horucok. Ale charakteristicky je ten nocny dusivy a neutichajuci kasel. Trvaj na RTG pluc, len tak sa to da diagnostikovat. Nechcem strasit, ale drobca vtedy na 10 dni hospitalizovali (aj so mnou samozrejme) a podavali antibiotika, venozne.

zuzkavladko
9. jan 2020

A zabudla som napisat...ano, sla by som s tym na pohotovost.

zoeazari
autor
9. jan 2020

@zuzkavladko teraz som o Tom čítala, ďakujem..Ale žiaden z príznakov nemá.Okrem teda kašľu, lebo je tam vyslovene napísané, že suchý (lebo sa nevykasliava žiaden,alebo len veľmi málo)ona naopak vykasliava veľa priesvitneho hlienu.Jej kašeľ je hlavne o hliene. tak neviem 😔

zuzkavladko
9. jan 2020

@zoeazari ale zachvaty ma hlavne v noci, ze? Ja ked som vtedy spomenula tento detail pediatricke, tak prave na zaklade toho nas poslala na RTG. Cez den si drobec len tak pokasliaval, mal dobru naladu, apetit...len ten nocny strasny kasel.

nerko
9. jan 2020

@zoeazari Lekar musi mat zastup. Pises, ze to dceru trapi uz cca 4 tyzdne. Hlieny jej v spanku zatekaju, tak si myslim, ze preto ju to chyta, ked spi. Riesila by som to cim skor. Moze to byt aj cierny kasel.

zoeazari
autor
9. jan 2020

@nerko áno, má zastúpenie náš lekár,ale to je jedna neschopná dr. Od ktorej som prešla k našej terajšej.. Takže to tam pôjdem tak na dve veci.. 😒

nerko
9. jan 2020

@zoeazari zajdi na Pohotovost, do pondelka daleko. Mozno budu frflat, kedze to uz trva dlhsie. Aspon ju mozu popocuvat, rtg a crp taktiez.

zoeazari
autor
9. jan 2020

@nerko ok, dnes pôjdeme, ďakujem moc ♥️

zuzkavladko
11. jan 2020

@zoeazari ako to dopadlo na pohotovosti? Uz je dufam lepsie.

mimibb
11. jan 2020

Byt tebou, dám, pre istotu.... u Dr spraviť odbery na pertussis, para pertussis, mykoplazmy a chlamýdie.... Moja dcéra mi takto kaslala 3 mesiace.... Každú noc sa z toho pozvracala.... K dr sme chodili ako na klavír... Nič nezabralo.... Dala som jej spraviť pre istotu aj vyššie spomínané odbery, ale všetko negatívne....... Až som ju nakoniec začala "stopka" propolisovou tinkturou a do týždňa bol pokoj.... No dodnes netuším, čo to bolo...

zoeazari
autor
11. jan 2020

@zuzkavladko áno,malá nález na pľúcach vpravo, žiadala som RTG..dostala ATB a konečne dve noci spíme 🙏🙏🙏 kašľať už kašle iba ráno, vykasliava hlieny,ale je určite lepšie a to užila ATB zatiaľ iba druhý deň