Nosilo vaše dieťa prilbu na preležanú hlavičku?

gabuska333
23. júl 2014

Ahojte. Su tu nejake maminy,ktorych deticky nosili prilbu na prelezanu hlavicku. Prosin napiste mi 🙂

ellca123
23. júl 2014

ake stare mate dietatko?
prelezana hlavicka sa da "napravit" tak do 1roka
len otacajte babo a mente polohu /v pravo,lavo/pri dojceni
svagrina kojila z jedneho prsnika a synovec ma prelezanu hlavku/dnes vek 8r/

co na to dets. lekar, rehabilitacny?

aliza
23. júl 2014

Ano, moj syn nosil, od 4mesiaca. On nemal symetricku hlavku od narodenia a to by sa bez prilby nevyrovnalo. Neviem, co presne chces vediet, su tu temy o prilbach, tak si ich mozes vyhladat a diskutovat.... zalozila si otazku, da sa odpovedat iba raz.a ty nemozes reagovat

micha1979
23. júl 2014

Ahoj. Moj syn mal plagiocefaliu lahky az stredny stupen, dost prelezanu hlavicku ale vzadu ako zrezanu ked lezis na chrbte stale. Neurologicka nas poslala na detsku ortopediu s tym, ze nech nam predpisu remod. helmu ale tu nam doktor neschvalil, ze len polohovat a polohovat a sa to aj upravilo.

ewelinna
23. júl 2014

Ahoj, nasmu sa hlavicka sama sformovala 🙂 po zlezani ani chyru, ani slychu nastastie...v roku 2006 som ani netusila o nejakej prilbe na hlavku....

nicolle21
23. júl 2014

nas maly mal vo veku tvojho synceka mierne prelezanu hlavku, ked lezal na chrbatiku (vtedy oblubena poloha), otacal ju mierne doprava, potom to tak aj vyzeralo ☹ napravilo sa mu to samo, aj ked som sa na ot pytala pediatricky.. ona je dost proti takymto veciam, jasne, pokial ide o tazku deformaciu, ale bezne mierne zalezanie hlavicky sa zvykne napravit samo, dieta by som netrapila prilbami