Nosná mandľa a Shaver metóda

adriana1609
22. jún 2015

Podstupili sme AT(vyber nosnej mandle) Shaver metodou v celkovej anesteze...A som zufala! Ako je mozne, ze dcerke dorastla opat do nadmernej formy len 4 mesiace od operacie? A to nas ubezpecovali, ze touto metodou je sanca dorastania takmer nulova. Teraz neviem ci si ORL lekar len tak tresol do vetra, alebo naozaj ju videl nadmerne dorastenu.....mate s tym skusenost niekto, ze ste podstupili zakrok a po tak kratkej dobe ste tam kde ste boli pred zakrokom?

seahorse27
23. jún 2015

Tak toto som este nepocula, ze by to dorasatalo po tejto metode...ani nestras, ze to moze znova dorast. Dcerke vyberali pre 1,5 rokom a zatial pohoda...Isla by som na kontrolu k lekarovi, ktory malu operoval a ak sa to potvrdi, tak nech ti vysvetli, ako je toto mozne...

anuska74
23. jún 2015

Môže dorásť je to výnimočné, asi tam má nejaké bujné tkanivo tak rástlo.

strociatka
23. jún 2015

@adriana1609 Vynimocne sa to stava, uz som o viacerych takto pocula, co im v kratkom case opat dorastla aj po tejto metode. Ak sa ti to nezda, da sa objednat na vysetrenie tzv. fibroskopia, kde bezpecne lekar vyluci/potvrdi zvacsenu nosnu mandlu. Tak aj ty mozes mat istotu, ze zakrok treba podstupit opat. Toto vysetrenie je bezbolestne, je to tenulinka sondicka s minikamerkou a svetielkom, dietatko to neboli, netreba ho ani uspavat, ani ziadne sedativa podavat, trva to kratulinko a vsetko krasne vidiet na monitore.

Drzim palce.

kamilka1986
23. jún 2015

Nám tiež vyberali a a po roku iná krčná dr tvrdila že ju tam má opäť,už sme boli aj na príjme v den operácie ale zvrtli nás domov že ju nemôžu operovať a chvala pánu bohu že jej vyletel soplík.Mne to nedalo a volala som potom do ambulancie kde jej ju odstranovali Shaverom a tak som ju tam dala znova pozrieť pretože tvrdili že to neexistuje aby dorástla.A naozaj po mandli ani stopy,takže netuším čo jej chceli znova vyberať...