Novorodenec a zaparený zadoček

veselavrba
27. nov 2012

Ahojte mam predcastne narodene dietatko -chlapca v 35tyzdni a uz ked som bola v nemocnici sa mu zaparil zadocek,dali mi krem ktorym to mam natierat a pomaha,ale akonahle sa vykaka hned to ma znova.Som z toho hotova,lebo ked tlaci chudatko tak strasne place lebo ho to stipe:(Uz neviem co mam robit,poradte.Umyvam mu zadocek po kazdej stolici ale nic nezabera a ak len na chvilu

xlucia
27. nov 2012

@veselavrba aky mas krem?

veselavrba
autor
27. nov 2012

nejaka rybia pasta ci take podobne

danka2105
27. nov 2012

@veselavrba My pouzivame rybaciu masticku ked mame cervenu ritku a nam velmi pomaha, tri- styri natretia a uz to ma uplne vyliecene 🙂

xlucia
27. nov 2012

@veselavrba aha. tak tu vyhod. chod si kupit sudocrem a bepanthen. umy ho cistou vodou, osus bavlnenou plienkou a ked bude mas suchu kozu, natri ho bepanthenom. vsade kde je zapareny. prestane ho to stipat. kym sa mu koza nezahoji, umy ho vzdy cistou vodou, aj po cikani a urcite po kakani, osus a pouzivaj bepanthen.
ked sa mu kozicka zahoji, pouzivaj sudocrem, vzdy mu natri okolo ritneho ovoru, aby ked kaka ho to tam nedrazdilo. sudokrem uz netreba inde. pointa je aby mal pokozku natretu okolo ritky este predtym ako kaka, aby mu to neslo na kozu. vykakaka sa, umyjes, osusis a jemne natries znova. ok?

veselavrba
autor
27. nov 2012

@danka2105 no ja ju mam tiez ale ako pisem pomaha ale ked sa vykaka zase to tam je nejako tam vzdy zostane trocha cerveneho na zadocku a uz ho to stipe

monyccka
27. nov 2012

@veselavrba nam zabral len sudocrem - umyvanie cistou vodou a nasledne natriet (ale normalne nabielo) sudocremom. Opakovat po kazdom prebalovani. A omyvat je super aj s repikom - teda odvarom, nie bylinkou ;) A hlavne - ZIADNE vlhcene utierky.. tie su super ale na upratovanie, nie na detsku kozu.

veselavrba
autor
27. nov 2012

tak vyskusam baby dakujem za rady

danka2105
27. nov 2012

@veselavrba Ja maleho natieram normalne len sudocremom a sem tam ked ma trosku cervenu dam tu rybaciu a hned to ma vyliecene, tak neviem....( od narodenia mal cervenu asi len trikrat ked som skusala ine vlhcene obrusky). Tak vyskusaj este ten bepanthen alebo sudocrem ako pise xlucia 🙂

majulino
27. nov 2012

@veselavrba ahoj nam pomaha mast s rybim olejom uz po prvom pouziti stoji cca 2 e 😒 dufam ze pomoze aj vam

modrofuzik11
27. nov 2012

ahoj, velmi dolezite je do sucha sucha utriet zadocek. kremik nam pomaha bepanthen. tiez je dobry na popraskane bradavky. drzim palce.

mariakajelova
27. nov 2012

Nám poradila pediatrička utrieť jemne zadoček tamponom navlhčeným v odvare kamilky, následne jemne usušiť zadoček alebo ho nechať voľne uschnúť a nabielo nakrémovať sudocrémom. Nám bepanthen nepomohol. Snáď ešte pytiol.

pianina
27. nov 2012

@veselavrba rybacia pasta zaklad,sudokrem alebo stary overeny pityol. na horsie stavy

romca123
27. nov 2012

a IMAZOL od lekárky...je veľmi fajn na veľmi zaparený zadoček....:0)

tortelinka
27. nov 2012

@veselavrba skús porozmýšlať nad látkovými plienkami

nanika
27. nov 2012

umyt pod vodou a vetrat, vetrat, vetrat. Rybacia mast nezabera kazdemu a moze stav zhorsit. Bud uz potom ten bpanten, alebo striedat so sudokremom, ale naozaj len velmi na jemnucko, ziadne hrube vrstvy, pokozka ma dychat, nie sa dusit v chemii. Imazol je na naozaj tazke stavy, to sa uz treba poradit s lekarkou. Inak niekedy zaparenim reaguje aj pokozka na plienky, tak ak nezaberu masticky na zadok, treba skusit vymenit aj znacku plienok (vobec to nie je na celom mieste styku s plienkou, tvari sa to ako obycajna zaparenina priamo na zadocku).

zmrzlinkams
27. nov 2012

IMAZOL je super na zapareny zadoček a dr. ho može daj aj na predpis a je lacnejšie - je to fakt velmi dobre večer na triem a do rana ma to pekne a natieram vždy akonahle sa červene okolo zadočku ale my to mame zo zubkov červene, vtedy je stolica agresivnejšia a zvikne byť vyhadzane v okoli genitálii a zčervenale a ten imazol na perfektne zabera 🙂
ale ešte može byť jedna vec že mu nesedia plienky skus zmeniť plienky či to neni nahodou aj tym 🙂

kleyta49
27. nov 2012

Mozu byt na vine aj parfumovane plienky a vlhcene obrusky
@veselavrba

katkaseiner
27. nov 2012

suhlasim s @kleyta49, tiez sme to mali z vlhcenych obruskov, okamzite som ich vyradila...nam pomohol sudocrem a nedam nan dopustit, tak isto ako na Tesco neparfumovane vlhcene obrusky. Drzim palceky

janka273
27. nov 2012

@veselavrba my sme mali presne tento istý problém, museli sme vymeniť plienky Pampers / taktiež zvlh.utierky/ za neparf.plienky a obrúsky / TOUCHJOURS plienky i servítky - majú ich v lidli /

kociskova
27. nov 2012

@veselavrba ahoj, pytiol nedávaj, viem že sa dával nám ešte keď sme boli malí, ale minule som si ho chcela kúpiť a v lekárni mi povedali, že pytiol je až od desať rokov, dokonca som ho ani ja nemohla používať, keď som kojila:(

lamps
27. nov 2012

riťušku umyť vlažnou vodou, utrieť len tak, že uterák len prikladáš a nešúchaš po riťuške, nechať riťulku vyvetrať na vzduchu a potom ju potrieť materským mliečkom a nechať ho zachnúť na riťke Až potom zabaliť do plienky. A keď dávaš krém, tak ho dávaj len vo veľmi tenučkej vrstve na riťku, aby ani nebolo vidieť, že si krém použila. A tiež skús zmeniť značku plnienok 😉

kociskova
27. nov 2012

@veselavrba ešte ma napadlo, teda neviem či kojíš, ale napríklad ja som vobec nevedela,že som nemala jesť rajčiny a také veci, že to pri kojení nie je dobré, že bábo može mať aj z toho taký zadoček, u nás to zabralo, tiež mával zaparený zadoček, tak som prestala jesť rajčiny a ono to prestalo,ale možno je to náhoda, inak ja používam u malého obyčajnú kalciovú mastičku a pri malej som používala z DM ten krém babylove na zapareniny a jej zase pomáhal ten🙂

clarissa
27. nov 2012

my sme zacali pouzivat ABC derm change krem od Biodermy,maly mal az pluzgieriky a akokeby zodratu kozicku a uz je to super 🙂 Je trochu drahsi ale pomaha..ako vynikajucu lacnejsiu alternativu odporucam bepanthen 😉

tupelino
27. nov 2012

Ahojky.Ja už mám detičky väčšie,ale mne vždy najviac pomohla obyčajná modrá Indulona.A plienky z Tesca sa mi tiež osvečili.Nieje dobré vždy riešiť len to čo má super značku. 😎

vikiviki
27. nov 2012

My sme tiež mali zaparený zadoček hneď po narodení a nám pomáhal krém Weleda z DM-ky /Calendula babycreme/ ten " nechtíkový dojčenský krém nielen na zapareniny a mokré ekzémy" ale pre istotu otvor krabicu či máš ten správny, má byť v bielej tube, lebo je v takom istom balení a v oranžovej tube, ten je obyčajný krém na kožu a tvár. Stojí okolo 7,00eur nám nič iné nepomáhalo ani sudocrem ani bepanthen ani púder ani zinkový krém babylove ani kalciová masť, proste nič. Inak nám sa to vracia z času na čas a fakt len mierne natrieť a vela vetrať riťku a nechať dokonale usušiť.

chichinka
27. nov 2012

Ja vrele odporucam latkove plienky miesto jednorazoviek... 🙂

elienka
27. nov 2012

@nutka u nás keď už nezaberal ani sudocreme ani vetranie, mala už také mokvavé fliačiky - úplne zázračne zabral Imazol, je aj voľnopredajný, stojí do 3€.

katren
27. nov 2012

@veselavrba ja veeeeeeelmi odporucam Nivea SOS krem.....
Michal ma dnes hnacku, zadok ho stipe urcite a teraz vecer ma uz len malinko cervenu ritku 😉 zajtra nebude mat uz nic 😎

sendy182
27. nov 2012

@veselavrba ja som po každom prebalení ponatierala olejčekom johnson olivový a na to rybaciu masť GALVEX.......nahrubo zadoček okolie konečníka a j "predok" po každej stolici prevarenou vodou umyla...........neviem či sa ešte dáva do kúpela hypermangán........ten bol na predpis...........nechať voľne kopkať.......neprehrievať plienkami...nenechávať morké plienky............prebalovať čo najčastejšie............

majuskacechova
27. nov 2012

@veselavrba imazol je zazrak. odporucam 🙂 😉
aj sudocrem 🙂 😉