Novorodenecká žltačka

zasrana
30. júl 2022

Dobrý večer mamičky.
Syn má novorodenecku žltačku a po krvných testoch ktoré vraj nedopadli až tak zle, nám lekár odporučil lieky 2x do dňa po 1/4 Phenaemaletten a k tomu vitamíny Tiamin a Pyridoxin. Povedal že to ma brať do ďalšieho vyšetrenia, ale keďže má dovolenku 3 týždne tak na ten Phenaemaletten sa nám to zdá príliš dlho a dokonca je po ňom dosť nepokojný a place.
Čítali sme aj skúsenosti s týmto liekom a nikto ho nebral tak dlho.
Máte niektorá z vás skúsenosti s týmto liekom?
V pondelok budeme volať zastupujúcemu lekárovi ale pre pokoj v duši by som rada vedela aj iné skúsenosti.
Ďakujem 🙏

anavixy
30. júl 2022

Určite s ním treba ísť na kontrolu čím skôr! Buď na ambulanciu na detskom odd do nemocnice alebo k zastupujucemu praktikovi, s novorodencom necakame na dovolenkujucu doktorku. Kolko ma dni a aku ma hodnotu bilirubinu? Ako dlho uz berie ten liek?

zuzuliennka1
30. júl 2022

tiez by ma zaujimalo, ake stare je dieta?
syn mal po narodeni tiez novorodenecku zltacku, nechali si nas kvoli tomu aj dlhsie v nemocnici, ozaroval sa na bilibede, az ked hodnoty klesli na prijatelne, sli sme domov
lieky nebral

zasrana
autor
30. júl 2022

Keď sme odchádzali z nemocnice na 5 deň hodnoty boli 242. Dnes má mesiac, lieky berie od štvrtka ale hodnoty neviem len že bilirubin je vyšší

anavixy
30. júl 2022

Na 5. den je to ok hodnota, zrejme potkm stupla, mal aj fototerapiu? A teda tie lieky mu naordinoval vas obvodny pediater?
Aha, mesiac už má, tak to už nie je novorodenec 🙂 no tak neviem, hadam vie lekár… ale určite choďte v pondelok na kontrolu 🙄

zasrana
autor
30. júl 2022

Fototerapiu nemal. Áno obvodný lekár po výsledkoch z krvi

anavixy
30. júl 2022

@zasrana k nám sa zvyknú vracať deti na fototerapiu niekedy aj po 3 tyzdnoch, to mi pride lepsie riesenie… no mozno nema taku hodnotu na foto, ale taketo lieky by nemali byt terapia prvej volby 🙄

nevenka
31. júl 2022

Nas mal podobnu hodnotu tusim, tiez nemal fototerapiu, bol hrozne zlty este aj v 4.mesiaci! Doktorka nam len odporucala cierne uhlie, tlacili sme to do neho, robila mu aj kontrolny odber a bolo to trochu vyssie, ale ze to prejde. Narodil sa pred Vianocami, vazne, do aprila bol zltkasty, uz som mala fakt nervy. Bol narodeny 9 dni skor, sice v ukoncenom 39tt., ale podla novorodeneckej doktorky to bol skor prelom 37 a 38 tt., takze ltt. donoseny, nase tretie dieta. Slniecko nesvietilo, vsade sama hmla, bolo par slnecnych sni, davali sme ho casto v kociku spinkat k oknu, ale to malo maly efekt. Nech sme robili cokolvek. Ale preslo to potom postupne v tu jar.
Ja by som sla veru zobrat krv, ako na tom je, necakala by som na doktora, kym pride z dovolenky.