Novorodenecké akné?

valika1994
18. mar 2019

Ahojte, malý už cca týždeň ma takéto červené zapálené licka, najprv to mal iba na jednom, potom za to začalo zhoršovať a už to má skoro po celej tvári. Dr nám predpisala jarisch roztok no vôbec nepomohlo, myslite ze je to novorodenecke akné? Mne sa to tak nezdá, je to draplave a suché a také supinate. Mali niečo také aj vaše detičky? Lebo mám pocit že čokoľvek vyskúšam stále sa to len zhoršuje. Ďakujem za akékoľvek rady

zuzipolo
18. mar 2019

@valika1994 ahoj,moja malá mala novorodenecké akné,ale takéto to nebolo..skús potierať repikom 3x denne..ale mne to príde ako ekzém alebo alergia :/

tuttii
18. mar 2019

Môj malý mal hneď v prvom týždni akné ale to boli ozaj púčiky aj biele.. Prešlo to samo asi do 6 tyzdnov. Ja by som išla čím skôr ku kožnej vyzerá to na ekzem alebo iný prejav... Určite to nenechaj len na diagnóze 1 lekára. Vlastná skúsenosť.

diewcatqoo
18. mar 2019

@valika1994 ahoj, asi ta nepotesim, ale nam presne takto zacal atopicky ekzem. Ak to pediatricka nevie zdiagnostikovat, chod na kozne. Takto novorodenecke akne nevyzera

ellieellie
18. mar 2019

Žiaľ, ja sa tiež pridám, že mi to pripadá niečo vážnejšie. Nie som odborník, ale náš mal tiež novorodenecké akné a takto to nevyzeralo..

iwka_77
18. mar 2019

@valika1994 ahoj navštívila by som kožného lekára, vyhadzaný je teda dosť. :(

valika1994
autor
18. mar 2019

Ahojte, tak včera som mu to natrela s aloe vera a dnes to vyzerá nejak takto, myslím že mu to trochu pomohlo. Zajtra ideme k doktorke tak uvidím čo mi povie , dúfam že to nebude naozaj ten atopicky exem. Malý ma len 6 týždnov

diewcatqoo
18. mar 2019

@valika1994 tak na tejto fotke to vidno ovela lepsie. Drzim palce, aby to nebol ten ekzem.
U nas ale ten ekzem vyzeral tak isto ako na prvej foto a po natreti vyzeral ako na tejto druhej fotke. Potom za par dni zas zhorsenie, potom zas zlepsenie.. stale dookola. Moj maly mal tiez 6t, ked sa mu to objavilo prvykrat.

katka9985
18. mar 2019

@valika1994 ahoj nas malý mal tiež také, pomohol nám holltov krém.

monro
18. mar 2019

necitala som predchadzajuce prispevky, ale toto mala aj moja dcera a velmi jej pomohol v lekarni namiesany krem s kyselinou mliecnou. Bol na predpis od pediatricky.

zuzipolo
18. mar 2019

@valika1994 tu je to vidieť,toto je určite niečo iné ako novorodenecké akné :/

zuzka255
27. okt 2019

@valika1994 je to uz davno co ste tu diskutovali ale zaujimalo by ma ci tvoj maly mal ekzem alebo ako to dopadlo a ako si to liecila dakujem

zuzana111986
24. apr 2020

@valika1994 ahoj. Ja by som sa ta chcela len opýtať ako ste nakoniec dopadli?akú vám dali diagnózu a co na to zabralo? Lebo moja mala to ma tiež takéto. Najskôr ako keby vyrážky, doktorka že to sú potnicky, ale časom sa jej to akoby zlialo do červených flakov po celých líčkach, čele, taky vysyp krupicovy, drsne to mala a suché.no a teraz sa nám robia na tom ako keby žlté chrasticky ☹️