Nurofen čípky pre deti - dávkovanie

hanaxxx
5. dec 2022

Ahojte, je to s nurofenom cipkami tak isto ako so sirupom, ze davkovanie na krabici je zle uvedene? Nasla som ze existuju nurofen cipky od 3 mesiacov a pre 10kg dieta je tam odporuceny jeden cipok (60mg ucinnej latky). Viem ale, ze treba davat 1mg na 1kg hmotnosti dietata. Podla toho mi to vychadza ze by som mu mala dat 1,5 cipku. Robite to takto? Viem, ze teraz nurofen nie je dostat, ale nasli sme v zahranici a ma nam ho kto kupit, tak to chcem skusit,lebo sirup je tazko dostat do dietata.

dadka128
5. dec 2022

@hanaxxx aké veľké máš dieťa? Tak ako aj pri sirupe, tak aj pri čipkách sa to kupuje podľa veku dieťaťa... Co som mala čipky nurofen tak jednu som davala
Este záleží kolko mg čipky mas ci su vobec správne pre dieťa lebo su 60mg od 3 mesiacov 125 mg od 2r do6 r

nikpa
5. dec 2022

@hanaxxx zavolaj na ktorúkoľvek detskú pohotovosť a opýtaj sa, to je istota. Mne dr. tiež hovorila, že Nurofen mám dávkovať inak ale už si nepamätám ako 🙈

hanaxxx
autor
5. dec 2022

@dadka128 nasla som od 3 mesiacov a su 60mg. Ale pokial viem, to je malo ucinnej latky pre 10kg dieta. Malo by to byt 100mg

bluemoon24
5. dec 2022

@hanaxxx 9-11kg 1,5x60mg na davku. Krasne rozepsane davkovani ma MKlife prvni pomoc detem ke stahnuti zdarma. Popripade mi do ip posli tvuj email a preposlu ti to 🙂

mimi3008
5. dec 2022

@hanaxxx asi so myslela, ze 10 mg na 1 kg...ci?