Nurofen sirup a dávkovanie?

alexandra909
8. jún 2018

Prosim ako je to s tym davkovanim nurofenu?maly ma vysoku horucku, ma 19m 12kg mozem dat viac ako 2,5ml???

lavender21
8. jún 2018

@alexandra909 riadila by som sa tabuľkou podľa hmotnosti. 12kg môže na deň 12ml sirupu. Ak budeš kombinovať s paracetamolom tak ti vyjdú max 3 dávky. Dala by som 4ml sirupu. Ak by si to dala aj na 4 dávky tak 3ml. 2,5ml myslím bude málo...

kika831
8. jún 2018

@alexandra909 riad sa podla davkovania na krabicke, cize 2,5 ml. Po 4 hod ak teplota bude stale vysoka tak mozes dat paralen sirup opat podla navodu. Ak sa teplota bude drzat do 38 tak nepodavaj nic. Ja mam lepsiu skusenost s cipkami. Rychlejsie zaberaju pri vysokych teplotach. Davaj pozor aby mal maly lahke oblecenie a teple ponozky. Ak by mal zimnicu z teploty tak ho daj pod perinku. Drzim palce. Ozaj a ak by medzi podavanim nurofenu a paralenu mal vysokansku teplotu tak zabal.

ukulela
8. jún 2018

ja som kombinovala - nurofen sirup a paralen cipky, odstrup aspon 3 hod. cipky mu vzdy lepsie stiahli teplotu, ale nurofen asi lepsie stiahol pripadnu bolest, lebo maly sa po nom vzdy ukludnil. davala som 2,5 ml max.

awina
8. jún 2018

Moj 10 mesacne syn mal 38,5 teplotu a podla uvedenej tabulky na krabicke zom dala 2,5 ml.vobec nepomohlo a ked som to spomenula doktorke tak povedala ze je to malo,ze aspon 4 ml treba dat.

tata1401
8. jún 2018

...tak mna akurát tento týždeň dr. nato upozornil ked som dala malej 2,5ml že je to pre ňu málo-má 11kg, kázal mi 4ml