Obnova črevnej mikroflóry

bubatelka
3. nov 2014

Mamičky, prosím vás, neviete mi poradiť čo je dobré na obnovu črevnej mikroflóry pre ročné dieťatko? Užíva už totižto tretie antibiotiká za sebou, lebo stále má problémy s uškami. Dokonca dostávala aj ATB do žily. Cez deň aj šesť krát kaká a stále také redšie. To že má držať dietu a jesť veci na zahusťovanie, to viem. A aj to robíme. Doktori povedali, že to všetko má z toľkých antibiotík a že sa jej musí obnoviť črevná mikroflóra. Probiotiká užíva. Neviete mi prosím poradiť, čo také ešte by som jej mala dávať? Za každú radu vopred ďakujem.

deniss_megan
3. nov 2014

@bubatelka a este ho kojis?

bubatelka
autor
4. nov 2014
babulka82
4. nov 2014

@bubatelka no po tolkej dobe uživania ATB je to dost tažke,imunita je oslabena a aj črievka. V prvom rade by som tie ATB nedavala a vzala dieta niekde do nejakeho centra bud biorezonančne alebo leičila homeopatiou.Probiotika, vitaminy tiež davat.Aspon C a D vitamin. Stolica bude stale riedka pokial budeš davat tie lieky. 😖

monkabr
4. nov 2014

Fuuu tolko antibiotik... Urcite by som nasadila k probiotikam vlakninu, bez ktorej sa probiotika nemozu rozmnozovat a vstrebavat... Ludia, ktori nemaju dostatok vlakniny, uzivaju probiotika takmer zbytocne

deniss_megan
4. nov 2014

@bubatelka vela jogurtov sa snaz davat nesladenych, mix. ovocie aj so zeleninou, najlepsie sa snazit nezatazovat zaludok potravinami kt. zvysuju kyseliny/sladkosti a slane/ no predpokladam ze to nedavas, malo bielej muky, snaz sa spaldovu alebo ine druhy muk, ryzove kase-da sa kupit ryzova krupica cista-velmi dobra je a nevecer najma drzim palce

bubatelka
autor
4. nov 2014

@deniss_megan teraz má zakázane mlieko a mliečne výrobky.

oxana1212
4. nov 2014

skus probiotika Enterina, je tam aj exktrakt z cucoriedok, skus multivitaminy, ale po douzivani antibiotik to bude chciet len cas.

ivetoy
4. nov 2014

Acidofilne mlieka,kefir, jogurty..to vsetko moze kedze ma rok.

bubatelka
autor
7. nov 2014

@ivetoy Ja viem, že to môže, len keď ju preháňalo, tak mliečne výrobky nemohla. Teraz už keď je jej lepšie, tak začíname zase pomaly aj s mliečnymi výrobkami.

mamadana2
7. nov 2014
Používateľ mamadana2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamadana2.

probiotika actibax sme davali my, dostala som odpolrucene a spokojnost 😉
aj ja sama ked dostanem antibiotika hned v lekarni pytam aj probiotika