Očkovanie 3-mesačného bábätka a šiesta choroba u súrodenca

gabriellita87
26. nov 2019

Ahojte. Syn 2roky dostal siestu chorobu, dnes sa vyhadzal. Mam ale 3mesacneho syna, ktoreho o tri dni ideme ockovat. Tak rozmyslam ci ho mam dat teraz ockovat alebo pockat kedze ho mohol starsi surodenec nakazit, zatial nema teploty ale moze vo vnutri uz bojovat z virusom. Dakujem za radu

nikpa
26. nov 2019

@gabriellita87 môj to dostal na cvičeniach kde sme chodili, boli sme tam hodinu medzi ostatnými detičkami a za pár dní už aj dostal teploty, neskôr som sa dozvedela, že to tam mala asi polovica detí v tom období. Takže ak su spolu súrodenci doma, je veľká pravdepodobnosť, že to dostane aj mladší. Ja by som očkovanie odložila ale konzultuj s dr

annamaria4
26. nov 2019

@gabriellita87 taktiez by som radsej ockovanie odlozila. ale povedz o tom doktorke a ona ti sama navrhne najlepsie riesenie.

whatever1
26. nov 2019

@gabriellita87 je to vysoko infekcna choroba, urcite by som ockovanie odlozila. Ked to mala moja dcera, opytala som sa dr kedy moze ist medzi ostatne deti a povedala ze idealne az o tyzden. To uz bola vyhadzana.

gabriellita87
autor
30. nov 2019

@nikpa @annamaria4 @whatever1
Dr. povedala ze az po 10dnoch odkedy mal starsi teploty sa moze ockovat mladsi, takze dala odklad. to je asi takzvana inkubacna doba. pisem vam len pre zaujimavost, ak by ste nahodou sa aj vy s tym stretli, aby ste vedeli

annamaria4
5. dec 2019

@gabriellita87 dakujeme ti velmi pekne, ze si nam dala vediet 🙂