Šiesta choroba - skúsenosti

lemur11
8. dec 2020

Ahojte syn dostal v stredu večer teploty najprv mierne potom do 40 potom zase klesali takto to bolo do nedele 4 dni na 5ty sa vysypal a šiesty deň už celá hruď aj chrbát inde nie a teploty prestali no za dva dni čiže dnes sa znovu vrátili teploty vysev už vidieť trochu menej može to byť u šiestej choroby takto že teploty skončia a kým ma vysev teda skôr fľaky všade červené málinko vystupene príde zase teplota? chceme ísť radšej na vyšetrenie aj sestra povedala že asi 6ta Len či nemáte niekto také skúsenosti no a do toho nám samozrejme aj zuby idú tak neviem

whatever1
9. dec 2020

Podľa popisu to asi bude siesta choroba a to ze sa teplota vrátila môže súvisieť s niečím uplne iným, napr zuby... Ale porad sa radšej s Dr. A najprv zavolaj, lebo 6sta choroba je vysoko infekcna...

adamadent
9. dec 2020

Dcéra ako náhle sa objavili vyrážky teplota klesla a už sa nevrátila. Tri dni mala aj nad 40, potom výsev.

lucindav
9. dec 2020

@lemur11 už by nemali byt teploty po vyseve..je ešte oslabená imunita po prekonaní, mohol chytiť ešte niečo iné..alebo aj tie zúbky.. moja dcérka tak mala najskôr 2x angínu, sa jej to vrátilo po pár dňoch a tretí krat keď mala po pár dňoch zase horúčky tak to chytila práve tuto siestu chorobu, všetko hneď za sebou..

katarina9593
9. dec 2020

@lemur11 ahoj tuto 6 chorobu mala moja dcéra minulý týždeň od stredy 39,2 teploty ale len do piatku také vysoké ale aj tak som išla k dr zobrali jej crp mala zvýšené ... A potom uz len mierna TT a v sobotu na 4den sa mi vysypala od hlavy až po pipku .. .ale dávala som jej fenistil kvapky a prešlo to v pohode už ani žiadne teploty po vysypani ... Ale najprv som to prikladala k zubkom lebo jej ide viac naraz ... Dávam jej aj vit. C

090255
9. dec 2020

Podľa mňa to môže byť ono ale ta ďalšia teplota je z niečoho iného ono siesta choroba je teplota potom prejde a objavia sa vyrážky ale teplota už nie je a potom tie vyrážky prejdú...

janka123456879
28. nov 2023

Dobrý deň prajem chcem sa spýtať vedeli by sme mi poradiť čo to môže byť všade mi je vysypaný na telíčku na chrbte na tvári na chrbáte prikladám aj fotky predvčerom mal aj teploty 38, 37 ale tá môže byť že idú zúbky mu má 8 mesiacov boli sme u dochtorky dali nám mastičku aj cedrox lebo mal horúčky a povedala že ho máme kúpať repiku či je tu niektorá mamička ktorá mali detičky také vyrážky máme sa prísť ukázať ku dochtorke vo štvrtok alebo mi napíšte správu súkromnú čo to môže byť