Očná vada dieťaťa. Chodíte na cvičenia?

halienka
12. dec 2015

Ahojte, pred pol rokom malej (5,5 roka) zistili silnú myopatiu (krátkozrakosť 6.5 dioptrie) na pravom očku, ľavé má úplne v poriadku. V rámci liečby sme dostali okluzor, okuliare a mali sme chodiť na pravidelné cvičenia do ortooptickej ambulancie. Aj sme začali, no je to náročné, musíme tam dochádzať 35 km a za každé cvičenie platíme 4 Eurá. Najskôr sme prvý mesiac chodili 2x do týždňa, potom 3 mesiace 1x do týždňa a potom pre nedostatok času raz za 2 týždne. Po pol roku ale nevidím zlepšenie žiadne. Uvažujem či s tým vôbec pokračovať a či necvičiť už len doma. Ak riešite podobný problém, tupozrakosť alebo inú očnú vadu, ktorá sa lieči okluzorom a cvičeniami ako ste na tom? Ako dlho prebiehala liečba kým sa to zlepšilo? Pomohli cvičenia? Ďakujem za odpovede 🙂

cicimon
12. dec 2015

Nasej zabiehalo oko..tiez sme chodili cvicit... ale s tym ze tam s nou cvicila aj na pristrojoch a ukazala nam cviky na doma ktore sme cvicili kazdy den....po troch mes ju dr chvali ako sa jej oko velmi zlepsili.... zas 4e nie je vela. ...hlavne treba cvicit doma...raz za dva t u dr je nic

halienka
autor
12. dec 2015

@cicimon cvičíme aj doma, len s tým dochádzaním je to naprd, termín má o tretej poobede a to si musí zakaždým muž alebo ja brať volno z práce. Nejde ani tak o tú sumu ako o ten čas. Hľadám nejaké iné riešenie . Malej očko nezabieha, nemá tú klasickú detskú tupozrakosť, má vrodenú vadu - krátkozrakosť, kde sa to zlepšuje ťažko, no predsa som si myslela, že aspoň nejaké zlepšenie po pol roku bude. Čítala som aj o nejakej očnej jóge, že to veľmi pomáha, skúsila by som aj to možno...No uvidíme 🙂

janinah
12. dec 2015

koľko má rokov?

halienka
autor
13. dec 2015

@janinah 6 rokov mala pred mesiacom 🙂