Očné vyšetrenie u detí

jaja018
14. sep 2013

Ahojte, malá má 16 mesiacov a som s ňou posledná na očné kvôli škúleniu. Zaujímalo by ma ako prebieha vyšetrenie u takýchto detičiek? Neviem si predstaviť ako bude spolupracovať.

terezka1947
14. sep 2013

@jaja018 🙂 tak ja som so svojim babulom bola asi v 20 mesiaci....mala som iba podozrenie na skulenie....sedel mi na rukach,lekarka mu ukazovala hracky...z blizka,z daleka a povedala,ze jej sa zda ok....ale da sa urobit vysetrenie.....laicky to napisem "nasilu"....to znamena,rozkvapka ocka a vysetri....ale u nas to ostalo v rovine pozorovania...mame prist na kontrolu...a potom,ked sa jej(alebo mne) nebude nieco pozdavat,urobi aj vysetrenie.

nikolet_89
14. sep 2013

@jaja018 ahoj aj my sme boli v tomto veku pre podozrenie 2 mesiace dozadu...vobec sa toho neboj...malu si posadis na nohy a dr sa na nu pozrie ukaze jej niaku hracku nic hrozne naozaj mala ani nebude vediet ze ju vysetruje...

jaja018
autor
14. sep 2013

@terezka1947
@nikolet_89
Ďakujem baby za odpoveď. Lebo neviem si predstaviť ze by ju mala vyšetrovať ako dospelých. Malá reve už aj keď ju dr počúva. No u nás to asi neostane len pri pozorovaní. Je pravda ze nie vždy škuli ale pri hre s drobnými vecami hej. Ale necudovala by som sa kebyze to ma vrodené. Jej tato skulil ako dieťa aj jeho brat a jeho sestra škuli aj teraz.

misinka26
14. sep 2013

Ahoj 🙂 Môj malý má 10 mesiacov a boli sme na očnom minulý týždeň ... normálne si ho posadíš na kolená a ona mu ukazuje najskôr hračky a potom nejaký prístroj na meranie dioptrii ... jediné čo sa mu nepáčilo bolo, že mu musela nakvapkať kvapky do očiek ale inak pohoda 🙂 držím palce ...