Od akého veku sa dá ísť na liečebný pobyt do Kováčovej?

brna1989
1. apr 2020

Ahojte, prosím vie mi niekto poradiť,od akého veku sa dá ísť do Kováčovej na pobyt?dcérka mala 11marca 1rok.
Ďakujem.

brna1989
autor
1. apr 2020

@janci05 ďakujem 👍

sara287
1. apr 2020

sestra tam bola minuly rok ako 10, vsetko zvladla v pohode. Tento rok ide zas, tesi sa tam

brna1989
autor
1. apr 2020

@sara287 počujem dobré ohlasy na to,preto som zvedavá,či aj s 1ročnou je možné tam ísť.kazdopadne som im už napísala email,snáď sa dozviem odpoveď priamo od nich.🤷

sara287
1. apr 2020

@brna1989 aaa, ja som si zle precitala. 11 marca 1 rok. vymenila som si cisla, myslela som ze 11 rokov.. to ta karantena :D ale co viem tak urcite, boli tam aj malicke deti s rodicmi 🙂

brna1989
autor
1. apr 2020

@sara287 vraj záleží aj od diagnózy,zväčša deti od 3rokov.ale my máme diagnózu ,ktorá by mohla spadať do výnimky,tak už len čakať , čo mi odpišu,ak vôbec.chcela som takto cez MK ,či nemá niekto skúsenosť s tak malým babom,či tam bol.dakujem za info 👍🤗

janickacrazy
1. apr 2020

@brna1989 moj známa tam bola s ročnými dvojičkami, majú DMO, my sme chodili až od 4 rokov, lebo nám neskoro zistili diagnozu, ale malému sa tam páčilo

brna1989
autor
1. apr 2020

@janickacrazy aj my mame DMO,spastická hemiparéza .
Pani sekretárka mi práve odpísala na email.ze si mám dať od pediatra alebo neurológa vypísať návrh na kúpeľnú liečbu a potom to poslať poistovni a čakať,keďže je situácia aká je a dieťa by malo dovrsit aspoň 2roky.

brna1989
autor
1. apr 2020

@janickacrazy aj vy máte DMO?nám ju zistili teraz v 1roku,dokonca ani nie pediater ,ani neurolg , ale boli sme v Adeli Piešťany, vrátili sme sa pred mesiacom a tam nám to do správy napísali.ked som si začala čítať o spastickej hemipareze,tak to aj presne sedí na našu malú.chvalabohu máme tu najľahšiu formu,bez mentálneho postihnutia (aj keď to pre mňa ostáva ešte stále ako strašiak,keďže som čítala,že poruchy intelektu sa vedia ukázať kľudne až do 3-4roku života ..

janickacrazy
1. apr 2020

@brna1989 nie, my nemáme DMO, ale svalovú dystrofiu, inak to je veľmi zvláštne, že vaša pediatrička ani neurolog na to neprišli a prečo ste išli do Adeli? malá mala asi nejaké problémy, ked ste tam boli, no je to hrozné, ked na to lekári neprídu, mohli ste cvičiť od malinka a teraz by ste už mali možno pokoj, ach jaj

brna1989
autor
1. apr 2020

@janickacrazy mala sa narodila a cystou na hlave, čo byva dosť časté, avšak nie také veľké rozmery ,ako mala ona. 4cmx5cm.
Zistili jej to hneď po pôrode na 4ty deň,keď sa robí sono hlavičky .
Boli sme od narodenia sledovaní na neurológiu aj neurochirurgii s tým , že teda si ju máme sledovať.
Začala som si všímať ,že tu lavu stranu celkovo menej používa.tak sme začali cvičiť od 6mesiacov Vojtovu metódu.nesedela,neštvornožkovala,nepretačala sa ako ostatné veci.
Ako čakali sme ,že asi teda niečo jej bude,ale myslela som,že sa to rozcviči tou Vojtovkou,ako nám to všetci hovorili .ja som hľadala alternatívy,kde všade sa dá liečiť problém s pohybovým aparatom a zatiaľ sme teda v januári absolvovali na týždeň Lužnu a teraz vo februári 2tyzdne Adeli.zmeny vidno po oboch pobytoch.doma denne makáme.
Ľudia mi odporučili aj Kovačovú,len nevedeli povedať od akého veku.
Detska neurologička sa vyjadrila,že DMO je niekedy ťažko diagnostikovať,často sa diagnóza určí až okolo 3roku života.pokial nemá dieťa mentálne postihnutie,ako je to aj u nás.

brna1989
autor
1. apr 2020

@janickacrazy vy chodíte na nejaké pobyty?vidíte pokrok?

janickacrazy
1. apr 2020

@brna1989 na Vašom mieste by som zmenila neurologičku, to ako už som dávno takú blbosť nepočula, dobrý lekár zistí DMO pármesačnému dieťaťu, už ked sa zistí až okolo roku, tak sa to považuje za neskoré zistenie, ale nevadí, my máme diagnozu, ktorá sa zhoršuje vekom, takže u nás je veľmi ťažko povedať, či vidíme nejaký pokrok, skor som rada, že sme na tom tak dobre, ako sme momentálne, ale tak určite Kováčová nám pomohla, ale Adeli je úplne iný level, sestra tam bola s malým, ten má DMO

brna1989
autor
1. apr 2020

@janickacrazy neurologička sme už zmenili,ono je aj ťažko nájsť nejakého odborníka,my aj keď nám niečo povedia,radšej si to overíme a dáme pozrieť viacerým a nikto z odborníkov,nám to zatial nepovedal .až pred mesiacom v Adeli.
Každopádne makáme,cvičíme od pol roka,plávanie,masažujeme , snažíme sa, čo to ide.
A hlavne zisťujem nové a nové pobyty, kde by nám mohli pomôcť.do Lužného ideme znova v lete,keď sa kvôli korone posunie,tak neskôr.v Adeli nám odporučili chodiť každé 2-4mesiace , no je to nakladne a zatiaľ som sa do toho nepustila,2% zbierať a rôzne zbierky.tento prvý pobyt sme si hradili celý sami,vyšlo nás to na 2,500€.
Mám pocit,že čím je človek viac chorý,tým viac stojí liečba.
Ďakujem za info a želám veľa,veľa zdravíčka a síl.
🙏🤗