Od čoho môžu byť tieto štípance?

aslhey27
28. dec 2015

Asi cca 2 tyzdne sa maly budi so stipancami , je to uz na nervy.Neviem od coho to moze byt mam podozrenie ale radsej to ani nechcem vyslovit az mam strach...... mame totiz susedou u ktorej sa zistilo ze maju blchy u nas vsak nebola tak neviem... Pozeram kade tade ci nieco neuvidim sliedim este aj v noci vtedy to stipe najviac nikde nic nevidno uz som na prasky z toho..... Maly ma toho najviac cele ruky nic ine ja mam zas asi 3 kusance ale len na nohe a moj mm zas na bruchu.... my spime vsetci 3 na jednom gauci... Mala spi v postielke ona nastasie nic ani jeden stipanec......... Uz som vsetko vycistila vyprala obliecky paplony vankuse na 90 a stale to iste.... vytepovala som cely gauc poprezerala cely gauc nikde ani naznak po nejakej potvorke.......... Neviete podla stipancov mi poradit co by som mala hladat prve som myslela ze komar nejaky nasli sme jedneho minuly tyzden zabili sme ho ale stipance stale neprestavaju :( Uz sa hambim aj navstevu k nam volat lebo sa bojim ci sa nieco neukaze a co si pomysli ze sme nejaky.............

extrate
28. dec 2015

Podla tej "trojbodky" by to mohla byť ploštica. Prečo nejdeš dermatologovi? ten to zistí

aslhey27
autor
28. dec 2015

@extrate bola som este pred vianocami ked sa to vyhadzovalo len jemu mna a mm to zacalo stipat asi s tyzdnovim odstupom .Povedal mi len ze su to stipance, ze to nieje ziadna alergia ani nic ...ale nepovedal z coho stipance..... snad to nebude nic take nerada by som vyhadzovala 4 mesacny novy gauc .citim sa ako nejaky humusak co ma doma neviem aky neporiadok.... ☹

aslhey27
autor
28. dec 2015

@extrate ono na tych novych stipancoch niesu vidiet bodky len maly si to vzdy rozkriabe lebo to hrozne svrbi

mikys1
28. dec 2015

a čo takto ploštice vystriekaj gauč a uvidíš či to prestane len to striekanie treba opakovať

aslhey27
autor
28. dec 2015

@mikys1 a cim vystriekat biolitom ale niecim takym???

amadea3
28. dec 2015

plostice bohuzial :( tie sama nevyzenies z gauca nijako. treba zavolat profesionala a bohuzial je dost mozne ze gauc budete musiet aj tak vyhodit

mikys1
28. dec 2015

hej, ale sú aj prípravky priamo na ploštice skús pozrieť v tete , alebo takých tradičných drogériach

aslhey27
autor
28. dec 2015

@mikys1 dakujem skusim ist pozriet snad nieco najdem a pomoze to

8291
28. dec 2015

Môžu to byt kludne ploštice.tie štipu len v noci.ani ich nezbadáte.kamoška si kúpila pred dvomi rokmi látkovú manželskú postel a s predajne si doniesla s postelou aj plostice,trvalo im asi tri mesiace kým prišli nato co ich štipe,lebo bolo leto pripisovali to komárom.postel museli vyhodiť a celý byt im museli deratizeri dezinsekovať,tuším 2x.samozrejme predajňa si chybu nepripustila čiže vsetko na vlastne náklady.

aslhey27
autor
28. dec 2015

@amadea3 vyskusam prve vystriekat ja ako mi radili ak nepomoze tak pohladam nejaku firmu ktora to robi ..... urobim hoci co len nech sa toho zbavime.ale nechapem odkial mohli prist fakt nerozumiem vzdy som si myslela ze plostice a blchy atd sa nachadzaju len v spinavych domacnostiach na osadach atd a nie u mna ☹

aslhey27
autor
28. dec 2015

@8291 stipe to hlavne v noci ale uz sa stalo ze som zacitila stipnutie aj pocas dna ale kedsom pozrela uz na nohu kde ma stiplo uz som nic nevidela

8291
28. dec 2015

@aslhey27 mozno ste si ich doniesli s gaučom ako moja kamoška a ploštíc sa vystriekanim nezbaviš pokial sú to ploštice tak vyhodiť gauč

akvi
28. dec 2015

@aslhey27 moze to byt aj blcha, tu nie je problem priniest si z prechadzky na satach domov. Ja mam sprej na blchy, lebo mame psa aj macky a uz sa stalo, ze tiez sme mali stipance, tak zvyknem aj preventivne ked povysavam gauc, tak aj vystriekam sprejom proti blcham. Kupovala som v chovatelskych potrebach.

amadea3
28. dec 2015

@aslhey27 no skus.... ale je to len oddialenie nevyhnutneho, garantujem ti ze domacimi postrekmi sa ich nezbavis, su velice dobre poschovavane a trba naozaj dokladny postrek od profika aby ich vsetky zlikvidoval. u mojej babky v panelaku sa cez stupacky rozlozili svaby, tiez sme skusali striekat vselicim ale nakoniec musel dojst profik, okrem ineho sme sa bavili obecne o jeho robote a doslo aj na plostice, hned povedal ze tych sa clovek sam nezbavi. okrem gauca uz mozu byt hocikde v skarach medzi nabytkom, pod kobercom.... takze fakt treba na par hodin odist a nechat profika robit jeho robotu

mikys1
28. dec 2015

nám deratizér vravel, že od košov ako vynášaš smeti sa to dá priniesť a je dosť možné ,že ich majú susedia len to nepriznajú ono by bolo najlepšie vystriekať celú stupačku prípadne dom , lebo oni prelezú všade

extrate
28. dec 2015

@aslhey27 ploštice môžu byť aj v 5* hoteloch, vôbec to nie je o čistote domácnosti. Len sa ich naozaj ťažko zbavuje. Kamarátka si ich priniesla z lietadla, museli tiež volať profesionálov ktorí dezinfikovali celú izbu.

aslhey27
autor
28. dec 2015

@mikys1
@extrate ach jaj uvdime skusim vystriekat ked nie zavolam profesionalou len nech sa tohozbavime cim skor tym lepsie

alenky
28. aug 2016

@aslhey27 Ahoj prosim ta ako ste dopadli s tymi plosticami je nemozne sa ich zbavit? Totizto mame zamoreny plosticami bytovy dom a uz ich mame aj my. Mame prerobeny byt, novy nabytok a je to na nervy-prislo to k nam od susedov.

aslhey27
autor
28. aug 2016

@alenky vystriedali sme gauč na 3x a zabalili ho komplet do potravinárskej fólie nechali pôsobiť tak 2dni potom odhalili a po 2tyzfnoch zas opakovali..... Kúpili sme protect na blchy a ploštice a pomohlo našťastie štípance sa stratili

mily7
28. aug 2016

@alenky ak máte zamoreny bytový dom jednoznačne firmu a nechať celý dom vystriekat panelák!inak sprej nepomôže

papricka33
28. aug 2016

@aslhey27 tak to neboli ploštice

@alenky ploštice sú vraj pliaga. Raz som počúvala taký rozhovor s odborníkom a ten vravel, ze tá najhoršia. Ak sa napríklad zabyvaju v sparach v kúpeľni, musí ísť preč celý obklad ☹ Najhoršie je, že človek ich môže priniesť napríklad z hotela. Normálne s vecami, v kufri ☹ Takže im skôr zavolať odborníkov a nechať ich robiť svoju prácu

stardust
28. aug 2016

U nas je praca profesionalov takmer nezaplatitelna, co som pozerala recenzie na amazone, zbavili sa ich ludia svojpomocne.

http://www.bettwanzen-bisse.de/bettwanzenspray-...

Najlepsie je veci po prichode z dovolenky hned hodit do pracky na 60tku minimalne. Buduci rok si na dovolenku beriem urcite nejaky pripravok proti plosticiam, aby som si preventivne nastriekala postel a batoh, lebo tento rok ma v hoteli dostipali plostice a necitila som sa teda vobec OK.

aslhey27
autor
28. aug 2016

@papricka33 žiaľ boli tie potvory som videla na vlastné oči len sme to stihli podchytiť včas asi lebo 3 spreje stačili

alenky
29. aug 2016

@mily7 V stredu nam boli striekat stupacky a v sobotu bol uz manzel dokusany. My s dcerkou nie, ale ja v noci lietam na wc a casto sa prevalujem tak asi nemali sancu. My sme hned volali deratizera a na vlastnu ziadost a za vlastne peniaze nechali byt vystriekat. Lenze mali to susedia na jednotke, na dvojke je byt neobyvany uz vyse pol roka a my sme na trojke. Myslim, ze pojdu vyssie. Posledne dni sme ani nespali doma, bojime sa obaja lahnut do postele. Na internete som citala, ze likvidacia je velmi zlozita a zbavit sa ich priam nemozne-co nas vylakalo. Preto realne zvazujeme byvanie s plosticami v posteli, al.byvanie s plosticami-svokrovcami :/

mily7
4. sep 2016

@alenky 'vacsinou ak príde firma ktorá sa tomu venuje tak to zaberie. Skúsiť riešiť celý barak cez zodpovedného človeka aj neobyvane byty. Držím prsty
@alenky