Od koľkých týždňov by malo bábo držať hlavičku?

kikafilipko
11. jan 2008

Ahojte. Neviem či už tu taká téma bola pretože nemám čas prečítať všetko, ale zaujímalo by ma od koľkých týždňov by malo bábo držať hlavičku. Dnes sme boli u doktorky (už mám strach k nej ísť, lebo pokaždé keď tam prídeme niečo nám zistí 🙂 a povedala nám, že malý sa strašne málo hýbe a, že už by sa mal začať priťahovať za ručičky. Má mesiac a pol. Viem, že u každého je to individuálne, ale keby ste mi prosím niekto napísali kedy sa vaše detičky zhruba začali priťahovať a držať sami hlavičku. Moc ďakujem. Pa pa

nikush4
31. mar 2010

Ahoj. nasa krpana od druheho mesiaca drzi pevne hlavku a uz take tri tyzdne sa drzi krasne aj na laktoch ked ju dam na brusko. zacla sa pomalicky tahat do sedu... ale dr. mi povedala ze to źe je silna..vela robi aj to ze vela papa. baby odkedy sa pretacaju deticky z bruska na chrbatik?

lia09
31. mar 2010

zaaaavidim,moja sa na lakte este nedviha,stale ma zatvorene pasticky ked je na brusku.Inac aj ona pekne papa,aj dr hovorila ze dobre pribera.A ked ju taham do sedu tak pekne udrzi hlavku,len to brusko jej nejde ☹ .A to pretacanie aj mna zaujima

bibione
31. mar 2010

nikush4: sikovna malicka 😉 ...kedy,to fakt neviem...moj maly sa zchrbta akurat hodi na brusko...to mu ide priam excelentne,ale spat...na to este neprisiel 😀 taka blba otazka...to ako vyzera,ze sa taha do sedu???

lia09
31. mar 2010

ak dobre viem,tak to ked babatku podas prsty,ono sa ich chyti a taha sa same hore do sedu.Moja to samozrejme nerobi,len ked jej ja chytim rucicky a taham hore do sedu.Nastastie hlavku udrzi,len neviem ci sa to moze robit,vraj to neni dobre na chrbticu 😕 Inak bibione aj moja mala presen take miery pri narodeni,3300g a 48cm len ona ma 3 mesiace a 4dni.A kolko vazi Nicolas?

bibione
31. mar 2010

aha 😀 ze ma to nenapadlo
lia09: meria 63cm a vazi 6320g 😉

nikush4
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lia09
31. mar 2010

nam meria aj dlzku,hlavu,hrudnik,vahu a moc.A vzdy to meranie konci obrovskym placom

nikush4
31. mar 2010

no to my ked sme u doktorky tak ta ma vekly problem zistit aj to ci drzi hlavicku alebo dake tie reflexy..lebo nasa pravidelne kazdu jednu kontrolu celu prespi...

bibione
31. mar 2010

hm...aj moc?? to naco?? nam najprv odvazi,zmerame,potom hlavicku,popocuva,ponatahuje ako sa dviha,dame na brusko co robi a popripade co nas trapi...mne to tiez vychadzalo,ze spinkal,ale ked ho vyzliekam,tak sa hned preberie 😉

lia09
31. mar 2010

neviem presne naco,asi ci tam neni infekcia alebo co.Aj moje kamaratky co chodia k inemu dr vysetruje moc.A vy davate babatka sediet doma do autosedacky?Mojej sa to velmi lubi tak ju tam davam tak na 15 minut aj viackrat denne len neviem ci sa to smie

bibione
31. mar 2010

lia09: nam teda nie,ale zas niekde zas ani nemeraju babatka...vsade je to inak
davali sme do vajicka vzdy po papani rano,lebo ma reflux a tam sa vzdy aj do pol hodky vykakal,takze ked na to pride,tak s nocnikom nebude problem 😎 ...ale nikdy som ho nedavala do tej uplne sedacej polohy,ja som ho davala ako do kolisky a podlozila krabicou od mlieka a bolo to akurat,ani nelezal ani nesedel...teraz mame hojdacku,tak ho nemusim hojdat sama

cigaretka5
3. okt 2010

dievcata moja dcera bude mat v piatok tri mesiace a zdvihat hlavicku z bruska ani za toho pana, ked ju taham do sedu tak hlavicka odkvqcne, ale ked ju mam na rukach tak jej nekontorlovatelne hompala len obcas. Je to OK? nasa dokina sa tvarila ze sa zatial nic nedeje, no ja ked vidim ine babatka ako v dvoch mesiacoch kukaju na svet z bruska zavidim.........

divoska
8. okt 2010

ja sa chcem spytat dokedy sa ma podopierat hlavicka pri dvihani dietata z podlozky alebo prenasani.
@cigaretka zrovna to tu snorim tie temy ktore sa toho tykaju a niektore decka zcnu velmi skoro iine akoze neskoro, ale zacnu. asi sa netreba plasit zakial doktorka nic neriesi. ja som o nejakom dvihani hlavy netusila, ale uz druhy krat /len na druhej poradni/ nam povedala ze je nejaky lenivy a mame ho co najviac davat na brucho, akurat ze u nas je to problem lebo ma furt plne brucho co je na mne stale zaveseny ,takze sa mi malokedy podari dat ho na brucho lebo nechem aby grcal. no a ked tam uz je tak tam len tak cuci alebo sa rozculuje. velmi zriedkavo otoci hlavu z boka na bok alebo ju dviha.

boddez
23. okt 2010

my mame 3mesiace a 1týžden a hlavičku tak poriadne sme začali dvihat dakedy pred dvoma týždnami...tiez nam to neslo na brusku sa hnevala dviihala skôr zadoček nasa blba neurologička nas poslala na rehabku na vojtovku kedze ja tuto metodu odmieam naučili sme sa dvihat hlavičku past ovečky tak ze som ju mal polozenu na bruhu v takom polosede trvalo nam to asi 3 dni a teraz už dviha hlavku ako žirafa a pači sa jej to ...ale najprv sme to skusali tak ze mala ručky pod bradoua tak sme to zvladli...podla mna kazde babatko je invidualne 🙂 🙂 🙂 🙂
a takto nam to ide už teraz skusajte skusajte..raz sa to podari aj ked sa babatko hneva spočiatku...

https://www.youtube.com/watch?v=QaLXEkfiIms
jankagun
17. jún 2013

@boddez ahoj,viem ze je to uz neaktualna tema,ale predsa: my mame 2mesiace,hlavicku si pekne dviha hore ale dlho ju neudrzi,a nasa mudr.nas chce tiez poslat na rehabku,a ja som toho isteho nazoru ako ty,ze vojtovku odmietam...chcem sa opytat ze ci nerobila problemy mudr ked si to odmietla?dakujem

eli1302
14. jún 2016

Baby prosim poradte aj mne...moja 3mes.malinka si krasne drzi hlavicku ked je na brusku,aj ked ju drzime na rukach uz od 2mes...ale ked ju pritahujem za rucky,vtedy jej hlavka vysi uplne dole a doktorka nas nechce preto zaockovat este a chce nas poslat rehabilitovat...dost ma to vyplasilo.je tu niekto s takymto pripadom?

simik411
2. máj 2020

@eli1302 stará téma uz mate 2r ale ako ste dopadli zacala dvíhať do sedu ci ste cvičili alebo ako? Sme na tom podobne na brusku dlho krasne ale za rucky zaklana mame 3mes a týždeň akurát sme narodení o 3tyzd skor neviem ci sa to berie do úvahy a treba odratat jaj trápi ma to

eli1302
2. máj 2020

@simik411 ahoj,ano zacala si dvihat sama,ale museli sme stale davat na brusko.pamatam si,ze si zacala potom z nicoho nic dvihat aj sama.takze skus ju davat na brusko pri kazdej prilezitosti a uvidis,ze sa to spravi.dalej potom nemala ziadne problemy a zmenili sme aj dr pri dalsom babatku,lebo ta vo nas kvoli tomu nechcela zaockovat mala problem so vsetkym aj pri mladsej dcere.teraz mame druhu a je super,kazde dieta ma svoje tempo.drzim palce😊

simik411
3. máj 2020

@eli1302 jej super sprava ja verím ze tiež začne my na brusku od 2mes sme krásne dlho ale do sedu veru nechápe co chcem keď skúsim snáď aj dr povie ze počkáme a nedá nás hneď na neuro alebo wojtovku tu odmietnem inak vo všetkom robí čo má pekné toto nejak dobehneme, snáď čoskoro uz ďakujem za odp, ☺️