Odber krvi z pätičky

belusa
14. sep 2011

ahojte prosím Vás viete mi presne poradiť a vysvetliť aké choroby sa diagnostikujú pri odbere krvi z pätičky novorodencom?Malému vyšli hraničné hodnoty a teraz neviem čo môžem čakať ☹ ☹ dakujem za každú odpoved

belusa
autor
4. mar 2013

@lubkaeck Ahoj mali sme to negatívne 🙂 a to Vám idú robiť len druhý krát odber z nožičky?

lubkaeck
5. mar 2013

@belusa hej, druhykrat, mala ma 18dni
som rada, ze u vas je to Oki 😉

belusa
autor
5. mar 2013

@lubkaeck no takže žiadna panika nebud ako ja, vzali nám krv a na výsledky sa veľmi dlho čaká ale pohľadám jedno číslo dúfam, že ho mám a ja som volala do Banskej Bystrice a vedela som výsledok po 5 dňoch 🙂 aj to bolo pozitívne čo u Teba nemusí byť, ak náhodou áno pôjdete na potný test a odber stolice a tam sa čaká tuším 3 týždne na výsledok a to bude negatívne a oslavujeme 🙂 .Pozerám ty už máš dieťa , majú rovnakého otca?Lebo aby dieťa malo CF musíte ju mať obaja.Ak ju nemá Váš prvý syn tak ju nemajú tie testy sú veľmi citlivé a je veľa planých poplachov neboj

lubkaeck
5. mar 2013

@belusa hej, vsetky tri deti su mm a Adko je Oki, az na nejake alergie
dakujem za upokojenie

belusa
autor
5. mar 2013

@lubkaeck tak bud kľudná keby tak mal by to aj Adko lebo je to genetická porucha a aby ju malo dieťa musí ju získať od oboch rodičov ale pozriem či mám to tel.číslo a zavoláš si nech máš čím skôr výsledky

belusa
autor
5. mar 2013

@lubkaeck tie deti sú slane olíž a uvidíš

marsys
9. mar 2013

nam vyšlo zo skriningu pozitivny vysledok na,, Kongenitalna adrenalna hyperplazia,,