Odbery na imunitu u pediatra

Prosím o radu, máme s dcérou absolvovať odbery na imunitu a alergie u pediatra...
dcéra však je trošku nachladnutá..môže ísť na odber, či treba to preložiť?
máte skúsenosť?
maznacik007
9. okt 2013
ja mam skusenosti s odbermi ale u alergo imunologa .... kludne aj nachladnute dieta ... oni to vezmu do uvahy a deti s imunodeficienciou su malokedy uplne fit ...

ale ma zaraza ze vam tieto odbery robi pediater ... lebo oni na to nemaju opravnenie resp. im neurobia tie kompletne testy ... takze asi ide len o nejake ciastocne vysledky ...

alergolog robi potom aj kozne testy a nasledne tie co vyjdu tam pretestuju aj z krvi ...
cherry1981
9. okt 2013
U nas ked boli deti nachladnute na alergologiu nesli, hned nas preobjednavala. Treba si zavolat a zistit, mozno kazdy lekar ma ine pravidla. Niektory zobere ini nie, nasa nebrala chore ani nachladnute deticky, ani odbery nerobila dietatko muselo byt zdrave
cherry1981
9. okt 2013
Aha citam, ze u pediatra urcite by som si zavolala .

@maznacik007 Moje deti tiez boli na odbere krvi u obvodneho co sa tyka imnunity, alergologicka napisala co treba porobit ked ona nemohla, zobral obvodny a vysledky sa posielali uz na alergologiu-imunologiu
ivett1
9. okt 2013
@pritt98 súhlasím s @maznacik007 aj nás poslala pediatrička na alergo-imunológiu a testy nám urobili práve tam ... kožné aj krvné...
ale, naša predchádzajúca pediatrička nás poslala k imunologičke, ktorá chcela, aby sme si dali odbery urobiť u pediatričky (čo a aké napísala na výmenný lístok...) a tá nám ich samozrejme nechcela urobiť, keď bol syn chorý...(v prechodnom období je chorý stále...)... takže... neskôr, keď som hľada alergo-imunológa, jedným z kritérií bolo práve to, že testy si robí vo vlastnej réžii ... a tiež som sa pýtala, po tej skúsenosti, že nám doktorka nechcela urobiť odbery, keď mal malý nádchu a kašeľ, či máme prísť k nej na vyšetrenie, tak mi hovorí...citujem..."...A kedy by ste chceli prísť?...Keď bude zdravý? ...Ako by sme mu potom zistili, čo mu vlastne je?..." 🙂
maznacik007
9. okt 2013
@cherry1981 vidis vsade inak ... ja teda chodim uz dlho na imunoalergo .... a vzdy nam brali krv tam .... lebo ze to su ine tlaciva nejake sede ci co
moji maju normalne obaja diagnozu na imunitu a maly aj alergie ... a beru lieky ... u nas je to ak ze len vysadime lieky ... tyzden pred tym a odbery preklada len ak beru ATB v tom case ...

to ze to urobi pediater by mne osobne uplne super vyhovovalo ... lebo maly chodi na gasto, imunoalergo, endokrinologia a vsade beru krv a kazdy si to svoje a on je potom vystresovany... :-p
cherry1981
9. okt 2013
@maznacik007 Testy co sa tyka alegie robi zasadne alergolog u nas. Ale maly ma problem aby mu zobrali krv, on nema ani zilky. Tak sa raz alegologicke nepodarilo mu odobrat krv, a potom mala dovolenku tak nam dala vsetky podklady aj skumavky pre obvodnu a ta ich odobrala. Ci je to aj bezny postup neviem ,ale dva krat sme zazili situaciu kedy nam brala krvicku obvodna a syn musel byt uplne zdravy 🙂
cherry1981
9. okt 2013
@ivett1 U nas alergolog nevysetri chore dieta. Nam bolo zas povedane, ze s chorymi detickami sa sem nechodi. Ale chore myslim, kasel, nadcha, zapaly. My tam chodime vlastne koly tomu, ze syn byval casto chory a ma astmu a nikdy sme tam nesli ked bol chory vzdy sme sa museli preobjednat, tak asi co lekar to iny pristup :-N
maznacik007
9. okt 2013
@cherry1981 ale moj ma okrem alergie aj poruchu imunity a oboch typov a dlhorocnu tak u neho dosiahnut stav ze uplne bez soplov a tak je skor utopia...
cherry1981
9. okt 2013
@maznacik007 Sople ma aj nas stale, aj zapchaty nos, ale to uz ma celorocne, to je ine ako ked tam pride niekto s nadchou a zelenymi soplami :-N :-p Aj nas ma oslabenu imunitu, alergie a este aj astmu. :-S
ivett1
9. okt 2013
@cherry1981 no, nas ma tiez poruchu imunity, preto stále tie sople a následne kašel ... a áno, čo lekár to iný prístup 😉

Začni písať odpoveď...

Odošli