Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Odkedy môže ísť bábätko do vyššej nadmorskej výšky?

lila794
14. máj 2008

Ahojte! Neviete poradit, od akeho veku moze babo ist do vyssej nadmorskej vysky? Napr. do 1500m. D

martinadt
14. máj 2008

lila myslíš ako na prechádzku alebo? 😕

eriqe
14. máj 2008

fu to neviem my sme chodili na hory od mesiaca. Ale tak 1200 az 1500 asi je to dane aj tym kde zijes v akej nadmorskej vyske, ale ved vy ste pod Tatrami, a teraz je uz fajne pocasie, tak si myslim, ze kludne mozete.

lila794
autor
14. máj 2008

Myslela som tak na poridnu turu! Bojim sa, aby to malemu neublizilo. 😒

eriqe
14. máj 2008

tak som pozerala podla fotiek tak s 5 tyzdnovou sme boli 2.2. v nm1200 a od vtedy chodievame pomaly vyssie ale Sue s Mackom su lepsi oni chodia vkuse niekde na nich nemame 😀

martinadt
14. máj 2008

lila ja myslím že babu by to nemalo ublížiť .. my v podstate žijeme v alpách 😕
ale ak máš pochybnosti skús sa spýtať pediatri 😉 😉

lila794
autor
14. máj 2008

juj, tesim saaaa. Uz mi to chybalo, lozit po horach, pocas tehot 🙂 😀 Dakujem za odpovede

fifla
14. máj 2008

ja som ikede citala ze pokial mimis nepochadza z vzssej nadmorskej vysky, tak 1500/by mala byt do roka tabu. my pomalickz pridavame, ale do tatier sa este nechystame

lila794
autor
14. máj 2008

A ked sme z Liptova?

sue
14. máj 2008

...no my sme 1x boli v 1700m.n.m. keď mal malý presne 1mesiac a 2dni. Nemal žiadny problém. Najvyššie sme doteraz boli na Chopku (2000m.n.m.) keď mal tri mesiace, taktiež žiadny problém.
Snáď si nemyslíte, že je tam o tak veľa redší vzduch, že by to dieťaťu mohlo ublížiť 😉 😅 jediné na čo treba dávať pozor je vietor (to detičky nenávidia) a slniečko (je veľmi osttré - takže slnečné okuliarky a kryť telíčko). Ďalej - na začiatok vyhľadávať túry s chatami, pretože nikdy neviete kedy si dieťatko zmyslí, že stačilo pobytu na čerstvom vzduchu, prípadne sa pokaká až na lopatky a podobne... Ďalej rátajte s tým, že budete vláčiť príšerne veľa vecí, keďže treba všetko do zásoby + je nepredvídateľné počasie. Už s ateším, že je teplo, pretože sa bude dať nechať malého vyspať niekde v bunde na tráve, nie ako teraz... lebo už je trochu ťažký 😅
Horám zdar 😵 (jo a ako všade platí... všetko s mierou - dieťa treba na všetko učiť pomaly...)

lutecia
14. máj 2008

ja som tiez citala, ze s horami sa ma zoznamovat postupne (mamaaja jun 2007) a pise sa tam, ze odporucana vyskova hranica pre deti do 1 roka je 1500m, pretoze dojcata a batolata nedokazu dostatocne kompenzovat zmeny barometrickeho tlaku - som mudra, co 🙂 a ani v lanovke by nemali cestovat

lila794
autor
14. máj 2008

Super!!!! Otecko veci ponosi, ved je daky horolezec! A v com ste male nosili?

sue
14. máj 2008

Lila, odkiaľ presne ste??? Lebo my sme tiež na Liptove 😵 😵 😵
Inak ja som na hory chodila aj počas tehu - dva týždne pred pôrodom som bola na Chlebe 😲 😀
V lanovke sme už tiež išli - aj kabínkou aj sedačkou a v pohode. Ten tlak sa v našich nadmorských výškach až tak nemení, aby to bol problém.
Bábo - prvé týždne vanička z kočíka pripevnená na sánkach a potom v Manduce.

lila794
autor
14. máj 2008

Som z Hradku, momentalne, inak pochadzam z lm. Ja som zvladla len ziarsku chatu v 4.mes, lebo som mala brucho ako svet a strasne som nevladala. A ty?

trixi
14. máj 2008

ahoj lila, ako tu maminy pisali, zalezi v akej vyske mimino zije. Liptov nie je zasa nejaka velka vyska. A je dolezite ako rychlo chcete robit vystup a kedy. Urcite by to nemal byt rychly vystup. Na nosenie neodporucaju krosna do 7-9 mesiacov. Pokial babatko same nesedi tak by nemalo byt v krosnach. Tak prichadza do uvahy ergo, manduca, klokanka alebo satok. My sme boli s nasim malym v jeho 6tich mesiacoch na lyzovacke v Alpach, pohybovali sme sa cca od 1200 do 1800 m n.m. Tak vysoko sme byvali. Hore na kopec som s nim nesla, pretoze sme mali strasnuuuuu zimu (-20 st.). V lete sa chystame do Zapadnych Tatier, to uz bude moct sediet v krosnach, tak chceme trosku pochodit.

sue
14. máj 2008

Lila, kuk IP 🙂
No ja som dosť športovala a lietala do 24tt, potom som ostala na rizikovom a od 38tt sme zas malého vyháňali z bruška, takže Vysoké Tatry, Chleb a podobne 🙂 Na Žiarskej chate bol malý 1x keď mal týždeň pred 3.mesiacom 🙂

lila794
autor
14. máj 2008

Sue, v IP nic nemam ☹

Tu začni písať odpoveď...

Odošli