Odklad operácie hydronefrózy

sunflower000
24. júl 2017

Maminky je tu nejaka, ktora odkladala operaciu hydronefrozy 4 stupna, po 1 roku zivota dietatka, pripadne uplne ste ju odmietli nakolko sa zacala oblicka upravovat sama?

vilavila
24. júl 2017

My mame rovnaku diagnozu, tiez hladam odpovede... mame ist na operaciu, ale zatial na kontrolu este a o tri mesiace nam povedia, co dalej. Mam 7 mesacne dieta...tiez 4. stupen.. ten odklad odporucil doktor alebo ty si sa tak rozhodla?

sunflower000
autor
24. júl 2017

No ja zatial odkladam ako nehorsi za to ani nelepsi, zapaly zatial nemal, zatial maly ma 3 mesiace a teraz mu robili len druhe sono o mesiac mame ist na dalsie, a robili mu aj scintigrafiu tak funguje na 48 percent z 50. U vas ako? co povedal lekar? aj scintigrafiu robili? mne ako naznacil ze cim dlhsie cakat tym sa moze viac poskodit no nie som o tom uplne resvedcena, aj starsi syn mal obojstannu hydonefrozu 3 stupna a postupne sa mu to upravilo na 1. stupen v 2,5 roku tak vaham ze co s tym akurat mi jedna pani pisla ze aj oni mali 4 stupen tiez im bola odporucena oparacia na zohnali si tinkturu od jednej pani a ta im pohodla to dostat na 1 stupen cize sa operacii vyhli tak akurat tu pani kontaktujem a zistujem viac o tej tinkture

sunflower000
autor
24. júl 2017

@vilavila pisala som nizsie 🙂

vilavila
24. júl 2017

@sunflower000 my mame funkcnost obliciek 44 a 56, čiže je to dobré...máme aj dilatovný močovod, tak snáď to bude dobre, sme na antibiotikach , tvoj maly berie atb?

sunflower000
autor
24. júl 2017

a ten dilatovany mocovod zistili na sono ci na tej scintigrafii?nas atb neberie

vilavila
24. júl 2017

@sunflower000 zistili to na cystografii v martine:(...berie antiobitika ako prevenciu, aby nedoslo k zapalu

ivka185
24. júl 2017

Dobry den moja dcera bola operovana ked mala 9 mesiacov neviem aky mala stupen tiez nam odporucali necakat ze sa oblicky viac opotrebuju lebo sa namahaju viac operovali ju v kosiciach bez problemov operacia trvala asi 1 a pol hodiny. Aurobili sme dobre dnes ma 22 rokov a je uplne v pohode bez problemov. Na kontrolu sme chodili kazde pol roka neskor kazdy rok a teraz uz nechodime vôbec nieje to potrebne.

vilavila
24. júl 2017

@ivka185 Hoci nie som autorka prispevku, ale ja som strasne rada, ak napise niekto o tejto diagnoze nieco pozitivne... dakujem🙂