Odpadávanie trojročného dievčatka

lenkitaa
10. sep 2020

ahojte moja 3 ročná dcérka uz 4x odpadla. Absolvovali sme všetky možné vyšetrenia, nikde nič nenasli. Mate niekto skúsenosti s odpadavanim dieťaťa?

pauba17
10. sep 2020

@lenkitaa dobrý večer
Ja keď som bola mala tak som odpaavala pri všetkom (u očného, na tenise, u kaderníčky,len tak doma v obyvacke) a nikdy to mama nejako neriešila a ostalo mi to v dospelosti ale iba keď dlho stojím na jednom mieste

lenkitaa
autor
10. sep 2020

@pauba17 nam sa to stava z ničoho nič, neprechádza tomu ani plac, jednoducho sa hra a z ničoho nič odpadne, dostane kŕč zbledne a keď sa po par sekundách z toho preberie tvari sa akoby sa nič nestalo

taga
10. sep 2020

@lenkitaa mozno strielam uplne mimo, ale epilepsiu vylucili?

lenkitaa
autor
10. sep 2020

@taga epilepsia sa nepotvrdila, nepotvrdilo sa nič takže vraj to môže byť aj začínajúca epilepsia..

nini1010
10. sep 2020

Ja som ako dieta od okolo 10 rokov odpadavala ale vzdy som mala na to povedzme dovod,reakcia tela na nejake podnety.Mne sa nezda normalne ze dieta len tak uprostred cinnosti odpadne.Ziadala by som dalsie vysetrenia.Ludia neodpadavaju len tak a uz vobec nie deti.

lenkitaa
autor
10. sep 2020

@nini1010 robili nam CT mozgu, kardiológia, neurológia a neviem aké vyšetrenia mam ešte ziadat

nini1010
10. sep 2020

@lenkitaa Viem ze si vserci robia srandu okolo dr Googla ale ozaj.Googlila si si nieco na tuto temu?Mozno by ta to minimalne nasmerovalo ake vysetrenia ziadat.

lenkitaa
autor
10. sep 2020

@nini1010 ale ano precitala som toľko článkov na googli a hľadám niekoho, kto s tím ma skúsenosť. Detská doktorka mi jednoducho povie, ze mala mi z toho vyrastie, len sa bojím, ze co ak niečo nieje naozaj v poriadku

nini1010
10. sep 2020

@lenkitaa No ako sorry ale to je dobra kravina podla mna ze vyrastie z odpadavania.Uvazuj,nema este nejake ine problemy,symptomy ktore a tym mozno ani na prvy pohlad nesuviasia?

labocca
10. sep 2020

@lenkitaa na tej neurologii ste boli kedy naposledy? Ja by som poziadalao opatovne vysetrenie,naozaj moze ist o epilepsiu...
Drzim palce nech vsetko dobre dopadne!!!

lenkitaa
autor
10. sep 2020

@labocca Na neurológii sme raz do mesiaca, predpísala nam aj lieky, ktoré berieme 2x denne. Uz som sa snažila dostať aj k nejakej inej neurologicke, ale všade majú plno, takže teraz momentálne googlim nejakú súkromnú doktorku,ktorá nás vyšetrí za peniaze

lenkitaa
autor
10. sep 2020

@nini1010 je dosť plačliva, svokra si myslí, že či to nieje aj z toho plaču, ale neviem je plno uplakanych deti, ktoré neodpadavaju

25jesss25
10. sep 2020

Neurogénna tetania? Môj muž má epi záchvaty od 13 rokov ale nikdy mu epilepsiu z EEG nepotvrdili..
odpadne, krčuje, dlhšie je v bezvedomí potom sa preberie a keby ho nebolelo telo z kŕčov tak akoby sa nič nedialo..
no a prišili mu tu neurogennu tetaniu, ale až teraz v dospelosti.. od tých 13r chodil po lekároch po celom Slovensku a nikto nevedel povedať čo mu je

lenuliatko84
10. sep 2020

Moj brat odpadaval ako dieta a neskor okolo 10 roku mu zistili srdcovu vadu

tamarka9
10. sep 2020

@lenkitaa ja mám vazovagalnu synkopu a tiež odpadavam. Ale u mňa sú spuctace... napríklad fyzická aktivita, teplo,stres...je to neurologický problém,ale tiež trvalo večnosť kým na to prišli. Skúste o tom niečo poguglit,prípadne sa opýtať neurológa. A hľadajte aj iného, nevadí že sú cakacky,zapojte aj dvoch troch.

lenkitaa
autor
10. sep 2020

@25jesss25 no my to mame podobné, odpadne, zbledne, dostane sa do takého kŕču, ze jej ťahá dozadu ramená... a keď sa preberie tak bud sa tvári akoby nič a ak sa niekedy pri odpadnutie udrie tak poplace

25jesss25
10. sep 2020

Neviem odkiaľ ste, ale v Prešove je dobrý neurológ Patrik Stovcik. My sme za ním tiež cestovali dosť vela km..

25jesss25
10. sep 2020

@lenkitaa no rieš to, urguj.. obvolaj viac lekárov. Ono sa to vekom bohužiaľ stále zhoršuje 🙁 dopĺňaj jej hlavne minerály. A vyvaruj ju pred stresovým situáciami..

lenkitaa
autor
10. sep 2020

@25jesss25 my sme z Oravy, zajtra sa určite niekam objednáme.. km sú nepodstatne, keď mi ide o vlastne dieťa

25jesss25
10. sep 2020

@lenkitaa moja reč. Držím palce, nech jej pomôžu. Keby niečo, kľudne mi píš Ip ak budem vedieť poradiť, nejako pomôcť..

lenkitaa
autor
10. sep 2020

@25jesss25 ďakujem krasne

pseudomonas87
10. sep 2020

@lenkitaa na vašom mieste by som určite znova neurológia, možno aj mri mozgu, ak kardio bolo dobre vyšetrene, EKG, echo srdca tak bude srdiečko v poriadku, ďalej by som ešte s pediatrom určite prebrala možnosť aj nejakých metabolických ochoreni.... Samozrejme labak komplet, aj minerály, vitamíny atď.... A ešte endokrino ma napadlo, nadoblicky.
Držím veľmi palce (Dr)

andreatytler
11. sep 2020

@lenkitaa Ak by len odpadavala tak by som hadam chapala ked doktorka povie ze z toho vyrastie, lebo je vela ludi co odpadnu a je to viac menej neskodne ale to ze ma krce... to by mna desilo. Velmi dobre robis ze to tak nenechas. Aj ja by som hladala pomoc. Dufam ze sa vam to podari.
Ked som to vygooglila prve co som dostala bolo to co pisala @tamarka9 - synkope.

Zaloz novu temu a v nazve uved aj tie krce lebo podla mna je to dolezite a moze sa stat ze ine mamincky otvoria temu ktora bude mat v nadpise krce a omdlievanie.

Snaz sa nahrat tie krce na video. Mozno to bude tazke kedze pridu kedykolvek ale doktorom velmi pomoze ked to budu moct vidiet. Potom budes moct kontaktovat vela doktorov cez e-mail a aj v zahranici a mozno ti poradia cez video. Ak potrebujes preklad do anglictiny, pomozem.

Zapisuj si vsetko co cez den robi... to ti tiez moze pomoct najst spustac.

Nemali ste teraz posledne nejake velke zmeny ako skolka, stahovanie... mozno stres zo zmien moze byt spustac ale ty nevidis nic, len ze sa hra.

Ja by som nahravala dceru na video neustale a potom ked pridu krce si velmi podrobne studovala momenty tesne pred krcmi... mozno budes vediet najst spustac.
U nasho syna sa objavili krce ked mal 3 mesiace. Podobalo sa to na Infantilne spazmy. Nahrala som to na video a ukazala periatrovi. Te nevedel posudit ale hned nas poslal na EEG. Tam vylucili epilepsiu. V tej dobe sme cvicili osteopaticke cviky (forma fyzioteriapie) a ukazala som to video aj fyzioterapeutke. Ona si hned vsimla ze syn mlaskal ustami pred kazdym krcom. Z toho usudila ze to nie su krce ale napinanie na zvracanie. Kedze on casto grckal, tie hrudky mu ostali v ustach a kedze ich nevedel este prehltnut, drazdili ho a nutkali na vracanie. Take nutkanie u velmi malickych deti vyzera presne ako krc. Viem ze tvoj pripad je uplne iny ale chcem len povedat ze to video moze pomoct urcit spustac ak teda nejaky je.

Nerobite nejake cvicenia? Fyzio alebo nieco podobne. Ja som si vsimla ze samotne fyzioterapeuticke cvicenie co sme robili, malo silny vplyv na jeho krce. Ked som s cvicenim prestala, prestali aj krce.

lenkitaa
autor
11. sep 2020

@andreatytler no ved ano video odomna pýtajú aj na neurológii. Cele to prebehne rýchle a nečakane a ja ju vždy ratujem nie ešte kamerovat. Dnes idem odznova riešiť všetky vysetrenia a nenechám to tak kým mi nepovedia dôvod. Veľké zmeny nie prvýkrát to bolo v marci, teraz momentálne nastúpila do škôlky,kde sú všetci oboznámený s tím ze moze omdliet. V škôlke je šťastná rýchlo si zvykla,.A nie necvicime. Začnem aj s tím zapisovanim

derdia
11. sep 2020

@lenkitaa ja by som sla aj na kraj sveta aby som zistila co je dietatu... Tu je zdtavotnictvo niekedy pekne ubohe... A deti sa hadzu do jedneho vreca... Dieta ktore nieco boli je to iste dieta, ktore len tak hovori, ze ho nieco boli... Neriesi sa nic. Napisu sa len lieky. Hanba naozaj.skuste inych odbornikov. Treba patrat...lebo to ze odpadava nie je nornamalne...a snad nie je v skolke a dufam, ze mate predlzeny rodicak a ste s nou doma.

reni1512
11. sep 2020

Hladaj viacero lekarov po SVK.. neostante hlavne s 1 vyjadrenim spokojni a zahodite to za hlavu.Pokial sa to nedoriesi uplne nespala by som kludne..Drzim veeelmi prsty

lenkitaa
autor
11. sep 2020

@derdia v priebehu pol roka mi odpadla 4x, za ten čas sme absolvovali vsetky možné vyšetrenia. Dnes som sa bola poradiť s detskou lekárkou a ideme vyšetrovať všetko odznova, bez pomoci druhého sa k lepším doktorom nedostanem, čiže mam šťastie ze mam veľmi dobru detskú doktorku,ktorá nás poobjednavala k lepším doktorom. A v škôlke je od tohto školského roku, všetci o jej stave vedia a je tam veľmi šťastná cize nevidím dôvod ju držať doma keď viem ze sa mi o ňu starajú a hlavne je tam RADA...

acrobaleno
11. sep 2020

Mňa tiež zvykne vystrieť, keď dlhšie stojím, ale mne ide dole tlak veľmi.

andreatytler
11. sep 2020

@lenkitaa Viem ze je to tazke filmovat ked sa jej to stane... ja ked vidim tie videa deticiek v krcoch tak az niekedy placem... hrozne sa na to pozera. Skuste kupit zopar kamier napriklad takych ako su v autach a nainstalujte po byte a nechajte priebezne filmovat. Mozno sa zadari a ked bude mat najblizsie krce bude pri jednej z kamier.
Ale nech ta ukludni aspon fakt ze to odpadnutie a tie krce nie su pre nu stres... aspon teda podla toho co pises.