Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Odskúšaný sirup, po ktorom majú deti chuť do jedla

olivka26
20. feb 2015

Mam 17mes.dcerku,papa skoro vsetko(to znamena co varime my doma to ona tiez)aj ked je pravda ze nie vsetko jej chuti..
Rano a vecer je kojena+ranajky este papka aj kravske mlieko s vlockmi,ovs,kasu..
jogurty,syry,dokonca parky-co jej velmi chuti papame kazdodenne
avsak mame 9,100g,za 4mes nepribrala ale ani nic neschudla
chora nijeje,testovali sme uz cokolvek
stale beha a neposedi ani minutku

Chcela by som skusit nejaky sirup aby sme sa troska viac rozpapkali a dostali sa aspon na 10kg...
mate nejaky po ktorom sa deticky troska rozpapkali?
dakujem za kazdu radu a blbe komenty ani nebudem komentovat tak tie nepiste 🙂

mimla
20. feb 2015

Pediakid. Odskúšaný. Avšak ja som to konzultovala s pediatričkou a to isté doporučujem každému rodičovi. Tiež mám dobré skúsenosti s B-komplexom. B je aj Pediakide.Tiež po konzultácii s pediatričkou. Deti cca v jednom roku prestávajú jesť. Vraj je to bežné. Keď to bolo u nás, tak mi to veľmi bežné neprišlo. Môj syn jedával zásadne iba mliečne jedlá a aj tie v malom množstve, tak som mala pocit, že to nie je úplne poriadku. Teraz žiadny preparát na podporu chuti do jedla nemáme. Už dávno netreba.

kismarika
20. feb 2015

My máme vyskúšané vitamíny Nutrolin-B rozpustné tablety.Existuje aj vo forme sirupu pre malinké deti a v tobolkách pre väčšie deti a dospelých.Tie rozpustné tablety sú pre deti od ukonč.6.mes.Je tam 20 tabliet,ja som ich zvykla dávať malej pár dní 2x denne 1tab.a potom už len jednu tabletu denne.Po vybratí jednej krabičky sa pekne rozpapala🙂

bonaqa2013
20. feb 2015

Peritol - na predpis. Je to sirup na jedenie.
Ešte pozri pedcentilové grafy pre rast detí. možno zistiš že to nie je také zlé. Osobne sa nepamatám koľko kg deti vážili vo vašom veku. Syn určite viac v roku mal asi 11 - 12kg.

olivka26
autor
21. feb 2015

@mimla
@bonaqa2013
baby ten pedikad to je len na predpis?
ja som bola vcera v lekarni a tam mi odporucali pikovit sirup ale je pisane ze od 3rokov,ale vraj sa moze podavat uz od roka...toto ste neskusali?

drakvak
21. feb 2015

@olivka26 Ja som detom davala Pikovit,ale na doplnenie vitaminov,kedze ovocie a zeleninu velmi nechceli, nezbadala som,ze by po nom mali vacsiu chut do jedla,ale vyskusat mozes,je chutny,urcite ho dcerka neodmietne a mozno sa to jedenie zlepsi... moja v roku mala 7800 g,teraz ma 6 a 18,5 kg,niekedy geny nepustia,my sme s manzelom nizsi,tak aj deti nie su nejake vysoke a tazke,v porovnani s rovesnikmi skor mensie... 😉

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaneta123
21. feb 2015

pikovit odskúšaný, max. spokojnosť🙂

maslenka47
21. feb 2015

@olivka26 neviem co riesis, dneska to je moda mat v dospelosti 40 kilo aj s topankami... 😎 pokial je dieta inak spokojne a zdrave, ja by som do mojho ziaden "sirup" nepchala len za to, aby pribrala. To uz fakt radsej cokoladu.

Ale uplne idealne by bolo hladat pricinu a nie klamat organizmus nejakym sirupom, ked uz to teda povazujes za problem. V praci sme mali kolegu.. doobeda bol schopny zozrat cele pecene kura s polkou chleba, potom s nami isiel na obed a este bol hladny. Chudy jak palicka. Nevadilo mu to (hlavne to mnozstvo skonzumovanej stravy), az po par rokoch mu zistili nejaky vazny problem s traviacim traktom, ktory keby liecil normalne, nie zvysovanim mnozstva skonzumovanej stravy, tak nemusel byt zdaleka taky rozsiahly, ako bol a nemusel kvoli tomu skoncit ZTP.

olivka26
autor
21. feb 2015

@kinna
nie sladkosti neje,len maaalicko stipku cokolady alebo keks ale ona to ani nechce,nakolk nieje naucena na taky druh sladkeho...
problem je aj v tom,ze v rodine to kazdy dava za vinu mne,ze je chuducka,stale mi opakuju ze a vyhadzuju na oci,vsetky deti co vazia viac ako nasa.
tiez som z toho unavena,ale ked raz toto dieta nechce viac jest tak neviem ako ho k tomu prinutit-teda nijako lebo nasilu uz ani vobec nebude jest
preto som chcela nejaku fintu vymysliet ci sa nerozje
aspon troska...

mirka183
21. feb 2015

@olivka26 nutrolin B, vždy zaberie, keď nechce jesť.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bonaqa2013
21. feb 2015

@olivka26 pedikat sme mali - nič moc. Bežne dostať kúpiť v lekárni.

bonaqa2013
21. feb 2015

@olivka26 a ešte je dúležité či aspoň rastie. Váhový prírastok nemusí byť, ale aspoň výškový.

ripka74
24. feb 2015

mne kamoska odporucila Cebion 2x multi sirup. je od 1 roka

jankastubka
24. feb 2015

No ak ti papaa takto pekne, tak mi pride zbytocne zvysovat jej chut do jedla. Ake velke ma porcie v porovnani s rovesnikmi? Co na to hovori doktor? My mame sice v 18 mes 12 kg ale nam doktor stale vycita nadvahu. Tak 9 kg mi nepride az take hrozne. Po roku deti spomaluju rast aj priberanie. Narastla aspon do vysky? To vazenie mi pride vzdy relativne, staci ze dieta je nevykakane a najedene pred jednym vazenim a naopak vykakane a nenajedene pri druhom, a hned je rozdiel 300g.
A este ramci testovania skusali testovat aj celiakiu? Teda neprajem nic zle, len kolegynina dcera bola v 12 rokoch dlhodobo nizka a chuda a az po dlllhom hladani, v com je problem sa prislo na celiakiu.

anina33
24. feb 2015

Jaaj nas ma 3roky a 12kg,doktorka povedala,ze je uuuplne v pohode.asi bude po mne lebo ja mam 49Kg a manzel ten 120kg 🙂

skibaby
24. feb 2015

Naša bude mať 4 a váži 13,5 kg🙂)meria 96 centi...endokrinolog to pripisuje genetike,tak neriesim🙂 davam max. Bkomplex. Jedava málo,ale evidentne jej to stačí.

stvura
24. feb 2015

skusali sme vsetko...peritol zabral chvilku, potom koniec...mam vsetky tri deti velmi utle...najstarsi = 6,5roka je "najhorsi", pri vyske 118cm ma 18kil, vsetko kupujem slim a so zuzovacou gumkou v pase...vzdy som zavidela mamickam ze ich deti mali faldiky, lebo ani jedno z mojich v zivote nemalo ani fald...ale zasa vsetky su velmi akcne a chodili mi v 10mesiaci (slecinka mi stvornozkovala v pol roku 🙂)

anina33
25. feb 2015

@skibaby aj my sme na tom podobne,papa tak primerane,nebojim sa lebo ked je hladny uz si vypyta,je v kuse v pohybe tiez xi.je sice trosku bledsi ale crp ma v poriadku takze vraj to je to dedicne

lubenka78
25. feb 2015

Tiez myslym ze je uplne zbytocne jej davat nejaky sirup, ked papa a navyse je kojena....Su deti co nejedia vobec😊.Moja dcerka napr.Niekedy som uplne zufala, ale lekarka ma upokojila.Netreba sa stresovat.Su deti jedaci a nejedaci.

tatiana1985
25. feb 2015

@olivka26 ja davam 5rocnej raz mesacne tyzden kvapky b-komplex a nam 100% pomohli... mala sa mi "rozje" za nimi stale....za mna to 🙂

fazulka7
27. feb 2015
Používateľ fazulka7 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej proflov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fazulka7.

ja davam svojej malinkej lietajuce vitaminy od humamedixu a papa ako kyselina :D a chorôbky ju tiež, našťastie obchádzajú. ;)

damedame
27. feb 2015

Ja osobne by som jej ziadne sirupceky nedavala, myslim ze to nie je nic vazne. Samozrejme treba to konzultovat s vasou lekarkou. Nas syncek v maji bude ma 3 roky, teraz mame 12,2 cize co ti poviem palicka, ale zase si poviem kym je zdravy a rastie tak by to malo byt v poriadky. Nedavno sme mu dali spravit kompletne vysetrenie, a vsetky vysledky boli v poriadku. Takze ziadna panika 🙂 Vitaminov ma dost, lebo ovocie a zeleninu papame kazdy bozi den a nie v malom nozstve 🙂 To mu chuti! Chutia nam aj niektore mliecne vyrobky, rybu ma tiez rad!

olivka26
autor
13. máj 2015

@drakvak pikovit odskusany...ziadna zmena,ziadna zvysena chut do jedla,nic... ☹

olivka26
autor
13. máj 2015

@tatiana1985 b-komplex kvapky a sirup,to niesu az od 3rokov?ja mam 1,5rocnu...

olivka26
autor
13. máj 2015

@zaneta123 pikovit odskusany,ziadna zmena..ziadna zvysena chut do jedla..

maca283
17. máj 2015

@olivka26 A skusala si narsan čučoriedkový nasej male zabral krasne sa rozpapala 🙂

ciaobella
7. apr 2018

😂 náš malý má 3,5roka a 18kg...každý vraví že je ho dosť ale keď ho vidím zdá sa mi chuducky....kruhy pod očami...tak som hovorila doktorke nech mu zoberie krv či má dosť železa a mal to v poriadku a upravili sme mu režim spania (kruhy zmizli) ale stále má hnevalo že malo papa proste 5 lyžíc z polievky ale zato mäsa za vagón...vylúčili sme úplne všetko čo obsahovalo soľ a cukor (žiadne sladkosti,žiadne slané veci) Max puffovane chlebíčky (tie má strašne rád😂)a čuduj sa svete po týždni mu začalo chutiť aj to čo nejedaval...žiadne nútené jedla hlad ho sám donútil...na prechádzky sme nosili len ovocie (vtedy prvýkrát zjedol jablko že len ohryzok ostal)😎 moja mama mi poradila že mu mám 2x v týždni do jedla zamiešať surové žĺtko z vajíčka vraj to zvyšuje chuť do jedla....ale on mi po 3 lyžici zistil že v kasi niečo nesedí a už to nechcel ani dojest.

piposamoadelka
8. apr 2018

Dobry den....prosim vas vie mi niekto poradit....??...mam dom 2rocnu dceru a prestala mi jest...zje len trochu zo vsetkeho hadam 2 lyzicky....som stoho zufala !!!...

matttulka3
16. apr 2018

@piposamoadelka som na tom rovnako, v júni mame 2 roky a malý mi všetko odmieta.. Mlieko už vyše mesiaca nepije.. Čítam články že nejaké vitamíny ale neviem ci je to správne a ci to pomôže.. 😟

Tu začni písať odpoveď...

Odošli