Odstránenie nosnej mandle a zmenšenie krčných mandli naraz laserom

martinahazuchova
23. máj 2020

Dobry vecer, dcerka ma 4,5 roka a buduci tyzden jej maju vyberat nosnu mandlu a zaroven zmensit krcne mandle laserom v celkovej narkoze. Od septembra nastupila do skolky a bola stale chora do februara, vo february bola posledny krat v skolke a aj posledny krat chora (ked ochorela mavala len kasel a sopliky ale nemavala teploty ani anginy) no v ORL ambulancii trvaju na zakroku. V noci niekedy chrape, skripe zubami alebo dycha ustami no nie to tak vzdy. Prosim poradte mi ci je ozaj nutne robit tento zakrok lebo fakt sa toho strasne bojim. Dakujem za odpovede

jaskolka
23. máj 2020

Tak dieťa, ktoré ma veľkú nosovu mandlu a veľké krčne mandle, je neustále v kolektíve choré, a plus v noci chrape, dýcha ústami, je aj zle okyslicivane,ako môžeš čakať, ale keď bude mala v škôlke stále chora, čo aj bude, tak bud ju budeš mat len doma, alebo stále do nej pchať lieky, ATB, spreje a podobne..ked ti lekár to odporúča, obvykle to je po zvážení, neposle sa len tak zo srandy dieťa na zákrok. Čize ja by som do toho šla. Je to krátke, narkoza minimálne, deti sa, zotavuju veľmi rýchlo. Ber to tak, že ti dcére pomôže, nie škodí

sunny8
23. máj 2020

Nutné .. môže dôjsť do stavu spánkového apnoe kedy sa ti môže v spánku udusiť. Moja dcéra to absolvovala minulý rok v auguste odvtedy bola na ATb raz ! Dovtedy skoro každý mesiac .. prestala chrapat nehovorí už cez nos pekne dýcha krajšie rozpráva .. škrípanie zubami žiaľ ešte ostalo ale dr neriešia. Do 4 dní bola Okey 🙂 marodovat musela 3 týždne ale po tých 4, dňoch jej bolo normálne 🙂

stanusenka
23. máj 2020

My sme boli, chorý stále býva ale aspoň už neprestáva dýchať v spánku. My sme mali spánkové apnoe..

patka06
23. máj 2020

presne tak isto bola aj moja dcéra, mala krátko pred piatymi narodeninami keď podstúpila zákrok ..presne ako píšeš, nie je sa čoho báť, celé to trvalo cca 20 minút, prebrala sa s narkózy a za pár hodín bola úplne fit, nie je sa čoho báť. Neváhala by som, u nás zlepšenie o 100%
Určite lepšie ako sa trápiť ...chorobami, problémami s dýchaním a apnoe.

simonka1304
23. máj 2020

@martinahazuchova určite neváhaj, hlavne keď to idú robiť laserom. My sme to tiež tak odkladali, až to už bolo neúnosné a musel ísť, keď bol prvák. Zbytočne potom veľa vymeskal. Banovala som, že som to neriešila, keď chodil do skolky

andrejka1974
23. máj 2020

Neboj sa urcite to zvladnete moja dcerka to tiez absolvovala a od vtedy ma klud dycha krasne nosom a nechrape

kasudu
4. jan 2023

Dobrý deň, dieťatku skoro 4 ročnému vyberali nosnú mandľu na začiatku novembra a orezávali kŕčne mandle (2/ 3 orezali), po prvej kontrole bolo všetko ok, no na druhej kontrole po takmer 2 mesiacoch už mala dorastené kŕčne mandle, dieťa bolo už 2 x choré :(, nosná že zatiaľ nedorástla. mala to robené novou metódou tzv plazmová koblácia, ktorá má nižšie riziko krvácania. stretol sa už niekto s dorastením krčnych mandlí, ak áno, do akej doby od operácie dorástli. dakujem.

sfarmadinova
17. máj 2023

@kasudu nás čaká tento zákrok s 2 dcérami. Tohto sa ozaj bojím, že zas niečo dorastie keď sa už na to ledva odhodlal. Čo potom stále na operácie? Ako to s vami dopadlo, ak sa smiem spýtať?

kasudu
18. máj 2023

no musím to zhodnotiť tak, že dcére, kt. operovali na súkr. klinike novou metódou tzv. plazmová koblácia nebola taká úspešná ako v prípade staršieho dieťata, ktorému to operovali v št. nemocnici bežnejšou metódou a to shaver...volili sme novú metódu najma preto, že sľubovali menšiu bolesť a menšie riziko krvácania po operácii....držím palce

sinnovea1
16. jún 2023

@sfarmadinova dobrý deň, môžem sa opýtať, či uz ste boli na zákroku a ako to dopadlo? vďaka

sinnovea1
16. jún 2023

@kasudu a ako dlho ste museli byť v nemocnici s týmto zákrokom? my sme chceli ísť s dcérkou do PN ja 1-dňovú chirurgiu, orezať krčné mandle, tiež má tri roky..no teraz neviem 😩

sfarmadinova
19. jún 2023

@kasudu a bol to rozdiel v bolestivosti? Ja rozmyslam nad shaverom alebo plazmovou.

kasudu
19. jún 2023

@sfarmadinova doobedu jej to zoperovali a o 14 tej nás prepustili. hneď po prebratí mi ukazovala, že ju to bolí, no po príchode domov jedla ako divá,tak sme si mysleli, že ju to ozaj asi nebolí resp. menej ako staršie dieťa. no na druhý deň ju to už bolelo ešte viac, aj v pusinke to začalo tak páchnúť ako staršiemu dieťatu. takže mne to koniec koncov prišlo asi rovnako bolestivé...dr., ktorá mala službu a prišla pozrieť deti na izbu pred operáciou vravela svojej známej, kt. tam išla operovať dieťa, že ak ide iba o odstránenie nosnej, tak odporúča shaver, ak aj kŕčne, tak plazma, lebo riziko krvácania je vyššie, keď sa riešia aj kŕčne.

kasudu
19. jún 2023

@sinnovea1 ráno o 7 mej sme prišli, po 8 mej ju operovali a o 14 tej ju prepustili...staršie dieťa pri metóde shaver tam musel byť na pozorovaní min. jednu noc.

sfarmadinova
20. jún 2023

@kasudu a pomohlo vám to v živote? Zbaviť sa problémov?

kasudu
23. jún 2023

@sfarmadinova zimné obdobie bola často chorá, tak som si nebola istá, či pomohlo, uvidím, po lete, no čo sa týka chrápania, tak isto zlepšenie, ale kŕčne má ozaj veľké. takže za mňa áno, čo sa týka výberu nosnej mandle a orezania kŕčnych, no metódu by som už asi nevolila plazmu