Opakované seknutia v krku u 7 ročnéo dievčaťa

tomasko27
1. júl 2013

Dceru casto seka v krku.Pred rokom ju seklo boli sme u lekara,dostala lieky a bola v teple.V priebehu roka,ju seklo ale tak ze sme to vyliecili doma,no v nedelu ju seklo,len otocila hlavou a uz to bolo.Zajtra ideme k lekarke,no len ma zaujima mate podobnu skusenost?Vzdy ju sekne na pravej strane.Dakujem

aristka
1. júl 2013

@tomasko27 určite trvaj na rtg snímku a treba ísť s tým k ortopédovi,nenechaj to na pediatričku,to nie je normálne,aby mala takýto problém...

tomasko27
autor
1. júl 2013

@aristka Dakujem,presne tak to chcem aj urobit,budem trvat na tom aby nas niekam poslal.Len to sa musim vyzbrojit zeleznymi nervami lebo ten doktor ako je hrozny.

aristka
1. júl 2013

@tomasko27 len sa nedaj..

marsy77
1. júl 2013

mojmu syncekovi (5r) sa deje nieco podobne/ asi od marca/... vzdy obviazem krk plienkou a dam nurofen..celkom to na par dni zaberie. bola som u neurologa a ten mi odporucil endokrinologicke vysetrenie...sme objednany....
@aristka

tomasko27
autor
1. júl 2013

@aristka No nie nedam sa a ked to nepojde zoberiem jej kartu a pojdeme inam k dr.
@marsy77 ano ma obviazany krk,a este jej davam na to zrno zohriate v rure na plechu a dat to do vrecuska,prilozit na krk a obviazat plienkou-satkou,a dlho ju to hreje tak sa jej trosla po toom ulavi od bolesti,ale ma tam taku riadnu hrcu.

tomasko27
autor
1. júl 2013

@marsy77 Prosim a kedy idete na tu endokrinologiu?daj info ze ako ste dopadli,co povie dr.

marsy77
1. júl 2013

@tomasko27 v lekarni som si nechala poradit ,,flector gel,, sice hlavou nehybal,ale mala som pocit,ze lepsie..kym len lezkal.
od aprila konecne zajtra...dam info,co mi dr povie.. neurologicka povedla,ze su to pravdepodobne zdurene lymfaticke uzliny...

tomasko27
autor
1. júl 2013

@marsy77 To ste dlho cakali,budem rada ak napises ako ste dopadli.

marsy77
1. júl 2013

@tomasko27 uz sme cakali aj ovela dlhsie....ok dam vediet,co mi dr povedala.

kiki68
1. júl 2013

mna seklo prvy raz v 9tich rokoch,tu bolest si doteraz pamatam...jedine co poradim,je cvicit,cvicit a cvicit..ale take ako joga, karate,nieco co trosku pracuje prirodzene s telom,nie nejake behanie a volejbal. Mna nasi dali nejak v 10tich na karate a to nikdy neolutujem,lebo mi na vela rokov usetrili problemy. Potom ma seklo az v 16tich,to ked som zacala chodit an strednu a nechala karate....samozrejme to svalstvo to tak nedrzalo a bolo. Teraz je to tiez tak,ze ked cvicim tak super,keby nie,tak lezim na infuzkach. Lebo mne to uz v 19tich vyrazilo do ruky,takze to bolo par tyzdnov na infuzkach,aby som vobec nabrala citlivost do nej zase.

marsy77
2. júl 2013

...tak posunuli nas dalej..vraj mame ist na krcne.. FAKT SILA 😒 kazdy dava ruky prec...bez moznosti vysvetlenia ..
@tomasko27

tomasko27
autor
2. júl 2013

@marsy77 Ahoj no taketo spravvanie mam rada,ked si choreho medzi sebou pohadzuju.Dnes sme boli u dr,dal jej lieky a povedal:To je normalne,to sa stava.hej mozno stava ale nie u deti,preco nikomu od nas a z okolia sa to nestava a pritom je to noormalne,ale vo stvrtok ideme na kontrolu,tak mu este poviem svoje.

marsy77
3. júl 2013

@tomasko27 tak mame aj krcne za sebou...z ORL hladiska je vsetko ok ..a posunul nas opat na neurologiu...tam je maly objednany na september...

tomasko27
autor
3. júl 2013

@marsy77 Ahoj,no pekne a stale len chodit hore dole.Ale to este dost cakat do septembra.Ideme zajtra na tu kontrolu k dr,tak som zvedava cco povie,idem ale aj na infekcne so synom,mal kliesta a borelioozu tak uz ideme len na kontrolu.