Opakujúce sa zelené soplíky u dcérky

sisa183
2. nov 2022

Dobrý večer. Moja dcéra v príbehu mesiaca a pol vystriedala pamycon, uniflox a zase pamycon. Tento krat ani po liečbe atb neustúpili zelene\zlte soplíky, z nosa jej cele dni tečie. Trvá to už 12 dni bez zmeny. Už beží s plačom keď len vreckovku uvidí. Obe sme z toho na prášky už. Nič nepomáha :( nechápem že ani atb nepomohli. Máte s tým niektorá prosím skúsenosť ? Naozaj som bezradná. Mala vyzerá na pohľad zdravá, je ziva len tie zelene soplíky nás trápia. Ďakujem. 🙏

sisa183
autor
2. nov 2022

@sisa183 ma 2 Rocky v novembri.

pribinak
2. nov 2022

@sisa183 požiadaj pediatricku aby urobila vytery z nosa i hrdla

sisa183
autor
2. nov 2022

@pribinak Ono by jej to malo podľa mňa dôjsť že to treba takto riešiť. :/ ale zajtra skúsim, mám toho už plne zuby naozaj. Tlačiť dieťa vkuse atb mi príde zle :/

pinkgirl
2. nov 2022

@sisa183 veru treba výter a dať urobiť rozbor, nech dr vie aké je to ochorenie. A kvapky čo brala pôsobia len lokálne - nemusia vyliečiť úplne, a ak teda nezabrali a sople pretrvávajú, treba nasadiť inú liečbu - komplexnú.

sisa183
autor
2. nov 2022

@pinkgirl zabudla som dopísať že mala pamycon do nosa a aj antibitika na papanie, lebo mala vysoké crp. :/ dobrali sme liečbu a bez zmeny. To mi je divne že mala aj aj a žiadna zmena. :/

pribinak
2. nov 2022

@sisa183 jedna z možnosti je aj ta, že reaguje na plesne. Je jeden vlhko a teplo. Všade hnijú listy.

dzulli1980
2. nov 2022

Pamycon sú slabé ATB, mojej dcére v podstate nikdy nezabrali ... treba urobiť výtery z nosa, z hrdla, zrejme tam má nejaké "zvieratko", a na to treba presne cielené ATB ... a nie, máloktorej pediatričke "dôjde", že treba výtery ... ja, po svojich skúsenostiach, keď som s dcérou pol roka spávala po sediačky, lebo sa išla zadusiť hlienami a jej doktorku ani nenapadlo urobiť výtery, už automaticky, pokiaľ sople voľnopredajnými liekmi resp. babskými radami neprechádzajú, žiadam výtery.
@sisa183

pinkgirl
2. nov 2022

@sisa183 môže ísť o vírusovú infekciu, tam atb nepomáhajú. V každom prípade výter z nosa a hrdla a možno aj vyšetrenie v ORL ambulancii.

20erika07
2. nov 2022

@sisa183 nam prave nechcela dat uz nic do nosa aj ked nebrala davno pamycon, mala pred 2tyzdnami atb na hnisavu anginu, ale ze neda ( dnes som akurat bola) ,dcerka ma zelene sople uz vyse tyzdna a treti den uz aj hnisave oci, ale neda lebo posledne na vyteroch vychádzajú detom plesne uz z tolkych liekov vraj, no tak len volnopredajne co odporucila

jasminka22
2. nov 2022

@sisa183 hemofil alebo ine svinstvo, je toho teraz vela

ildiko36
2. nov 2022

@sisa183 my mame taky isty problem, u mojho syna trva uz 3tt a teraz dostala som aj ja aj maly. Dnes som bola u lekara a dala som zobrat detom ster z nosa, v piatok budú vysledky.Zatial sme dostali len atb kvapky do oka lebo aj to maju občas zalepene s hnisom.Vraj sa to velmi prenáša v škôlke.

roja01
2. nov 2022

To, ze soplik je zeleny je dosledkom druhotnej infekcie nejakou bakteriou. Tu treba zistit vyterom akou a nasadit zaberajuce atb. Preco vsak ma soplik (ak je bez bakterialnej infekcie tak je priesvitny - bez zafarbenia) je treba tiez vysetrit. Moze to byt alergickeho povodu. Tieto soplikove infekcie sa casto usadzaju v dutinach. Preto je velmi dobre naucit sa vyplachovat si nos ci jemne slanou vodou, alebo Vincentkou (je to treba trocha nastudovat ake prostriedky su vhodne pre deti). Sluzi na to specialna kanvicka. K tomu su dobre aj inhalacie (napr. voda, baza, rasca, cesnak), ci je to vhodne pre mensie deti treba tiez zistit. Dost dobre popisuju prirodnu liecbu zanesenych dutin na www.serafinbyliny.sk

n820p
10. feb 2023

@sisa183 ahoj prosím ťa, ako ste to nakoniec riešili? Mame rovnaký problém