Opakujúci sa kašeľ - alergia

sisa0310
15. máj 2013

Stale v jednom kuse je mala chora, kazdy mesiiac sirupceky, kvapky do nosa, fenistil atd atd.... stale sa opakuje suchy drazdivy kasel, sopliky, kycha, ocka jej slzia... presne o mesiac ideme na alegriu, no dovtedy si neviem dat uz rady... sirupy na kasel mam od vymyslu sveta, no nechcem to do nej uz valit, je mi ju luto :( boli sme na ORL pred dvomi tyzdnami, mala silno opuchnutu sliznicu, tak sme nasadili ATB kvapky, zazrakom sa nam vyliecila rychlo, robili jej vytery z nosa a hrdielka (vraj su tam trosku bakterie-co ani neviem co znamena, ale ze to je ok), inac vsetky testy stale v poriadku... ale kazdy mesiac chora... co mam uz robit? mam pockat na imunoalrgologiu a testy? z coho to moze byt? moze to mat z pelu atd? vcera sme boli na chate v horach, vsetko ok, vecer ako zaspala, zase ten hnusny suchy kasel.. uz aj soplik zacina tiect... poradite mi prosim nejaku prevenciu? aby sme sa vyhli zase zdlhavej a hroznej chorobe?

blavacka
15. máj 2013

@sisa0310 ahoj presne tieto priznaky ktore ma mala moja mala na jar. Vysad vsetky lieky proti kaslu a povedz obvodnej
nech ti predpise aerius sirup 2,5ml kazdy vecer a mala bude fit.
Alebo ak mas znamu v lekarni, tak nech ti ho preda. Je to antihistaminikum, trosku silnejsie ako fenistil kvapky a ked ho
bude brat kazdy vecer pocas pelovej sezony tak bude ok 🙂

sisa0310
autor
15. máj 2013

@blavacka ano mam moznost vybavit aj bez predpisu (otec robi v nemocke)... moc vam dakujem a hned dnes jej ho aj dam ak to vybavim.... ja jej teraz nic nedavam, iba fenistil som jej dala dnes pred spanim a teraz ako buva, tak aj kasle... ani sirup, ani kvapky, nic... mna to uz unavuje do nej pchat a zatazovat to telicko :( kazde rano jej davam cca od roka aj zodac kvapky, ale neviem ci to nedavam zbytocne...

blavacka
15. máj 2013

@sisa0310 fenistil je dobry, ale je slaby, lebo teraz je dost zla pelova sezona. moja mala mala presne to iste, vkuse tiekli vonku sopliky a slzili ocka a vecer ked si lahla do postele len kaslala. Boli sme u alergologicky a bez odberov nam dala
aerius sirup a za dva dni malej nic nebolo ani vonku. Ten zodac uz nedavajte, ten aerius je tiez antihistaminikum mozno silnejsie... Treba davat vecer pred spanim, lebo antihistaminika utlmuju, tak potom si aj lepsie pospinka v noci.
A je dobre kazdy vecer pri sprchovani oplachnut aj vlasy a po kazdom pobyte vonku umyt tvaricku cistou vodou a vyplachnut nosik vincentkou alebo morskymi sprejmi, aby sa tie alergeny zmili. Myslim, ze by jej to malo pomoct, drzim palce 😉

sisa0310
autor
15. máj 2013

@blavacka a ako dlho to mozem davat? skusim si nechat teda poradit, som vam vdacna ;) to s tym sprchovanim, umyvanim, morskou solou atd robi od narodenia presne ako pisete.... dakujem za radu

blavacka
15. máj 2013

@sisa0310 nam povedala, ze urcite pocas sezony t.j. cca do septembra, deticky to uzivaju dlhodobo co viem.

angua27
15. máj 2013

ahoj, podľa mňa je to alergia, podľa toho čo píšeš. kašeľ má s toho, že jej zatekajú hlieny a to ju dráždi. a tento rok je pre alergikov najhoršia jar za posledných 25 rokov.
presne ako píše blavacka. prevencia je umytie tváre a očí po každom návrate domov z vonku a prezlečenie oblečenia, vyplachovať noštek morskou vodou, alebo vincentkou aspoň raz denne. my používame Sterimar morskú vodu a každý večer vodou zmyť vlasy, stačí voda, aby si dostala preč z vlasov alergény.
a už len počkať na alergológiu. ja osobne by som bez predpisu antihistaminiká nedávala, aspoň sa poradiť s detskou lekárkou. dcérku máš malú, tak aby 2,5ml nebolo pre ňu veľa.
nám sa teraz veľmi osvedčila čistička vzduchu. dostali sme ju od dedkovcov, ktorý ju dostali od neviem koho a im je nanič. každý večer ju na 2 hoďky zapnem u syna v izbe a v noci citelnejšie menej kašle a soplí a tým pádom aj lepšie spí.
držím palce. 😉

aristka
15. máj 2013

je ešte maličká,skús jej nasadiť nadlho imunoglukan a doktorka ti nedala zodac,niečo dočasné na alergiu,čo by ste v kuse brali,kým pôjde na testy

sisa0310
autor
16. máj 2013

@aristka imunoglukan sme uzivali 4mesiace a vobec nam to nepomahalo... za tie 4mes sme boli 3x v nemocnici (crevna chripka, zapal predusiek a vysoke teploty a onedlho obojstranny zapal pluc)... zodac uzivame uz cca 9mesiacov 5kvapiek...
neviem uz fakt ako postupovat dalej, asi len fakt pockat ten mesiac na alergologiu :(

aristka
16. máj 2013

@sisa0310 musíš skúšať,je aj dostať kolostrum,to účinkovalo môjmu mladšiemu,ale samozrejme ,že to treba riešiť s alergologičkou

sisa0310
autor
16. máj 2013

@aristka skusim si tam zajtra zavolat, ci by sa nedalo prednostne vysetrenie ss poplatkom (uz ako vsade), lebo 3mesiace cakame a uz je treti krat chora a to sa takto neda... vsetci sme z toho unaveni :(

aristka
16. máj 2013

@sisa0310 neboj sa tiež to poznám... 😒