Operácia 8 mesačného dieťatka s refluxom do obličky

maja081290
14. sep 2012

Mile mamičky potrebujem pomoc čaka nas operacia 😢 synček ma osem mesiacou ma reflux do oblčky od jeho narodnia chodime po vseliakych visetreniach a teras sa rozhodly pre operaciu a ja mam strašny strach ☹ maju nas operovať v Košiciach velmi by mi pomohlo keby mi napisala mamička ktora to ma z babetkom us uspesne zasebou ako to prebiehalo ako to dlho trvalo ta operacia a nasledne hospitalizacia ... atd chcem vediet co najviac sa da budem vam velmi vdacna.

lenulka34
14. sep 2012

ahoj no nas to caka buduci utorok v martine. Moj syn ma 12 mesiacov a ideme na cystoskopiu to znamena ze by ho nemali rezat co som dost rada. V martine robia velku operaciu az u vacsich deti od troch rokov.

dicinka1
14. feb 2013

@lenulka34
@maja081290 ahojte..my sme to podstupili uz po 2 krat..

lenulka34
15. feb 2013

@dicinka1 ahoj preco dvakrat??? My sme boli v septembri a zatial vsetko ok dufam ze to tak zostane.

maja081290
autor
15. feb 2013

Aj mi sme us po ale ci to vyslo uvidime casom 😒

lenulka34
15. feb 2013

@maja081290 drzime palce kde ste boli? A ako len cystoskopia??_

dicinka1
15. feb 2013

@lenulka34
@maja081290 lebo mala zase to iste na tej istej strane..vezikoureteralny reflux..stvrteho stupna.. ☹ časte zapaly moč. ciest..bakteie v moči..hned po vysadeni atb..od 4 a pol mesiaca berie atb..a teraz ma 3 a pol roka

lenulka34
15. feb 2013

@dicinka1 no aj my od styroch mesiacov berieme atb. Teraz ma 1,5 roka a berieme kazdy druhy den Zinat. A robili jej cystoskopiu alebo operaciu? My sme po cystoskopii a zatial ok aj moce berieme kazdy mesiac a zatial ok.

dicinka1
15. feb 2013

@lenulka34 NAM robili plastiku moč. ciest..mala roširenu aj paničku na obličke...my berieme atb teraz každy večer..ale kedže stale ina bkteria,,tak stale ine atd..augmentin duo..atd..ani atb už jej ani nezaberaju..je reziscentna už...telo si zvykne...my sme boli na vylučovacej urografii aj na neviem ako sa to vola..jedno vyšetrenie sa robi pod pristojom...ale ešte predtym sa pycha kontrastna latka do žily...a sleduje sa činnost obličie.a druh vyšetrenie je kde sa zistuje či ma reflux...hadička sa da do pišulky daju jej nejaku kontrastnu latku..a ked začne močit vtedy robia snimky..a podla toho vedia či ma reflux..boli sme na oboch..

lenulka34
15. feb 2013

No to ste boli na cystografii a na scintigrafii a tak isto aj my. Inak sila ze po plastike znova zapaly. My sa zatial drzime. A ako vam to vysvetlili ze preco to befunguje ked ju zoperovali? Chuda moje viem co ste prezivali. A kde vam to robili? My sme boli v martine. Dik za odpoved lenka🙂

maja081290
autor
15. feb 2013

Nam operovaly mocovy mechur v Kosiciach ties sme maly reflux stvrteho stupna ale ziadny zapal nic keby sme neboly sledovany od mala tak nato asi nepridu ale zatial je vsetko v poriadku 🙂

evina313
15. feb 2013

Buduci mesiac to bude už 17 rokov, čo vtedy malemu, par týždnovemu synovi zistili reflux II. a III. stupna. nastastie neoperovali, iba bral 9 mesiacov atb. každý rok až dva chodime na kontroly na nefrologiu na Kramare, berieme 24 hod. moč. Lekarka si vzdy spomenie ako to super zvladli...Obličky ma uplne zdrave, bez jaziev. Držim vasim detičkam aj vam palce 😉

akova
15. feb 2013

Ahojte, my máme tiež reflux 4.stupňa, malemu už asi 4 krát ostranovali chlopňu, čo mu bráni v močení, mame rozšírené močovody, takže aj nás čaká plastika @dicinka1 . Do 6. mesiaca sme nemali žiadne problémy potom, každy mesiac zápal obličiek, tak sme skončili na dočasnom vývode... 😒 Pred dvoma tyždnami sme mali ist už na plastiku a že nám vyvod vyberu, ale maly schytal sople, tak sa nam to zas posunulo. My chodíme na Kramáre. Beriemie dva krat denne Biseptol, už asi pol roka...
@dicinka1 a vám ta plastika nepomohla? Malý po tej cystoskopii schytal vždy horúčky vysoké, vždy chytí klebsielu /nemocničnú baktériu/ 😠 Teraz na vývode ani moč nedavam kontrolovať, od vtedy ako máme vyvod sme ani zapal neschytali...

dicinka1
15. feb 2013

@akova zajtra poobede odpisem.je to na dlhsie...a mam dotykovy disley tazko sa mi pise

ustrachana
15. feb 2013

aj ja mam synceka po operacii a plastike, operovali ho ako 2 mesacneho na Kramaroch.odvtedy mal raz zapal a aj to bolo este nieco v jeho telicku z nemocnice a zatial mame pokoj - klop, klop.Zapal ziadny akurat sme sa dost dlho zbabovali bakterii v moci, ale to bolo vsetko este zostatky z operacie kedze bol cievkovany pocas hospitalizacie a pipik sa nevedel branit tak sme sa bakterii zbavovali tazko.Brali sme kazdy vecer Biseptol /1/2 vecer/, pred par dnami som mu to vysadila tak uvidime, snad to bude ok.mne bolo povedane, ze az rok sa to cele hoji.
teraz mam vraj zvazit cystoskopiu, ale odmietam lebo nechcem aby sa mu nieco dostalo do telicka, pokial to nie je nutne.chodim s nim na urologiu aj nefro.

dicinka1
18. feb 2013

@akova prva operacia sa stale posuvala..tiež bola chora..sople ,potom zapaly..aj ked brala atb..stale zapal mala..museli sme atb menit..ked mala rok aj niečo mali sme prvu operaciu...a teraz sme boli na druhej..už to bolo fakt zle..a k tomu ešte zistili,že ma už zniženu funkciu jednej obličky z dovodu zapalov..tak si vyčítam prečo som skôr s nou nešla...netlačila som na lekarov..myslela som,že z toho vyrastie ako mi bolo povedane.. 😠 no chvalabohu nie je to až take zle..a zda sa mi že už budeme mat pokoj..snad..myslím,že už toho bolo dost,na dieta..furt hadičky,vyživky,injekcie štiplave..teploty..ranne vstavanie k lekarovi,kopu liekov.. ☹

dicinka1
18. feb 2013

@ustrachana mrzí ma,že taký malinky bol..a musel to podstupit..ale čím skôr..tým lepšie..kôli obličkám..tie sa rýchlo po zápele jazvia..a ta jazva na obličke už nezmizne..je to ako ranka,ked sa pozežeš a ostane ti jazva..a ta jazva je vlastne nefunkčne tkavivo..a je to nezvratne.. 😠 ešte ste na to dobre,ked biseptol..u nas bol biseptol slaby..mi ymse brali všetky možne lieky..a už ked nezaberali ambulantne tak nemocnica a gentamicin aj s nejkou inou zložkou..dvojkombinacia a do nožky..a až mala z toho take hrudky na stehienkach.. 😠 ☹ a ked som nechcela ist do nemocky,tak som jej tajne davala nitrofurantoin..lieky ktore mam z čiech...tu ich už nevyrabaju hajzli..a super zaberaju hned..na zapal.. 😒

akova
18. feb 2013

@dicinka1 tak ste si aj vy uzili svoje ☹ my tiez pojdeme na vysetrenie kde zistuju ako su oblicky na tom. S nami zacali nieco robit az po 4 zapaloch, tiez cakali ze vyrastieme.... Drzim malej palce. Je pravda, ze cim su mensie tym lepsie si nebudu z toho trapenia nic pamatat.

akova
18. feb 2013

@ustrachana s tymi bakteriami v nemocnici zial nic nenarobime, mne maly schytal po 2hej cystoskopii tazku sepsu, 5 dni vysoke teploty, ziadne atb nezaberali.... som bola az zufala.... primarka na detskej klinike chcela volat hygienikov na urologiu, lebo s nami tam bol este jeden chlapcek,ktory tiez sa nakazil pri cystoskopii. My sme pri nej vzdy schytali klebsielu a hned teploty iba naposledy to bolo bez teploty, co boli lekari cely happy z toho:-[ uvidime ako dopadneme po tej plastike, lekari nam davaju este rok kym budeme uplne ok.

ustrachana
18. feb 2013

@akova ja viem ☹ zial, moj maly bol operovany od narodenia viackrat a o sepse viem co dokaze narobit ☹ po 1 operacii ju mal taku, ze ma uz pripravovali na najhorsie,ale mam silneho chlapa a mam ho tu (zaco kazdy den dakujem ani neviem komu tam hore)
prave z dovodu bakterii som sa rozhodla mu nedat robit ziadne vysetrenie kedze zapaly nema.nebudem ho ohrozovat len preto aby si niekto napisal do poistovne vykon.

chryse
18. feb 2013

ahojte,,,nam reflux aktivny aj pasivny zistili nahodou ked sme mali mes. no chvalabohu nam to samo preslo,,,,, boli sme lieceny tiez v ke,,,a nam vtedy povedali, ze sa caka do 2 rokov, ze sa to moze samo upravit,,,tak dufam, ze Vam to dobre dopadne a budete v poriadku,,,,,,velmi silno drzim palceky

dicinka1
18. feb 2013

@akova no,tak to je super..že len 4 zapaly mal..nam to robili prvykrat asi po 50-tich zapaloch..a teraz možno aj po 100 zápaloch..my vkuse sme mali..týžden moč dobrý a potom zase..ina bakteria..

dicinka1
18. feb 2013

@chryse vidím,že si z HE..😉

chryse
18. feb 2013

@dicinka1 heh,,,,,,,nie nie,,,,muz je z dlheho,,,, ja som z ke,,,,,,,

dicinka1
18. feb 2013

@chryse fakt?z dlheho?ja mám v Dlhom babku..ináč som Humenčanka.. 😉 a bývam v Snine.. 😀

aaalena86
17. mar 2013

@dicinka1 ahojte.chcem sa opýtať,to antibiotiká sa berú až tak dlho?My sme tiež boli na operácii.Jej robili plastiku. Moja malá mala hydronefrozu-rozšírenú oblickovu panvičku a už dosť veľkú.Zajtra by sme mali ísť domov.U nás je to o to horšie,že malá má druhú obličku nefunkčnú.Nám to robila doktorka Kurcinova aj vám?

dicinka1
17. mar 2013

@aaalena86 nám to robil dr. Bača z Košíc....boli sme už na tu plastiku 2 krat..a až teraz sa zda,ž je to fajn..no my sme boli na druhej plastike 22 januara a doteraz berie atb..zinnat..a potom uvidime ako dalej...ale moja dcerka berie atb v podstate vkuse..lebo stale ked sa vysadili,tak mla zapal moč. ciest..vysoke teploty,hned nasadene atb..o 14 dni sme vysadili a o týžden znova atb.. ☹

dicinka1
17. mar 2013

@aaalena86 my mame inač obe obličky funkčne...len po tych zapaloch sa porobili jazvy..čiže jedna obličky pracuje o trošičku menej..ale o pár percent menej..myslím o 7 % alebo tak nejak..snimok som aj videla..už ked jej robili gamagrafiu,tak som videla počas toho ta monitore,že to nie je ok..obličky akoby boli poobkusovane.tak to vyzeralo..a to vlastne bolo to nefunkčne tkanovi..jazvy po zapaloch..čiže zapaly moč. ciest treba riešit zavčasu..aby z toho neboli jazvy.,.

aaalena86
17. mar 2013

Moja zatiaľ ešte zápal nemala.,Stále malá dobrý moč.yOna má tu obličku veľkú,lebo pracuje za obidve.Malá má 4 mesiace ale nás museli operovať ,jej by čoskoro odišla a tá druhá.Tiež sme boli na gamagrafii a tam nám potvrdili,že funkčná je len jedna..Som šťastná,že to už má malá za sebou.Zajtra ešte vybrať tu hadičku a domov.

aaalena86
17. mar 2013

@dicinka1. Mne to zistilo už v tehotenstve

aaalena86
18. mar 2013

@dicinka1 Takže nám nasadili biseptol.Už sme doma.Hlavne,že to všetko malá zvládla.Malé deti to lepšie zvládajú.