Operácia 8 mesačného dieťatka s refluxom do obličky

maja081290
14. sep 2012

Mile mamičky potrebujem pomoc čaka nas operacia 😢 synček ma osem mesiacou ma reflux do oblčky od jeho narodnia chodime po vseliakych visetreniach a teras sa rozhodly pre operaciu a ja mam strašny strach ☹ maju nas operovať v Košiciach velmi by mi pomohlo keby mi napisala mamička ktora to ma z babetkom us uspesne zasebou ako to prebiehalo ako to dlho trvalo ta operacia a nasledne hospitalizacia ... atd chcem vediet co najviac sa da budem vam velmi vdacna.

chameleon87
21. aug 2019

@niccuschca áno mne to povedala nefrologicka v martine. Ja som si to tiež všimla vždy so zápalom sme ležali v nemocnici s teplotami a vždy jej tam vyšiel zub ani moja pediatrická to dáko neverila mi až nefrologia mi to potvrdila tak ani lekár nemusím byť a viem matky to majú v sebe.no povedala mi ze niektoré deti to takto majú malé dasienka veľké zuby sací teplota do toho sa prekáka až po pupok a je to baktérie so stolice sa dostanú do močovej rúry. A to som strieľa doslova kedy začne kakat aby som ju rýchlo vysprchovala

niccuschca
21. aug 2019

@chameleon87 presne! veď ja ju umyvam po každom kakani, ziadne iba utretie vlhčenými. Ako ty vravíš hneď bežím. A vy ste uz Ok?

lenicka30
21. aug 2019

@niccuschca Tiež chodíme ku dr. Kovacikovi, my ideme teraz v septembri na kontrolu a da nám termín na cystografiu. Ja som išla za ním bez malej že sa mi to už nepáči a teda predpokladám, že v tej BA skončíme a tie termíny tam, to je tiež bieda. My sme tam boli priamo u prednostu a aj robil zákrok, vy chodíte k niekomu konkrétnemu? Aj keď Kovacik hovoril, že primárka je dobrá na ten zákrok 🙄ale asi to neovplyvní úspešnosť. tak Vám držím palce! My sme z Liet. Lucky

chameleon87
21. aug 2019

@niccuschca no už sme 4 týždne bez ATB. Ako sme ich do brali mala zase 2x horúčky to už stresujem pri každej teplote. No hneď dám repkový čaj piť a močom v petržlenovej vňate a niekedy aj urinal sirupcek dám ako prevenciu

niccuschca
22. aug 2019

@lenicka30 tak to by sme mohli ist niekedy na kavu ☺️ My sme sa objednali a keď sme sa spýtali na možnosť že či sa dá dohodnut nejaký Dobry lekár tak nám povedali že všetci sú Dobry. 😏 inak tam nikoho nemame tak to je tazko..myslis Slobodnikovu? Nevieš za Koľko sa to dá dohodnut že by to robila ona?

lindusss2016
22. aug 2019

@niccuschca baby, necitala som vasu konverzaciu, tak nvm, ci sa bavite o reimplantacii mocovodu, ale ak ano, tak to tam naozaj robia len dobri lekari, ti mladi taketo operacie nevykonavaju a pani primarka Slebodnikova neprijme ziadne peniaze

lenicka30
22. aug 2019

@niccuschca môžeme dať kávu 😁 Ja len, že tak mi Kovacik hovoril, ale tiež mám názor, že vsetci sú tam šikovní, ani mamičky neriešili konkrétnych doktorov. A primárka býva pri týchto cystoskopiach, aspoň tak nám hovorila.... Už len aby nám aj vám ten druhý pokus vyšiel 🙏🙏🙏🙏

lindusss2016
22. aug 2019

@lenicka30 aha no uz vidim, ze sa jedna o cystoskopiu, no to je uplne minimalny zakrok, nvm teda o tom, ze by pri nom primarka byvala 😳 nam tl robil napr. Dr. Polak, mlady ale sikovny

lenicka30
22. aug 2019

@lindusss2016 Mne je v podstate jedno kto to urobí, len nech je to úspešné.... a áno je to "minimálny" zákrok ale je......

niccuschca
22. aug 2019

@lindusss2016 nemyslela som podplácanie ☺️. Ale v niektorých nemocniciach sa dá normalne dohodnut lekár oficiálne. Je to sice lekársky minimálny zakrok ale pre nas nesmierne dôležitý. Dcera je uz rok vkuse na ATB, ten zakrok cely zle znášala, dostala horucky, to prostredie tam v nemocnici je hrozne. Aj keď sa primárka a sestricky snažili proste je to tazke pre to dieta aj pre mna. Podmienky sú tam zle - 4 deti na izbe z toho 2 po zakroku sa preberali z anestézy a ďalšie dve čakal zakrok na druhý den takze sa hrali naplno. Na personál ja nemôžem nic zle povedat, citit že to tam ma primarka aj tak ludsky pod palcom. Len by som najviac na svete chcela aby sa to podarilo.

lindusss2016
23. aug 2019

@niccuschca uspesnost toho zakroku ale skor zavisi od diagnozy, niektorym detickam to vobec nepomoze, ako mojmu malemu a musel podstupit operaciu, dokonca obstrek vantrixom mu ani nerobili, lebo by to vraj nemalo vyznam pri takom stupni. Vsetky si zelame pre svoje deticky to najlepsie, len ani doktori nie su vsemocni. Drzim vam palce, nech vam to pomoze a nemusite ist na op. Ja sa na podmienky stazovat nemozem, mne ked maly nemohol spat kvoli inym detom, tak som ho vzala na chodbu do satky a prespinkal celu noc, ak mate moznost noaenia, urcite odporucam, je to velka pomoc pri kazdom pobyte v nemocnici. Po operacii su sice na izbe len dve deticky, ale zas ich nemozes nikam vziat, lebo musia lezat v postielke a casto placu od bolesti, ale tie kapacity nase nemocnice proste nemaju take, aby mohol byt na izbe kazdy zvlast.

niccuschca
23. aug 2019

@lindusss2016 my mame na jednej strane 1.st a na druhej 3 St. Takze podľa diagnózy nic strasne, ale ani na dva dni po tom zakroku sme nemohli ostat bez ATB lebo hneď mala nález. Ale ani po zakroku sa to ani na jednej strane neuzatvorilo.
Tiež sme sa nosili keď sa dalo, aby sme to zvladli. Teraz je to uz rok co je ATB a je z toho zoslabnuta, ma malo železa, chyti vsetko čo okolo nas ide. Za rok sme boli 6 krat v nemocnici.
Ja sa nechcem sťažovať len sa snažím hladat riešenie aby sa ro podarilo a nemuseli sme ist na operaciu. Vy uz od vtedy mate Dobry stav?

lindusss2016
23. aug 2019

@niccuschca no ono tie stupne nie su ukazovatelom vsetkeho. Mne povedali, ze niektore deti su s 3.stupnom uplne v pohode a nemaju nalezy a niektore uz pri prvom vkuse nejaky infekt, takze podla toho sa to ozaj neda posudzovat. Moj maly mal 4.stupen dilatacie a zapal oblicky nastastie len raz. Po cystoskopii bol 4 mesiace uplne bez atb a chvalabohu dobre, potom mal trosku horsi moc, ale ustali sme to bez atb az do operacie, po nej mu samozrejme nasadili a aj napriek biseptolu mal nalezy, tak sa muselo prejst na silnejsie, moc sa mu precistil a bol na atb 3 m po operacii, teraz je uz vyse mesiaca bez, v moci zatial len slabe leukocyty, ale nema ziadne ine priznaky, tak to nijak neriesia, davam momentalne len uroval s d manosou.
Co sa tyka zeleza a imunity mozem ti len a len odporucit sirup Narosan cucoriedkovy od firmy Just. Moj maly ho bral pred operaciou 2 mesiace, lebo mal hrozne nizke zelezo a dr na mna tlacili. Do operacie mu vystupilo konecne na normu. Sirup obsahuje cely komplex vitaminov, takze je dobry aj na imunitu, moji celu zimu neboli chori, ked ho uzivali. Je trosku drahsi, stoji cca 50€, ale vydrzi 3 mesiace a mozes ho uzivat aj ty, alebo ak este mas aj ine deticky, kludne daj. Naozaj sa oplati kupit, moji uz maju obaja zelezo dobre, ale na zimu zas jednu flasku na imunitu objednam

dadkovaz
7. okt 2019

@lindusss2016 ahoj, prosim ta ten sirup Narosan moze brat aj dietatko mensie ako rok? A moze aj popri Biseptole? Nie je v tom vitamin c? Moj maly ma nízke železo. Zajtra mu idú robit cystoskopiu s instilaciou, mam hrozny strach. Len pred 3 tyzdnami mu robili cisto cystoskopiu. A odporucil primar Polak vykonat instilaciu. Vraj maly nevyrastie z toho. Ja som chcela čakať.

dadkovaz
7. okt 2019

@lindusss2016 doplnim, ma VUR 2-3 stupeň. Zápal obliciek nemal ale mal 2 krat zápal nadsemennika , raz jeden , potom druhy.... neviem ci som dobre urobila ze nepockame, je este maly, ma iba 9 mesiacov. Ale on aj nefrologicka chcu cim skor, vraj lepsia sanca ze to bude mat prospech. Ďakujem

lindusss2016
7. okt 2019

@dadkovaz narosan mozu od malicka, ale na flaske pisu az od 3 rokov, no v zahranici sa to dava od narodenia (potvrdene od detskej sestry na novorodeneckom). Je to komplex vitaminov, obsahuje aj Cecko. Moj nebral ziadne atb, ked sme to mali, takze som sa nejak nezaujimala o tuto otazku. Ale po operacii na kramaroch su deticky normalne na biseptole alebo inych atb automaticky a pritom mamickam kazu kupit v lekarni vit C na posilnenie imunity. V lekarni dostanes samozrejme len Cebion, s cim som ja vobec nebola stotoznena, radsej by som davala ten Narosan, ale nevzala som si ho tam.

lindusss2016
7. okt 2019

@dadkovaz a polak je tam teraz primar? Uz nie je Slebodova?

dadkovaz
7. okt 2019

@lindusss2016 ďakujem pekne za odpoveď. On je primar teraz v novej nemocnici v Michalovciach.

lindusss2016
7. okt 2019

@dadkovaz jaj tak a ty teda myslis stareho polaka? Ci jeho syna? Tak asi to mate na kramare poriadne daleko 😐 tam su dobri lekari, ale polak stary aj mlady su tiez super a sikovny. Mojmu malemu robil cystoskopiu mlady polak, no u neho bola neskor aj op nutna. Chvalabohu, musim zaklopat, ze odvtedy sa drzi vyborne, aj sono je super

niccuschca
13. okt 2019

@dadkovaz ahoj a ako ste dopadli? Dobre to zvládol? Náš to caka za mesiac ...

dadkovaz
16. okt 2019

Ahoj, maly to zvládol vdaka Bohu. Primar sa vyjadril, ze je spokojny ale uz je v Bozich rukách ci to pomôže, ta instilacia myslim. O dva týždne ideme na kontrolu k nefrologicke, dovtedy este berie Zinnat večer. Drzim vam palce.

janus1
30. jan 2020

@evina313
Prosim Vas a vy ste odmietli operacia alebo vysetrenia?cim ste prosim liecili? Dakujem za kazdu radu

trupkake
5. máj 2020

Prosím vás, je tu nejaká mamicka, ktorej bábätku robili nefroureterektomiu (vyoperovanie nefunkcnej oblicky aj s mocovodom)? Dakujem.