Reflux na obličke u 20 mesačného bábätka

aja2909
9. jún 2015

Ahojte mamicky, nasej malej diagnostikovali reflux na oblicke 3.stupna. Mala ma 20 mesiacov. Doteraz sme mali zatial len 1 zapal a to pred pol rokom, ked mala 14 mesiacov, odvtedy sa uz ziaden zapal neobjavil. V pripade teploty mame vzdy moc v poriadku. Doktor na nefre nam navrhol operaciu, ale na druhej strane sa aj vyjadril, ze mala z toho moze aj vyrast. Ze je to na nasom rozhodnuti. Budem rada ak sa podelite so mnou s vasimi skusenostami. Nevieme sa s manzelom zatial rozhodnut, ci malu dat operovat alebo pockat, kym sa to same upravi. Z operacie mam strach, predsa je dieta v celkovej anesteze.

evina313
22. jún 2015

@aja2909 vidim, že nikto neodpisal, tak napiem aspon moju, hoci už starú skusenosť. mam 19 r. syna, ktorému asi v 6 mes. zistili obojstranný reflux, II a III stupňa.operacia nam nebola navrhovaná, poktorka mu dala antibiotika na 9 mesiacov a naozaj z toho vyrastol. prave v marci sme boli na uplne poslednej detskej kontrole.obličky ma ako keby nikdy nič nemal, ani jazvičky neostali. Takže sme do 19 rokov raz ročne, neskor raz za 2 roky chodili na preventivky na nefrologiu a nosili 24 hodinový moč.
Držim palce 😉