Operácia 8 mesačného dieťatka s refluxom do obličky

maja081290
14. sep 2012

Mile mamičky potrebujem pomoc čaka nas operacia 😢 synček ma osem mesiacou ma reflux do oblčky od jeho narodnia chodime po vseliakych visetreniach a teras sa rozhodly pre operaciu a ja mam strašny strach ☹ maju nas operovať v Košiciach velmi by mi pomohlo keby mi napisala mamička ktora to ma z babetkom us uspesne zasebou ako to prebiehalo ako to dlho trvalo ta operacia a nasledne hospitalizacia ... atd chcem vediet co najviac sa da budem vam velmi vdacna.

williamjozef
21. jún 2014

@dijefcatko no a u nas je to naprd,lebo cim je starsi tym to viac vnima a aj viac place,alebo sa na mna lepi ☹ po operacii musi buyt cca 2/3 hodiny v postielke,kym jej stecie infuzka,to je asi najtazsie,mi bereme iped 😀

silvis
21. jún 2014

@dijefcatko nam robili cystoskopiu teraz v stredu a vo stvrtok poobede nas uz pustili lebo sme mali cisty moc ale doktor hovoril ze standard je 3 dni pokial su neni komplikacie a teploty

dijefcatko
21. jún 2014

@williamjozef vďaka za odpoveď. zatiaľ mi tu nefrológ hovoril, že jej asi skúsia do ústia medzi močovodom a močovým mechúrom vstreknúť buď nejakú chemickú látku, alebo jej krv, aby sa to posilnilo. vraj by to zatiaľ mohlo stačiť. posiela nás priamo k primárovi, zatiaľ len na konzultáciu, ale toto bude pravdepodobné pokračovanie.

dijefcatko
21. jún 2014

@silvis a prišli ste deň pred zákrokom?

@williamjozef ak sestry dovolia vziať si dieťa na izbu, tak to je super, tu v BB som práve to odlúčenie znášala veľmi ťažko, prvýkrát sme boli so zápalom, keď mala 2 týždne ☹

snehovavlockapp
21. jún 2014

@williamjozef
@dijefcatko ja som bola ubytovaná s dieťaťom na izbe normalne a teda nielen ja, všetky mamičky...

snehovavlockapp
21. jún 2014

@dijefcatko že dva tyzdne... kriste ... super, že si mliečko ustála !!!

williamjozef
21. jún 2014

@snehovavlockapp na urologii????tam su 2 izby co mozes byt s dietatom,ale tam davaju vecsinou len pripady,co tam su dlhsie a potom su VIP 2 izby,ale tie su skoro vzdy obsadene...a potom su izby matiek a izby deti 🙂 neviem,mozno sa to uz od februara pomenilo

akova
21. jún 2014

@dijefcatko ahoj my ideme teraz 7.7 na cystografiu ☹ cystoskopia a hospitalizacia prebieha tak ako baby opísali vyssie,ak som dobre zaznamenala malá tvoja ma 5 mesiacov tak ak kojis tak si pytaj posteľ k malej. Sa na to pýtaj také malé bábätka ak kojis budeš s malou na izbe. Ja som tak bola posteľ som si ale vždy musela vypýtať. Naposledy sme boli v nemocke pred rokom na operácii teraz uz je malý väčší tak som zvedavá ako to zvládne.

dijefcatko
21. jún 2014

@snehovavlockapp našťastie som laktačná, tak si viem poradiť, inak neviem neviem, asi by som to vzdala ☹

@williamjozef no v takejto situácii urobím čokoľvek, čo sa dá, aby som bola s malou. Je mi jedno, že obyčajná izba, či VIP, len nech je v noci pri mne...

akova
21. jún 2014

@williamjozef presne ako píše snehovavlockapp aj ja som bola s malým na izbe ale musela som si posteľ vydobit 😉 vždy mi sestričky povedali ze iba kojace matky majú nárok na posteľ. Mne malý teplotoval tak preto som posteľ dostala..

akova
21. jún 2014

@dijefcatko VIPky mas pol roka dopredu obsadené ☹

snehovavlockapp
21. jún 2014

@williamjozef však tam je asi 1é izieb ak nie viac ... + 2 alebo 3 VIP. Tam si sa na chodbe podkynala o mamičky a detičky.
Mne dali izbu automaticky, tuším do nejakého veku to tak robia . Ved oni su aj radi, ze sa nemusia starat 24hod o tvoje dieta...

williamjozef
21. jún 2014

@snehovavlockapp no mi tam chodime,kazde 3/6 mesiacov,od kedy mal maly rok,a aj ked som kojila som veru izbu s nim nedostala,ani neskor,vzdy som bola na izbe matiek az teraz naposledy som dostala postel k nemu,co ho mali operovat a nakoniec neoperovali

silvis
21. jún 2014

@dijefcatko na prijem sme prisli den pred zakrokom ale nakoniec sme mohli ist este domov a prisli sme skoro rano nalacno v den zakroku

dijefcatko
7. júl 2014

Ahojte, tak už to máme za sebou a objednali nás na operáciu. Snáď to dopadne dobre. Po tejto skúsenosti nemôžem na oddelenie a sestry povedať nič zlé, dovolili mi zobrať si malú do izby matiek, dokonca aj s katétrom. Dievčatá a ako to chodí na urologickej ambulancii na 1. poschodí. Vraj je na časenky, to je pre mňa des, to kedy máme ísť z BB ráno, aby sme dostali dáke normálne číslo? Neuprednostňujú malé detičky?
@silvis
@williamjozef
@snehovavlockapp
@akova

akova
7. júl 2014

@dijefcatko my sme tam boli dnes o pol osmej na príjem a všimla som si že prišiel pán vtedy kedy my a zobral si jednotku číslo. Ale koľko tam potom čakal to už netuším. ... okolo ôsmej boli preč tri čísla. ..

dijefcatko
7. júl 2014

@akova super, to je dobre ešte potom 🙂

snehovavlockapp
7. júl 2014

@dijefcatko
@akova ahojte zienky.... ake časenky ???? My tam chodíme vždy na obed, nikde nikoho a vzdy nas zoberu s otvorenou naručou 🙂

dijefcatko
7. júl 2014

@snehovavlockapp mne povedali po telefóne, že máme prísť medzi 9 -12 hod. a zobrať si časenku. že po operácii sa chodí popoludní a to sa chodí už bez časenky. Dnes som tam volala.

snehovavlockapp
7. júl 2014

@dijefcatko inač, som rada, ze na nemocku a pristup voci vam nenadavas 🙂 ze ste to zmakli krasne, este tu operaciu absolvovat a bude to oki.

k tej časenke...uz tomu rozumiem.. my tam chodime od začiatku ako pacienti PO operacii, preto tie časenky nepoznam a ako som pisala, vzdy tam prideme okolo obeda a pohoda.
Neda sa tam objednat ? napr...

dijefcatko
7. júl 2014

@snehovavlockapp neviem ako je to na Kramároch na iných oddeleniach, tu v BB nás asi zanedbali a prístup sestier bol otrasný, takže na Kramároch na urológii nám bolo dobre, neporovnateľne lepšie. Objednať sa nedá, to by som už bola urobila, hoci aj na prednostné za poplatok. Ale počasie sa má ochladiť, tak to zvládneme, aj keby sme museli čakať dlhšie, bála som sa hlavne kvôli horúčavám.

akova
8. júl 2014

@snehovavlockapp Maťka, už sa to pomenilo, tiež som pozerala čo to za časenky, ale majú napísane že od 1.1.2014 objednávky 30 min a časenky medzi tým.... neviem koho objednávajú asi nových pacientov a pooperačných berú na kontroly na časenky.
Inak my sme mali ist v pondelok na cystografiu, aj ju malému skúšali urobiť, ale som ho tam pod rontgenom sama neudržala, tak rozhodli, že mu to urobia pod narkozou aj mu hned pozrú do mechúra. Lenže momentálne berieme atb koli streptokokovi v nose... tak nas poslali domov a máme prísť zas ked budeme ok 😒 už nam to presunuli z februára na júl a teraz zasa vyšetrenie v nedohľade... 😒
Vy ste ako na tom? nam tou cystografiou mali zistiť, či treba operovať aj druhu stranu, podla sona povedal Ok ale som aj zvedavá či sa nám reflux zmiernil rok po operácií... malý je už bez plienky ale ciká tak že tlačí, tak myslím, že chlopňu máme stále 😒

snehovavlockapp
8. júl 2014

@akova ahojky. my sme tam boli vo februari a ziadna zmena, časenky , nič... dosli sme na obed okolo 12tej s močom a sestra nepovedala ani slovo..tak teraz neviem :/
juj, pod rontgenom by som matusa ani ja neudrzala, vsak to uz chlapov mame 🙂
My sa zotavujeme ..len parenchýmu to trošku trva a ide to pomalšie. chceli nejake vysetrenia, odmietla som 🙂 Moj od roka a pol neplienkuje, čo som rada...ale tiez tlači - ked cika .. myslis, ze je to chlopnou ? resp. odkial mas taku info, lebo my ju mame oki, vsak vies

dijefcatko
26. aug 2014

@williamjozef
@akova
ahojte, aká dlhá je hospitalizácia po reimplantácii močovodu?

williamjozef
26. aug 2014

@dijefcatko no maly este nema operaciu za sebou,ale ako som to tak okukala,ak nenastanu komplikacie su tam deti 10 az 12 dni

dijefcatko
26. aug 2014

@williamjozef a nevieš náhodou, po tej operácii majú vývod deti nejaký čas, či to mám chápať ako jednorazovú záležitosť tú operáciu? proste že to urobia a je to tým vyriešené? lebo mi k tomu nič bližšie nepovedali, neviem, čo mám čakať. vy idete kedy?

williamjozef
26. aug 2014

@dijefcatko mi este nevieme,maly ma skorovateny mocovod,takze cakaju kym zmekne,na cystografiu ideme teraz septembri,ale len na otocku.....malemu chu premiestnit mocovu trubicu a ma divertikel,tak to....ale nam bolo povedanie ze vyvod mat nebude,ze bude mat len cievku chvilku a ked pojdeme domov z nemocnice ju vyberu..to ide cez pisulaka do mocovodu....normalne sa spytaj tam,nbejakeho doktora,mi sme tam vareny peceny,chodine tam od tristvrte roka a maly bude mta teraz 4 roky,robili mu uz 5x cystoskopiu,aj cystografiu a aj uretroskopiu,ale to je vsetko v narkoze a riesi sa to cez pisaka,tato operacia je uz velka a budu ho rezat 😢 mi sme tam dohodnuty s dr.molcanom...vas bude operovat kto?

dijefcatko
26. aug 2014

@williamjozef netuším, ale predpokladám, že prednosta Polák. veď ja sa desím tej operácie, aj ked som rada, že to bude teraz, kým je maličká

akova
26. aug 2014

@dijefcatko my mame za sebou operáciu reimplantaciu, boli sme tam dva týždne ale preto tak dlho lebo sme dostali horúčky na 3 den, maly si cievku vytiahol a hneď zateplotoval. Inak tuším je to 7-10 dní podľa stavu. Bude mat po operácii vývod malý mal dva jeden z pipika - mechura a druhý z mocovodu, po pár dňoch to vytiahnu. Z nemocnice idete bez vyvodu. Nas operoval tiez Polak.

dijefcatko
26. aug 2014

@akova vdaka za odpoved. Kolko mal tvoj drobec vtedy? Je to pravda, ze deti su priviazane k postielke par dni? Ako to znasaju? Aky máte stav po operacii? Dost sa toho bojim. Mala ma 3.stupen a rozsireny mocovod.