Operácia 8 mesačného dieťatka s refluxom do obličky

maja081290
14. sep 2012

Mile mamičky potrebujem pomoc čaka nas operacia 😢 synček ma osem mesiacou ma reflux do oblčky od jeho narodnia chodime po vseliakych visetreniach a teras sa rozhodly pre operaciu a ja mam strašny strach ☹ maju nas operovať v Košiciach velmi by mi pomohlo keby mi napisala mamička ktora to ma z babetkom us uspesne zasebou ako to prebiehalo ako to dlho trvalo ta operacia a nasledne hospitalizacia ... atd chcem vediet co najviac sa da budem vam velmi vdacna.

petrahankova
27. aug 2014

@dijefcatko aj moja malá bola na operacii-dilatacia močovodu,den vopred nas hospitalizovali, na další operácia a 24hod na JISke,potom 7 dní priviazaná o postielku,na osmy den po jej vybrali všetky hadičky čo z nej išli ,akurat ešte mala cievku,na další den jej ju vybrali a akonahle sa vycikala šli sme domov,teda 10dni,mala vtedy 15mesiacov

tortelinka
27. aug 2014

@dijefcatko aj my tom máme za sebou, áno, sú priviazané, podľa stavu 8 dní až dva týždne, neboj, zvládnete 😉

dijefcatko
27. aug 2014

@petrahankova
@tortelinka vďaka baby za info. my sme dnes práve zistili, že malá v nošteku streptokoka. inak jej nič nie je, cez víkend akurát kýchala, ale nesoplí. a do operácie zostávajú 2 týždne ☹ takže zrejme budeme odkladať...

tortelinka
27. aug 2014

@dijefcatko to je možné, my sme odkladali tuším tri krát? inak potom buď na telefóne, zvyknú zavolať, keď niekto vypadne tak, aby ste prišli hneď v ten deň

dijefcatko
27. aug 2014

@tortelinka a aký je postup pri odklade? to len zavolám, že neprídeme? alebo to oni rozhodnú, keď tam budeme, že sa nebude operovať? volala som do urologickej ambulancie a tá lekárka, ak to bola lekárka, nebola veľmi príjemná. vraj to všetko rozhodne náš obvodný pediater, nechápem. a ako dlho sa odkladá? je to aj niekoľko mesiacov?

tortelinka
27. aug 2014

@dijefcatko stačí, že ma dieťa sople, nezoberú ho, keď pôjdeš k pediatrovi, povedz, že je chorý a neurobí ti predoperčné, a na urológiu zavolaj, bola tam asi taká "milá" sestra, oni budú hľadať iného pacienta na rýchlo

dijefcatko
27. aug 2014

@tortelinka len finta fň je v tom, že malá sople nemá, cez víkend jeden deň kýchala, to je všetko. na predoperačné ideme 4.9., operácia má byť 10.9.

akova
27. aug 2014

@dijefcatko nech ti spraví dr. ešte raz výter toho 4.9. aby ste do operácie mali výsledok... /môžeš ísť na výter aj skor, berie aj atb?/my sme tiež tak mali, bez soplov streptokoka, poslali nas z príjmu domov, že máme príst ked bude ok. Musim tam volať a objednať sa na cystografiu.
Ak vám operáciu odložia, tak ti dajú hned aj nový termín, prípadne ti povedia že si máš zavolať. My sme vždy išli na príjem a ak niečo mal, anesteziologička nas neodporučila na operáciu a poslali nas domov aj s novým termínom. Operáciu sme odkladali cca pol roka, /3 krát vždy mal sople/. Malého operovali ked mal 15 mesiacov, nožičky mal priviazane po operácii ale celkom si na to zvykol. My máme 4 stupen a rozšírený močovod, teda už zoperovaný, odvtedy máme pokoj /do operácie sme prekonali cca 7 krát zápal obličiek/ odvtedy ani jeden. Nas ale možno čaká aj druhá strana, tu ma tiež rozšírenú, na sono ale vyzerá, že je to ok . Preto mame ist na cystografiu /ktorú malý v júli nezvládol, neudržala som ho pod rontgenom/ tak nas to čaká v narkoze, hned aj cystoskopia a aj urometria.

mama003
16. jún 2015

ahojte mam 2.5r dcerku a na druhy mesiac sme objednany na operaciu mocovodov lebo mame ho zvecseny na jednej strane prosim odpiste ked mate s tim nejake skusenosti dakujem ☹ ☹

mama003
16. jún 2015
petrahankova
16. jún 2015

@mama003 🙂

mama003
16. jún 2015

@petrahankova citam ze vasa mala bola operovana na zvecseny mocovod mohli bi ste mi napisat blizsie o tom lebo mam velky strach jak pisete ze mala bola priviazana 7 dni k ostielke

mama003
16. jún 2015

je tu niekto kto ma skusenost s operaciou mocovodu prosim ozvite sa

petrahankova
16. jún 2015

@mama003 čo konkretne vas zaujima?Mala oba močovody široke,len vpravo viac,tak ten operovali,po operácii to má vraj velmi dobre,inak sa stale sleduje,dvakrát ročne,už sa asi s tym nič nebude robiť.Ale keby som bola teraz rozhodovala,či ju operovať,nedala by som.Nemala nikdy zapal moč.ciest,stale sa kontroloval moč pred operaciou a pre nu i pre mna to bol otrasný zážitok.

mama003
16. jún 2015

ved preto ani moja mala nema ziadne tazkosti len lekarka mi vysvetlila ze ked ju nedam operovat tak casom sa jej poskodi oblicka chcela bi som vediet ci mala po operacii bolesti a tie vyvody ci musela len lezat nas budu operovat v ke a vi ste kde boli ?

mama003
16. jún 2015

@petrahankova ved preto ani moja mala nema ziadne tazkosti len lekarka mi vysvetlila ze ked ju nedam operovat tak casom sa jej poskodi oblicka chcela bi som vediet ci mala po operacii bolesti a tie vyvody ci musela len lezat nas budu operovat v ke a vi ste kde boli ?
Dnes o 18:15 • Odpovedz • Pošli IP •

petrahankova
16. jún 2015

my sme boli v Ba,a ano ani sa nesmela hnúť tých celých 7 dní bola priviazaná,ani na ruky nesmela

mama003
21. jún 2015

@petrahankova to ja hrozne ja uz neviem ako to mi zvladneme a nedavali jej na upokojenie nieco ked len lezala musela plakat nedavali jej nieco na spanie

petrahankova
21. jún 2015

@mama003 ona po operacii bola ešte taká na liekoch od bolesti,že sama bola kludná a neplakala

mama003
21. jún 2015

@petrahankova mozem sa spytat aky velky rez mala a ako dlho sa po tom liecila ked ste prisli domov mala bolesti...neviem ci sa nato mozem aj tak pytat?

petrahankova
21. jún 2015

ona to mala asi tak 12cm,ako velký rez,ale absolutne nič sa s tym nerobilo,krasne sa to samé hojilo,proste nič,len čistá voda

mama003
21. jún 2015

@petrahankova ale doma neplakala nedavali ste jej lieky od bolesti moja ma 2.5r ona je take zive dieta neposedi neviem ako to bude s nami

mama003
21. jún 2015

@petrahankova mozem sa este spytat vasa mala kolko mala vyvody

petrahankova
21. jún 2015

ona uz ako mi ju po 7 dnoch odviazali neplakala,akoby ju nič nebolelo,akurat dovtedy behala jak šinter a po tych dnoch len ležania sa neudržala na nohach vobec,ako by ani kosti nemala,až som plakala,ale do večera sa to zlepšilo a na druhy den už behala po nemocnici s kočíkom.Ono vždy jej postupne nejake hadičky odbudali,no taka najširšia pod pupkom bola až do 6 dna,či siedmeho,uz si presne nepamatam.A ako na vyickanie mala cievku ešte aj v den odviazania i den potom,to som tak s nou i na posteli tam spala,že mala vrecko s močom ,potom jej rano vybrali poslednu hadičku a povedali,že ked sa sama vyciká možeme ist domov.Tak som ju dala do umyvadla,pustila vodu a malá cikala,až sa to zastaviť nedalo 🙂

mama003
21. jún 2015

@petrahankova to som rada dufam ze aj mi dopadneme dobre malej prajem vela zdravicka a dakujem za info

petrahankova
21. jún 2015

teraz ked ideme na kontrolu tak hovoria doktori že to ma krasne akoby ani nič nebolo operované,je z nej športovkyna,behá 🙂 ,držím palce nech to dobre dopadne,nám to robili na Kramároch a povedali,že málokedy sa to nepodarrí a bývajú komplikácie.

mama003
2. aug 2016

Dobry mam dcérky 3.5r a na druhý mesiac ideme na operáciu mocovodu do kosic...máte nejaké skúsenosti ocenim vsetko

mama003
2. aug 2016

Dobry mam dcérky 3.5r a na druhý mesiac ideme na operáciu mocovodu do kosic...máte nejaké skúsenosti ocenim vsetko

lucita2707
19. aug 2016

Ahojte. Mam na vas otazku. Mojho synceka mi vyvolali ma svet v 35tyzdni. Mame ten isty problem. Ma megavesicu..obe oblicky zvacsene, panvicky ma na oboch stranach rozsirene na 12mm ☹ Ked mal chlapcek tyzden, tak mu urobili epicystosomiu. Cize kateter ma zavedeny cez brusnu stenu do mechura aby sa vyprazdnoval do sacika. Je to tazke s nim. Ani okupat. Stale davat pozor na ten kateter v brusku abu nevytrhol.
Otazka znie: Kedy mu budu robit plastiku? Ked som sa pytala urologicky..odvetila namudro ze to je na dlho. Ze momentalne mu nema ako urobit plastiku lebo je maly mechur ci co.Nas chlapcem bude mat buduci tyzden 2 mesiace. Akurat vravela o vysetreni obliciek kde mu zistia na kolko percent mu funguju. Chcem vediet do kedy da budeme trapit. Je velmi hyperaktivny a neviem do kedy to takto vydrzime.
Ako ste riesili spanie kupanie? Ja ho mam stale v oerinke lebo sa bojim ze vytrhne kateter. Som uz na nervy z toho ☹ poradte prosim

luciat204
3. okt 2016

my sme mali reflux 5stupna...do roka sme uzivali antb kazdy den a teraz mame 2,5roka a reflux 1stupna zatial sme bez operacie...zatial nam ju odkladaju, tak som sama zvedava ako sa to vyvinie