Operácia nevzídeného vajíčka

evinka2
11. nov 2014

Ahojte. Nenašla som tu nič na túto tému, a potrebujem poradiť. 28.11. ideme na Kramáre so synčekom (1,5 roka) na operáciu nevzídeného vajíčka, ktoré mu "uviazlo" v podbrušku. Máte s tým niektorá skúsenosti? Koľko trvá hospitalizácia, samotná operácia, ako dlho sa to hojí po operácii. ďalej by ma zaujímalo, čo je potrebné vybaviť pre OP.....predoperačné vyšetrenia budeme mať...treba ísť aj na vyšetrenie k anesteziológovi?.....my musíme ísť aj ku kardiologičke, lebo pediatričke sa nezdalo srdiečko, tak aby nenastal problém pri operácii (vraj tam počuje šelest).......poradíte prosím, lebo už začínam fakt stresovať......

niki101988
11. nov 2014

Takýchto tém je myslím si tu dosť ale aby som Ťa uviedla na pravú mieru. Vzísť môže kadečo z kadečoho a vajíčka hľadaj v chladničke. Jedná sa o nezostúpený semnník, robí sa to ako tzv. jednodňová chirurgia. Jeden den prídete,ďalší ráno operácia a další deň ak nenastanú komplikácie idete domov. To či potrebuješ aj ARO vyšetrenie Ti mali povedať na Kramároch

lusy9911
11. nov 2014

@evinka2 presne s tymto sme boli s malym na operacii v seprembri.tiez na Kramaroch.moj maly mal vtedy 8mesiacov.tiez som sa strasne bala.no takze.prijem sme mali v urologickej ambulancii.po neviem ako dlhom cakani nas zavolali dovnútra.doktorka len pozrela papiere a poslala nas ku anesteziologovi.tam sme vypisovali taky dotaznik.doktor sa iba na malého pozrel, povedal nam ze ten oblbovak pred operáciou davaju bud vo forme sirupceku a to druhe som si nezapamätala.a odtial nas poslal spat na urologicku ambulanciu.takze sa priprav ze vsade budes cakat.my sme prisli do nemocnice o pol osmej rano a na izbu sme prisli o jedenástej.ak ti mozem poradit skus si vybavit nadstandard.je to super aj pre teba-mas sukromie a aj pre dietatko.bude mat klud po operacii.no co sa tyka pred operáciou vsetko bolo o.k.maly sa vecer este o siedmej napapal kasicky a potom nas uz prisla iba sestricka zobudit o pol stvrtej rano ze moze maly posledny krat pit.ak ti maly papka aj v noci tak posledny krat moze tusim sest alebo sedem hodin pred operáciou.my sme mali operaciu o pol osmej rano a papat mohol naposledy o pol jednej v noci.ale maly prespal celu noc takze iba pil o tej pol stvrtej.rano mi kazala sestricka malého este okupat.to bolo sedem hodin rano a o pol osmej uz prisli pre nas.mohla som ist s nim az dole do tej preoperacnej miestnosti,prisli ho zobrat a mna poslali naspät na oddelenie.cely zakrok trva chvilku.asi 20minut.maleho som priniesla dole na operacku o pol osmej a uz o pol deviatej bol naspät na izbe.vsetko zvladol super.iba sestricka mi poradila ze aby maly co najdhlsie spinkal lebo ze potom su deti strasne zle a uplakane.cely den bol taky ospaly a uz vecer a v noci chcel lozit po posteli.a na druhy den sme isli domov.co sa tyka hojenia a osetrovania.za tyzden sme isli spät na Kramare na kontrolu a my sme mu ranku umyvali repíkom.ak este potrebujes nieco vediet kludne napis.drzim palce.

evinka2
autor
13. nov 2014

@lusy9911 Ďakujem za rady, konecne som sa aspon nieco od niekoho dozvedela a ukludnila 🙂

finka19
13. nov 2014

@niki101988 ty vieš čo je jednodňová chirurgia ? 😀 napr. mandle, alebo pruh...prídeš pred rannou vizitou, doobeda ťa zoperujú a po prebratí z anestézy ideš niekedy popoludní domov...nie to čo si opísala...to sú 3 dni 😀 😀 😀

niki101988
13. nov 2014

@finka19 áno 3dni ale dá sa to urobiť aj v rámci jedného dňa len to by matky nemohli byť hysterické husi a isté veci aj dodržiavať. 😀 😀 😀 😀

niki101988
13. nov 2014

@finka19 Poisťovňa to neprepláca neviem ako úžasne nakoľko keby matky boli schopné dodržať stanovený režim a prísť s dieťaťom nenajedeným a nenapitým od istej hodiny mohli by prísť kľudne aj ráno. Deti sa však popoludní málokedy prepúšťajú. Ani nás s dcérou po mandliach nepustili poobede aj keď bola v pohode

lusy9911
14. nov 2014

@niki101988 no histericka husa si tu akueat tak ty.akym pravom vobec nieco take povies.evinka2aa slusne spytala a potrebovala poradit.ak mas niekoho urazat alebo davat premudrele rady o vajickach v chladničke radsej nepis vobec

niki101988
14. nov 2014

@lusy9911 Ja som nenazývala nikoho konkrétne hysterickou husou tak sa zamysli a čítaj normálne láskavo. Nepríde mi však normálne ak mám ísť s dieťaťom na zákrok vyjadrovať sa ako v MŠ

lusy9911
14. nov 2014

@niki101988 vsak dobre ale tak sa vyjadrila nezovstupene vajicko a nie semennik.ale vies ako si jej na to napisala a co? Ved to sa da napisat aj normalne a nie hned takto.je to mamicka ktora ma strach a nevie tak pouzila iny vyraz.preboha ved sme len ludia.