Operácia nosných/krčných mandlí

evuliatko_tn
13. nov 2012

ahojte maminky, vcera nam v nemocnici potvrdili, ze moj drobec o 2 mesiace bude musiet ist na operaciu nosnych aj krcnych mandli..mate skusenost?ako to vase deticky znasali?

niki0121
13. nov 2012

@evuliatko_tn Držím Vám palce aby ste to zvládli v pohode. Môj syn mal vybraté nosné mandle pred pol rokom aj niečo. vyberali mu to v plnej narkóze. Znášal to super a statočne. Ani neplakal. Tak Vám držím palce.

dannii
13. nov 2012

ahoj,moja princezna mala operaciu v januari nosnych aj krcnych mandli,zvladla to na jednotku,asi dve hodiny bola taka mrncava a potom uz fajn,hned papala,pila,este aj doktor sa divil,ze kedze jej brali aj kcne,ze je to taky maly zazrak ako znasa,vtedy mala 5rockov,tak sa neboj,ak budu len nosne,to je naozaj v pohodke 🙂

danielitka26
13. nov 2012

@evuliatko_tn deti tieto zakroky znazaju dobre, mne brali krcne mandle ked som mala uz 19rokov a znasala som to velmi zle ....som povedala ze by som tu operaciu nepriala ani najhorsiemu nepriatelovi na svete 😖 😔

evuliatko_tn
autor
13. nov 2012

@niki0121 dakujeme🙂

evuliatko_tn
autor
13. nov 2012

@dannii nas cakaju oboje, aj nosne, aj krcne..ja sa obavam skor tych krcnych, predsa len myslim ze su neprijemnejsie..uz teraz som nervozna, teda ani nie nervozna, no bojim sa viac ako maly, lebo ten este netusi ze ho nieco ako operacia caka..moje malinke..:/

skolara
13. nov 2012

kocky moja mala mala mat vyberane obe aj krcne a nosne mandle.
Ale ja som si dala otazku preco su zvacsene a co to sposobuje ??? Nechcela som operaciu.
AJ ked Vam zahnisa palec neodrezete si ho ale sa to znazite vyliecit nie?
Viona nepocula dobre, tekutina v usiach, a plus hroooozne chrapala. Zmenili sme jedalnicek a dieta je v pohode. Nechrape a pocuje. Mali sme stastie ze sme sa dostali do ruk super detskej lekarke ktora sa jej ujala. 🙂

dannii
13. nov 2012

@evuliatko_tn no nam velmi pomohla operacia,dovtedy sme boli 5dni zdravi,2tyzdne chori,tak som sa velmi bala operacie,ale mozem povedat,ze deticky to znasaju lepsie ako my mamicky.Kupila osm jej po operacii bolestne,tak naozaj bola v pohodicke,ked sme prisli domov,nepapala moc teple,len vlazne,hlavne zemiakove pyre,mixovane masko,proste sme sa na par dni vratili do obdobia prvych prikrmov a ked chcela velmi chlebik,som jej kupovala biely toastovy,alebo vianocku,a zapijala cajikom,podla mna sa neni coho bat 😉 😉 😉 😉

evuliatko_tn
autor
13. nov 2012

@dannii pomoze aj nam, som o tom presvedcena, lebo tiez je maly 2 tyzdne doma, a 1 tyzden v skolke, stale je chory, ma anginy, chrapka az sa mi niekedy zda ze ako by sa dusil, v tomto zmysle som rada ze mu mandle vyberu, no nechcem aby trpel, aby mal bolesti, to je vsetko..

tynamartina
13. nov 2012

@evuliatko_tn ak vyberať mandle tak iba v narkóze,inak je to pre dieťa zlý zážitok na celý život. Ja som si zisťovala keď mali malému vyberať nosné mandle komu vyberali a ako to znášali a každý si to s detstva pamätá a je to pre nich hrôza tak som si povedala že to svojmu malému neurobím. Viem že tie krčné sú horšia a aj viac bolia po zákroku. Môj malý zase zle znášal narkózu a vracal celý deň ale potom to už bolo Ok

evuliatko_tn
autor
13. nov 2012

@tynamartina v nemocnici kde ho budu operovat operuju len v uplnej narkoze, zevraj zakrok trva 20 minut, ani nie, a tak zevraj nebude narkoza silna silna..lekar nam vravel, ze najhorsia chvila je ked narkoza zacina posobit, ze dietatko je nepokojne, lebo nevie co sa s nim deje, je tak?

tynamartina
13. nov 2012

@evuliatko_tn môjmu malému dali najprv oblbovák, všetky postavičky na stene sa hýbali a snežilo v izbe strašne sa zabával a mi s ním sme pukali od smiechu. Mohli by to robiť všade. Operácia fakt bola krátka o 20 min bol už na izbe a pri vedomí, trochu umrnčaný ale inak ok

evuliatko_tn
autor
13. nov 2012

@tynamartina to vazne ho takto oblbli?🙂ja sa obavam krvacania, lebo mi vravel lekar ze velakrat aj po 10 dnoch deti krvacaju..

tynamartina
13. nov 2012

@evuliatko_tn no nám vyberali iba nosné a krvácal len chvílu po zákroku, krčné neviem ako je to pri nich.A hej bol riadne zblbnutí ale spoň nemal stres 😀

dannii
19. nov 2012

deti krvacaju preto,lebo sa predklanaju a jasia,to je cely zakaz mat kludovy rezim,tak nam bolo vysvetlene 😉 😉 😉

evina57
19. nov 2012

Môjmu 4 ročnému bratovi brali nosné aj krčné mandle toto leto. Bol v narkóze..Znášal to celkom dobre, pár dní papal iba kašíčkové jedlá ale potom už bolo všetko fajn. Držím palce 🙂

llejdy
23. nov 2012

@skolara prosim, ako ste zmenili jedalnicek? Co ste vylucili a na co ste sa zamerali?

milossara
1. nov 2013

zdravim vas moje mala ma 4 rocky A MAME AJ 3X DO MESICE ANGINU HNISAVOU S HORUCKAMI 39,5 TED NAM DOPOrucili vybrat chci se zeptat po vybrani nemaji vase deticky zadne problemi s dychacimi cesty nebo predusky bojim se ale nechci uz antibiotyka

stanicca
19. sep 2014

prosím aj ja o radu mojej malej chcú vybrať aj nosné aj krčné mandle na základe opakovaných streptokokových angín. Chcem Vás poprosiť o radu či jej to dať alebo počkať nemám s tým skúsenosť, keby malo byť po mojom tak jej to nedám vybrať ale ak jej to má pomôcť, tak asi budem musieť.

dasenka1100
28. mar 2021

Ako dlho ste lezali vnemocnici po krcnych mandlach?nam idu v utoroko vyberat nosne a zrezat krcne v BA dcerka ma 4r

ukkereve
9. mar 2023

Ahojte. Chcem sa poradit. Mojmu synovi sa zvacsili krcne mandle. Ma ich nepekne. V decembri 2022 bol chory. Bral atb samozrejme bez vyteru a naslednej kontroly po chorobe. Asi to uz nie je moderne. Zubar nas upozornil, ze ma syn velke mandle a asi tam bude zapal. Dnes sme boli na krv a vyter. Ale dr uz naznacovala vyber mandli. Pred decembrom syn bebral atb niekolko rokov a nemaval anginy ani zapaly. Ako by ste reagovali vy?