Operácia Ulzibat v Bratislave

kacenka15
7. mar 2015

Dobrý deň, mamičky, chcem sa opýtať, či má niektorá z Vás skúsenosť s operáciou Ulzibat v Bratislave alebo len v Kladne a v Poľsku? Ak áno, podeľte sa so svojou skúsenosťou. Nás čaká 14.4. zákrok metódou Ulzibat v Ba kvôli spastickej diparéze nožičiek. Ako následne prebieha rehabilitácia? Cvičí sa hneď druhý deň po zákroku? Potrebujem to vedieť, pretože následne sa chystáme na rehabilitáciu v centre Liberta do Košíc... vopred ďakujem za rady, odporúčania a skúsenosti 🙂

castumdere
12. apr 2016

Ďakujem napísala som vám na adresu dik..

castumdere
13. apr 2016

Ďakujem pozrela som určite vám pomohlo.

tsun
14. apr 2016

Ďakujem

castumdere
1. máj 2016

@kacenka15 môžem sa vás opýtať ako ste zvládli operáciu ulzibat po zákroku my sa chystáme v septembri a bojím sa ako bude po operácii či ho to nebude bolieť a po narkóze ešte, vraj po operácii by nemal 14 dní stat na nohách to tiež neviem ako zvládne lebo je dosť živí a kde ste boli rehabilitovat? Nám odporučili renonu vraj oni sú školení na cvičenie po ulzibate aké máte vi skúsenosti poradíte my ďakujem.

kacenka15
autor
2. máj 2016

dobry den, operaciu sme zvladli v podstate perfektne. mala ani nevedela, ze ma uz po nej 🙂 prve dve hodinky som uz ale bola zufala, lebo vkuse plakala, ze ju bolia nozicky...no ale ked sa po dvoch hodinach uplne prebrala, ani nevedela, ze uz ma po operacii. az ked si odkryla perinu 🙂 asi jej dali nieco proti bolesti. nozky ju zacali boliet az v noci a na druhy den, ale zvladla to skvele, na ranky som jej davala krem z arniky a aj ibalgin gel, ked ju velmi boleli. poctivo sme dodrzali tych 10 dni nestatia na nohách, ani veru nechcela stat... nebojte, zvladnete to aj Vy 🙂 rehabilitovat sme zacali mesiac po zakroku v Presove v centre Svetielko, tusim, ze maju pobocku aj v Trencine. je to skvely tim zodpovedných ludi. cvicia na tom istom principe ako v renone alebo v adeli. len oni uz maju svoje "meno", aj preto su drahsi. my sme boli so Svetielkom velmi spokojni. teraz cvicime doma 2x do tyzdna k nam chodi znama. snazime sa to dotiahnut do perfekta 🙂 spokojne sa pytajte, ked tu budem, odpoviem 🙂 drzte sa

castumdere
2. máj 2016

Ďakujem pekne a pociťujete niaky rozdiel, zmenu pomohlo jej to? Chodí vám už lepšie ako pred zákrokom? Stalo to za tie peniaze? Veď predsa nie je to lacná záležitosť, ale čo som sa informovala od viacerých žien tak každá len odporúča. A ako rýchlo sa hoja ranky na nohách netrvá to moc dlho nemali ste žiadne komplikácie ďakujem za radu.

kacenka15
autor
3. máj 2016

vôbec operaciu nelutujeme! sice to nie je lacna zalezitost, ale co neurobime pre svoje deti, aby mali co najplnohodnotnejsi zivot... ú nas sa to zlepsilo o 100%. chodi na cele nozky, teraz ma skor problem postavit sa na spicky, ale aj to uz nacvicujeme a dari sa nam 🙂 o rovnovahe ani nehovorim - podstatne lepsia... a este posilnujeme kolienka, pravu nozku mame trolinku slabsiu, ale snad to bude o.k. co sa tyka raniek na nozkach, po roku ich uz ani neviem najst, asi po mesiaci ich uz bolo vidiet len slabulinko... ziadne ine komplikacie sme chvalabohu nemali... 🙂

castumdere
3. máj 2016

@kacenka15 ďakujem a môžem sa vás opýtať na to rehabilitovat centrum svetielko ste s tým spokojná? Ako často cvičia,ako dlho a koľko stojí taký 2týž pobyt? Rozmýšľame že pôjdeme asi tam po operácii lebo renona je pre nás veľmi drahá, ďakujem

kacenka15
autor
4. máj 2016

boli sme spokojni. cvicenie trvalo 3 hod. cenu najdete na internet. stranke http://www.svetielko-po.sk/cennik-sluzieb, skuste sa infirmovat 🙂

castumdere
8. jún 2016

@kacenka15 ďakujem a robia sa aj predoperacne testy? Pred zákrokom? Lebo zatiaľ nám nikto nedal vedieť, iba to že v sobotu prídeme a v nedeľu odchádzame a niake predoperacne testy nikto nespomínam. Ďakujem

kacenka15
autor
8. jún 2016

my sme predoperacne vysetrenia absolvovali na Slovensku, nasa pediatricka nam dala odporucania. v Kladne nam robili uz len anesteziologicke vysetrenia...

tsun
9. jún 2016

Predoperačné vyšetrenie sa deje cez obvodného lekára ktorý následne informuje o vykonaní všetkých potrebných prehliadok EKG, Neurolog, Ortoped, všetko na vlastné žiadosti. Je vhodné mať v Kladne pri sebe aj zdravotnú kartu pre každý prípad.

castumdere
10. jún 2016

Ďakujem vám všetkým pekne za radu ale ľudia ja sa tak bojím toho, ja neviem viem ze mu to pomôže ale aj tak bojím sa či to dobre dopadne či mu tie nôžky moc zas neuvolnia že mu to bude robiť problém pri chôdzi a či vôbec bude chodiť ja neviem možno len moc stresujem ale verím tomu že to pomôže, počuli ste aj niake zle negatíva na operáciu ja ani jednu ideme už v septembri tak budem celé leto nervózna ďakujem.

castumdere
13. júl 2016

@kacenka15 dobrý deň môžem sa vás ešte opýtať ohľadom ulzibatu počula som že niektoré deti po operácii nie samozrejme všetky mali problém trošku s rovnovahou s ťažiskom vi ste mali tiež taký problém? Lebo sú vraj naučené na stereotyp chôdze a keď stoja na celých nohách tak mali problém ďakujem.

tsun
13. júl 2016

Áno problém so stabilitou tam do istej miery je kvôli tomu že je všetko pouvoľňované ale veľmi rýchlo mozog dokáže urobiť potrebné korekcie pri chôdzi.

kacenka15
autor
13. júl 2016

@castumdere my sme ten problem nemali, alebo som ho nepostrehla...spociatku, ked stala na celych nohách, mala stabilitu podobnu, ako ked bola na spickach...cize neistu... ale rychle sa to zlepsovalo 🙂

tsun
21. júl 2016

A sú tu ďalšie termíny konzultácie metódy ULZIBAT ktoré prebehnú v dňoch 15.10. - 16.10.2016 v priestoroch Renona Rehabilitation Center, Nová ulica 95, Šúrovce, okr. Trnava, SR.

peterbelica
24. aug 2016

@tsun Dobrý den, prosím a kde sa mam registrovať aby sme mohli konzultácie absolvovať? Dakujem

tsun
24. aug 2016

https://online.ulzibat.cz link na registráciu konzultácií. V prílohe prikladám počet voľných miest na konzultácie.

peterbelica
25. aug 2016

@tsun dakujem

castumdere
30. aug 2016

Neviete mi poradiť ako to je po operácii so školkou riešim či môže chodiť po tých 10 dňoch do škôlky alebo až po rehabilitacii chystáme sa 17. 9 na ulzibat do Kladna dúfam že to dopadne dobre ďakujem.

tsun
30. aug 2016

Tieto informácie by ste mali mať všetky priložené v mailovej komunikácii od operačného strediska. Tam sú pokyny pred aj po operácii.

castumdere
30. aug 2016

Aha zatiaľ nič sme nedostali

kacenka15
autor
30. aug 2016

my sme boli na operácii v apríli a dcérku som už do škôlky do konca júna nedala... aj mohla ísť také posledné dva júnové týždne, ale už som ju nechala doma. Uvidíte sama, ako sa malý bude rýchle zotavovať. ale myslím si, že taký mesiac mu doma určite prospeje 🙂
@castumdere

tsun
31. aug 2016

@castumdere treba sa informovať ja už mám za sebou aj predoperačné vyšetrenia, odoslaný anesteziologický dotazník a uhradenú platbu za operáciu. Je totiž najvyšší čas.

castumdere
2. sep 2016

Áno už nám to prišlo ale moc toho nechcú od nás len moč, neviem ale všade inde vám operáciu nespravia bez odberu krvi som prekvapená že len to dúfam že to bude stačiť, aj vi idete znovu na ulzibat?

tsun
3. sep 2016

Áno tiež idem 17.9. dostal som termín. Ja si robím kompletné predoperačné vyšetrenia krv, moč, ekg, neurolog, ortoped. Ide skôr o to že lekári sa viac o túto metódu zaujímajú tak si robia poznámky a dokumentujú si stav pred a po zákroku. Keďže viem do čoho idem tak sú pripravenejší. Nič sa tým nepokazí. Ja som bol ešte včera darovať krv, lebo po zákroku to už nebude možné až o 6 mesiacov.

castumdere
4. sep 2016

@tsun a kvôli čomu idete znovu zas sa vám to vrátilo lebo ste už boli tuším ste vraveli, tak mi odporúčate spraviť si osobne na svoje vyžiadanie tieto testy? Lebo zajtra máme ísť k našej obvodnej lekárke tak neviem ci si to dat spraviť ak máte termín 17 tak sa tam možno stretneme aj my máme.

tsun
5. sep 2016

Vzhľadom k tomu že som starší pacient mám 44rokov a mám dobre rozvinuté svaly aj na nohách tak pán Doktor nemohol kvôli počtu rezov poriešiť všetky šľachy. Tak sme sa dohodli že absolvujem operáciu opäť. Predoperačné vyšetrenie absolvujem kompletne aj kvôli prevencii a kontrolu môjho zdravotného stavu pre vlastnú spokojnosť, aj napriek tomu že to tento zákrok to v takomto rozsahu nevyžaduje.

castumdere
19. sep 2016

@kacenka15 dobrý deň mi uz sme po operácii ulzibat chcem sa vás opýtať či aj vaša mala po operácii trošku horúce nôžky lebo nás hej neviete poradiť či môžem natierať nôžky tým ibalginom lebo ste písala že ste aj vi natierala teraz neviem ci môžem lebo je to ešte len 3 dní a v zozname to nemám ďakuje