Operovali vášmu dieťaťu ploché nohy?

timejicka
9. apr 2021

Chcem sa spýtať či nemáte skúsenosti u dieťaťa s plochými nohami .Je tu niekto koho dieťa operovali na ploché nohy ?Pomohlo to dieťaťu? Môj 9 r.syn má III .stupeň .,máva bolesti nôh ,už dlhú dobu nosí vložky na mieru aj topánky ,zatiaľ bez výraznejšieho zlepšenia .Ešte nám dnes objednali iné vložky na mieru aj topánky tak dúfam ,že to pomôže 🙏.Ďakujem ,že pridáte Vaše skúsenosti 🙂

vulka
9. apr 2021

@timejicka A cvičíte? Pravidelne? Topánky sami o sebe moc nepomôžu.

lucik194
9. apr 2021

@timejicka bez každodenného cvicenia nemaju vlozky vyznam

tina4931
9. apr 2021

Môj tretiak tiež má ploché nohy, ale u ortopéda sme ešte neboli. Vložky a ortop. topánky naozaj nepomôžu. Treba cvičiť, spevňovať. Na tvrdých podlahách (plávačka a pod.)mať papuče, na nerovných (piesok, tráva a pod...) naboso.

zuzik307
9. apr 2021

@timejicka u fyzioterapeuta ste boli?

anonym_
9. apr 2021

Mala som ploché nohy a ked mava bolesti staci ak ich da pod teplu vodu mne to vzdy pomohlo. Nosila som 2 a pol roka ortopedicke vlozky . Snazila som sa nezatazovat nohy.na operacii som ani nebola ,pred pol rokom som si všimla že uz mám klembu. Ale každemu pomaha nieco ine. Držím palce

anonym_
9. apr 2021

@tina4931 mne pomohli po 2 a pol roku nosenia ortop. Vložiek. Ale ako hovorim nie každému to pomôže

tina4931
9. apr 2021

@anonym_ Neviem, ale spoliehať sa čisto na ortop. vložky u detí, kde je noha vo vývoji podľa mňa nestačí. Určite za mňa aj cvičenie, poradiť sa s fyzioter.