Osteopatia alebo Vojtovka

ligyakovak_gmail
15. mar 2022

S cim mate lepsie skusenosti pri babatkach?
Moj 6m cvici vojtovku i ked nam ju neurologicka ralne nepredpisala.. Fyzio lekarka "vojtovku by som nedala ale, ked uz ste cvicili 1 vojtovkovy cvik tak pokracujte vo vojtovke".. Drobec uz zdviha nohy, pretaca sa sam na obe strany, zacal plazit, 2vzpriamenie jedina chyba je ze ma zavrete paste. A nie nic mu nepomaha ziadne hladkanie, masaze.. No proste uz sme skusali vsetko..okrem osteopatii. Moze uskodit?

S vojtovkou chcem prestat ked na to realne nie je dovod a placu som ei uzila uz dost.

4stanka4
15. mar 2022

@ligyakovak_gmail s osteopatiou skusenost nemam ale my sme po Vojtovke presli na Bobath terapie tam sa mala smiala, tesila sa ked tam bola. Skus pozriet mozno sa ti to bude pozdavat

andreatytler
16. mar 2022

@ligyakovak_gmail S vojtovkou nemam skusenosti ale osteopatiu tu ja odporucam kazdemu. Nam nesmierne pomohla na vela veci a jedna z nich boli aj rucky zovrete v past. Kolko ma dieta mesiacov?

ligyakovak_gmail
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ligyakovak_gmail
autor
16. mar 2022

@andreatytler 6m ma drobec..len by som dodala ze v pastiach ich ma vacsinou v 2 vzpriameni ibak su otvorene.

anonymous87
16. mar 2022

@ligyakovak_gmail nam osteo velmi pomohla. Vojtovka cely stav zhorsovala. Osteopat nam ju neodporucal. Prestali sme teda cvicit. Stale nie sme uplne ok a uklon hlavicky sa mu aj v 2 rokoch stale vracia. Ale uz nie tak casto. Nehovoriac, ze od osteo sme odchadzali s usmevom. Z vojtovky obaja s placom. Plus nam privodila paniku z akehokolvek bieleho plasta 🤷‍♀️

andreatytler
16. mar 2022

@ligyakovak_gmail Aha... takze ked sa vytlaca na rucky tak ich ma v past. Rucky v past su znak stresu. Ono mozno ak je to pre neho tazke alebo nieco nove sa vytlacat na rucky, tak je jasne ze ich ma v past. Ale problem je v tom ze mu to potom brani v stvornozkovani. Na spravne stvornokovanie si ich musi otvorit. Dobre robis ze sa to snazis riesit. Za navstevu osteopata nic nedas. Podla mna urcite nemoze uskodit. Pri osteopatii je dolezite aby deti neplakali a nas drobec plakal len velmi malo. Viem si predstavit ze cvicit s placucim dietatom je narocne. Tie cvicenia podla mna nie su tak narocne ako vojtovka ale zato nesmierne ucinne. Napriklad na tie rucky sme mali jednoduche cvicenie stlacania dlane a natahovania otvorenej rucky 1x denne 3-4x do tyzdna a bolo to take ucinne ze syn zacal mat z toho cvicenia napinanie na vracanie. Proste ruky a usta su velmi silno prepojene a jednoduche cvicenie s rukami malo silny ucinok na jeho usta.

oblecenie99
16. mar 2022

Jednoznačne osteopatia, mame s nou najlepšie skúsenosti. Len dobre skúsenosti. a na východe odporúčam pani Milotku Švačovú zo Spišského Podhradia. Ak máte nejaké otázky, kľudne mi napíšte

oblecenie99
16. mar 2022

@anonymous87 akoby si písala o nás, presne ta istá skusenost

nykyta0071
19. sep 2022

@oblecenie99 Zdravim mohla by som poprosit kontakt na tu p. Milotku Švačovu? dakujem velmi pekne.