Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ovčie kiahne a následná hospitalizácia

ajkalc
21. sep 2012

Mate niektora skusenosti s ym,ze vase dieta skoncilo v nemocnici s ovcimi kiahnami? Moj 16-rocny syn mal taky priebeh, ze si ho tam dnes nechali. Zvysujuce sa teploty aj po 5 dnoch,priblizujuce sa ku 40-tke. Pocit na zvracanie,velmi zvacsene uzliny. Ktora mate s tymto skusenosti?

cairka
21. sep 2012

@ajkalc , moja 6 ročná bola vo februári presne pre neprestávajúce a nezraziteľné horúčky ...2 dni po prijatí do nemocnice sa to zlepšilo 🙂 teda dočasne sa to zlepšilo hned v prvý deň, ako ju hydratovali, ona mala aj strašne veľa kiahní v puse, takže ani ten príjem jedla, ani tekutín nebol ideálny, ale to ešte vždy boli výstupy horúčky, ten druhý deň už neboli tie výstupy také veľké
držím palce, aby bol rýchlo v poriadku

sendy182
21. sep 2012

@ajkalc ahoj videla som na oddelení malého chlapčeka 4roč. s kiahňami mal ich po celom tele aj vo vláskoch.......bol na izolačke........po zmiernení teplôt a vysušení vyrážok šiel domov......ale neviem akú dobu tam bol....... no ja viem - čím neskôr deti dostanu ovčie kiahne tým viac komplikovaný priebeh liečenia 😒 .....môj skoro 12r.syn tiež ešte nemal a už trpnem............ ☹

dudduli
21. sep 2012

@sendy182 tak nemaj obavy,my sme mali ovcie kiahne pred prazdninamy,prisiel s nimi moj 13 rocny syn.mysleli sme si ze su to vyrazky,lebo ich mal na tvari,az asi po troch dnoch sme dosli na to ze su to kiahne,dr to potvrdila.ale mal ich fakt len zo desat.par na tvari a trochu na chrbate a bruchu.ziadna teplota,nic.a dva tyzdne nato ich dostal 4 rocny syn.ten bol komplet zasypany,chudatko moje,ale zvladol to uplne super,tiez bez teploty.som rada ze to mame za sebou

marlene
22. sep 2012

moja dcera mala velmi komplikovany priebeh kiahni,mala ich aj vo vnutri,v ustach ,na slizniciach a skomplikovali sa jej zapalom pluc a vtedy nas poslali do nemocnice a nasadili nam zovirax liecbu. my sme boli nastastie len jednu noc,ja som isla s nou domov ,pracujem v zdravotnictve aj manzel ,takze som vedela co a ako, len sa dost dlho zotavovala,trvalo to skoro dva mesiace kym bola zasa fit.

seginiatko
26. feb 2014

@marlene ahoj, prosim ta ten zapal pluc pri kiahnach - mala zacala kaslat alebo to bol skryty zapal pluc bez kaslu ? ak skryty ako ste na to prisli ? Dakujem

zita19
26. feb 2014

@ajkalc Moj kolega (vtedy hadam 35.rocny) skoncil na JISke na infekcnom. Zo 3 dni mal na male. Potom sa z toho zbieral 3 mesiace. Moj 35 rocny syn mal predvlani kiahne. Dva tyzdne teplotoval. Prekladali sme kvoli tomu svadbu. Ale nakoniec som ho predsa len ozenila. 😉

marlene
26. feb 2014

@seginiatko , zacal tazko a plytko dychat ,vystupili jej strasne teploty ,poculi sme jej doslovne ako spasticke mala pluca ,nekaslala vobec . urobili nam rtg pluc ,nasadili liecbu a sli sme domov (ale ako som pisala,,s tym ,ze som dve noci pri nej bola na striedacku s muzom a sledovali sme ju).

seginiatko
26. feb 2014

@marlene dakujem. mojej sa dnes vecer urobila bolava uzlina za uskom, velkost hrasku cca. viem ze je to v ramci normy, ale clovek inak riesi svoje dieta ako ine 🙂 uzliny ste vy nemali ?

annazozelenehodomu1
26. feb 2014

@seginiatko Dieťa s kiahňami sa nesmie kúpať a nesmie sa nachladiť( nesmie chodiť von) lebo môžu nastať komplikácie. Vyrážky môžu byť všade po celom tele , aj v ústach aj vo vnútri na sliznici.

marlene
26. feb 2014

@seginiatko ,to uz fakt neviem , ale pamätam sa ,ze naobed mala 1 malinku vyrazku,na druhy den ich mala asi 9 a o 2 dni som ju nespoznala ,potom sa to uz len zhrsovalo a ked nastupil ten zapal pluc,ostala uplne malatna,ani sa nepohla,len lezala so zavretymi ocami ,este aj to ju bolelo kedich musela otvorit. skore uzdravenie a hlavne rychle vam zelam.

seginiatko
26. feb 2014
seginiatko
26. feb 2014

@marlene ach to sa az zle cita nie este preziva. Dakujem. davam jej aj vitaminy C,D, b komplex .

palomka
26. feb 2014

znamej dcera mala v 5r kiahne s dost dramatickym priebehom. cely tyzden teploty, na kazdom kusku vyrazka a aj v ustach a hrdle, nakoniec dostala nejaku para infekciu kosti a klbov....bolo to nieco strasne ☹

jahody11
8. júl 2015

Nasa sa vyhadzala dnes rano a poobede zvracala. Asi 4 x alenievela,kedze maloco papa. Aspon,ze pije. Kedy ist na pohotovost? Ked ude opakovane zvracat?

danussskah
26. dec 2015

@jahody11 Prosim ta ako ste dopadlu s tym zvracanim????Moja dnes vecer trochu...

jahody11
26. dec 2015

@danussskah ahoj. Potom uz nezvracala. Iba teplotovala. Zvlzdli sme to doma. Tekutiny a slane tycinky.,

sandrittka
26. dec 2015

Baby po kolkych dnoch mozem ist s malym aspon na navstevu. K mame? Nejde mi o to aby niekoho maly nenakazil. Uz sme mali vsetci kiahne. Ale predsa su vianoce a chceme ist na navstevu. V pondelok som mu nasla prvycb asi 10 kiahni... poradte

evittam
27. dec 2015

@sandrittka Pokiaľ nemá teplotu a je v pohode tak s ním môžeš ísť von - ale nie na priame slnko, ale najlepšie je počkať kým nebude mať zo všetkých vyrážok chrasty.... 😉

srnanka
27. dec 2015

Kocky a cim ste potierali tie vyrazky aby nesvrbeli? Pytam sa skor ako ich dostaneme lebo teraz u nas v dedine vypukla epidemia a moji dvaja synovia 16 a 3 rocni ich este nemali. Dakujem za odpovede.

evittam
27. dec 2015

@srnanka Ahoj, najlepšie je ničím - ja som raz alebo dvakrát natrela tanno-hermalom, a vykúpala raz v hypermangáne a potom v repíku alebo harmančeku. Aby nesvrbeli som dávala fenistil. 😉

nelinka69
2. feb 2016

Moja dcéra chytila kiahne ked mala osem,prvý deň malátnosť a zvýšená teplota a jedna vyrážka za uškom,na druhý deň asi desať vyrážok a TT 38,5 a na tretí deň už bola posiata celá aj s pľuzgierikmi.Na štvrtý deň zväčšené uzlinky na krku a vo vlasovej časti a zvýšená TT.Natierali sme s tantum verde roztokom,na to po vysušení imazol krém a homeopatika Rhus toxicodendron 9ch 3x denne po 5 gulôčok pod jazyk-urýchľuje to sušenie pľuzgierikov.Malá 5 ročná to ešte zatial neschytala,tak čakáme do 14 dní.Veľa trpezlivosti... 🙂

miriam29
8. mar 2018

Ahojte...môj má štvrtý deň kiahne, a teraz už má teplotu až 39,1, je to normálne?
Doteraz sa pohybovali okolo 38,5.A ešte som si všimla veľké stvrdnutú hrčky za ušami.A aj v ústach a na jazyku už má, natierame mu jazyk aj ďasná fialovou vodičku.A nemocim ho vôbec len tekutý púder, a fenistil kvapky, lebo ditiaden mu nezaberal.
Ako dlho to ešte potrvá?A čo s tými ústami a jazykom?A tie hrčky?
Nejasné len sem tam nosom poťahuje, ale chytil kiahne hneď po chorobe.

miriam29
8. mar 2018

@nelinka69 ahoj ako ste vtedy dopadli?Môj malý má kiahne 4.den a dnes aj zväčšenie za ušami no dosť už aj poťahuje nosom a teploty sa mu des vyšplhali až na 39,1...Dnes už to má aj v ústach, strašne sa bojím, a aj malú máme doma, lebo pokasliava, a spolu, dr jej predpísala ATB, no bojím sa dávať, keďže neviem kedy to chytí aby jej neoslavovala imunitu...oni boli chorí obaja už dva týždne, a teraz kiahne...dufam že už to prejde, lebo to má fakt všade už.

nelinka69
8. mar 2018

@miriam29 noo už sú to 2 roky čo sme kiahne prekonali 🙂, samozrejme,že presne po 14 dňoch to chytila aj menšia - tomuto sa neubránite žial.Ano horúčky pretrvávajú pokial sú na tele pľuzgieriky,potom by mali klesnúť.Aj zväčšené uzlinky sú pri tom na hlavke aj za ušami a taktiež vymiznú.Sú to príznaky,ktoré sprevádzajú toto ochorenie.Prajem skoré uzdravenie.

miriam29
8. mar 2018

@nelinka69 joj dakujem za odpoveď , takže tie teploty budú až dovtedy asi.No už nech to čím skôr prejde.Dakujem ešte raz.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli