Ovčie kiahne u polročnej dcérky

abusa
29. apr 2014

ahojte chcem sa spytat moja pol rocna dcerka ma ovcie kiahne a som uz zufala stale ma 39,2 teplotu a nic nepomaha ani zabali ani cipky neviem co mam robit. lebo skrz aj tej teploty spi max. 15 minut. :( uz od vcera ju to trapi a neviem co s tym ... teda hlavne s tou teplotou

dakujem za rady

satanka1
29. apr 2014

@abusa ani sprcha nepomáha?

marilea
29. apr 2014

ahoj,skús zajtra zavolať doktorke a spýtaj sa čo by bolo pre maličku vhodné,pri takej vysokej teplote sa podávajú aj čapíky Rectodelt 1x za 24hod. a tie zaberajú pri vysokej teplote.

abusa
autor
29. apr 2014

@satanka1 nie ani sprcha

abusa
autor
29. apr 2014

@marilea no asi budem musiet :(

brady1
29. apr 2014

@abusa zabali funguju len musiš ich dovtedy robit kym ta teplote neklesne a cipok tiež nezahunguje hned.držim palce.

keiko33
29. apr 2014

@abusa a co sirup, napriklad nurofen, nam vzdy zabral, ale hlavne je pri teplote pit vela tekutin, uz sa mi stalo, ked deti malo pili, teplota neklesala

lulu369
29. apr 2014

@abusa skús jej potrieť spánky, čielko, zápästia a nôžky okolo členkov citronovou štavou...keď má moja dcérka vysoké horúčky jedine toto nám ju stiahne.
a samozrejme čo najviac tekutín a niečo od horúčky

kvieta
29. apr 2014

Pri tak malinkom bábu by som kontaktovala lekára, určite. Hoci pohotovosť, ak nemáš svoju dr. na telefóne a nemôžeš sa s ňou poradiť.

mia885
29. apr 2014

Volaj urcite na pohotovost! A zajtra volaj dr hned rano ze prides,, my sme to prekonali nie davno tiez v takom veku ako tvoje dietko, a dr nam vravela ked by bolo hocico treba hned volat a ist k dr. Dietatko takto male treba davat pozor keby sa ti hocico nezdalo,, teplota alebo prilis silny vysyp na telicku. Urcite volaj dr, a poskusaj co ti mamky predo mnou radili. Drzkajte sa pa 🙂

kvieta
29. apr 2014

A ešte: Rectodelt určite svojvoľne nepodávaj.

tahomi
29. apr 2014

@lulu369 6m dieťa potierat citrónovou šťavou=kyseliny?uff

veriiii
29. apr 2014

@abusa urcite ju nenechavaj bez vysetrenia, u takych malych deti mozu hrozit komplikacie,rectodelt jej nedavaj, kedze obsahuje kortikoid,ktory moze maskovat iste symptomy, +oslabujem imunitnu odpoved, pri infekcnych ochoreniach je kontraindikovany v urcitom zmysle..a este, k ovcim kiahna v takom mladom veku, bohuzial imunitna odpoved moze byt slabsia a preto ich moze zasa chytit este raz neskor..

lulu369
29. apr 2014

@tahomi jasné, že nie veľmi, lebo je to kyselina ale len troška...

cajocka85
30. apr 2014

baby, ja som sice zastanca zabalov, ale pri kiahnach sa nemaju davat!

zuzka1008
30. apr 2014

Ja by som už volala na pohotovosť a radila sa so službu konajucnu doktorkou!

xlucia
30. apr 2014

@abusa ako ste na tom?

ani3012
30. apr 2014

@abusa moja dcérka 7 mesačná, predčasne narodená(o dva mesiace) dostala kiahne-
na teplotu som striedala nurofen a paralen, obklady, zábale a ani sprchu som nerobila, lebo telo treba udržiavať v teple, nesmie prechladnúť, teplota bola okolo 39 stupňov, okolo 5 dňa od výsypu začala klesať a aj miznúť vyrážky

p.s. momentálne už 3 roky nepodávam na teplotu žiadne lieky ani dcérke ani synovi (5 a 10 rokov) - treba riadne vetrať, dostatok tekutín, ľahké oblečenie, vlažná sprcha (vlažná na ich teplotu tela) a najmä spánok, teplota sa drží 24 hod a začne pekne sama od seba klesať (keď začne klesať, tak nikdy nevystúpi vyššie, už ide len dole)