P91 Iné poruchy mozgovej funkcie novorodenca u 3 mesačného chlapčeka

janina3479
15. jan 2019

Prosím vás mate niekto skúsenosť s touto diagnózou som zúfalá a strašne sa bojím ako každá matka mam. 3 mesačného chlapčeka dnes nás doktorka poslala na neurologické vyšetrenie kde do výmenného lístku napísala túto dg.

nerya
15. jan 2019

Nepovedala preco vas tam posiela?

janina3479
autor
15. jan 2019

@nerya vraj ma. Menšiu hlavičku ved ma obvod 42 a dĺžku 66cm nikomu z nás sa nezdá ze by mal malú hlavičku

janina3479
autor
15. jan 2019

@janina3479 jemu narástla hlavička o 2 pásma a mala o 3

deti95060810
15. jan 2019

pozri percentilové grafy veľkosti hlavy u detí - chlapcov do 3 rokov
alebo
obvod hlavy kojence, rastové grafy.sk
čo som pozerala tak máte nie malú hlavičku, ale skôr väčšiu...ale však pozri sama...

deedol
15. jan 2019

to vam napisala pediatricka?
mne to tak pripada, ze nieco vam tam musela/chcela napisat. (my sme boli na gastre a malemu nic nezistila, ale pre istotu chcela, aby pil nadalej specialne mlieko, tak mu napisala tiez takuto divnu diagnozu, nieco v zmysle "ine poruchy travenia".) v kazdom pripade, pediatricka nemoze len tak od oka zistit, aku ma maly neuro diagnozu a CI VOBEC nejaku ma. prave preto idete na to neuro vysetrenie. neboj sa dopredu, uvidis, co povie neurolog/icka. kedy mate termin? drzim palce!

meluela
15. jan 2019

@janina3479 aky mal obvod hlavicy po narodeni? neurologicka spravi sono a podla toho hned uvidite co a ako .. ak ryhchlo rastie hlavicka tak moze byt ze je tam vela mozgovomiesneho moku, ak pomaly rastie tak moze byt predcasne zrastanie svov .. ale 42 je na 3 mesiace este v norme, takze dufam ze bude vsetko ok a drzim palce 🙂

janina3479
autor
15. jan 2019

@meluela prosím ta pekne a keby tam bolo veľa toho moku tak preboha ako sa to ďalej rieši ja sa len bojím a nechcem aby do neho niečo pchali

janina3479
autor
15. jan 2019

@deedol ďakujem ti krásne termín mame v utorok mali sme tam ísť už dnes len doktor co to robí, robí iba utorky a malý keď sa narodil mal obvod 33cm a dĺžku 50cm