Pásový opar a malé deti

katika1811
22. sep 2022

Ahojte, prosim vás poraďte mi manžel ma pásový opar dnes bol na koznom pretože týždeň a pól nevedel čo to je myslel si že je od niečoho postipany. Máme malé deti 2r a 5r akurát sú liečené na angínu už týždeň berú atb ospen 400 je nejaké riziko pre deti že to dostanú ? Pretože už som zúfalá že zas niečo :( ďakujem za akékoľvek rady.

kris_y
22. sep 2022

@katika1811 môj otec mal a syn (vtedy ročný) to od deda nedostal. Dr. povedala, že sa vôbec nemusíme báť, že ak sa mu toho nebude dotýkať, že nie je riziko, aby to dostal. Ale teda otca to trápilo ešte skoro rok... vyrážky mal len pár týždňov, ale vnútorné ho to svrbelo veľmi dlho, neznesiteľné bolesti. Dostal to pravdepodobne z očkovania proti covidu.

lucinka62
22. sep 2022

Ahoj moja dcéra mala pásový opar na lakti este pred letom a nikto sme ho nedostali, uplne v pohode sme to zvladli s herpesinom a vitamínmi, treba sa umývať riadne a davat trosku pozor

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nadazdi
22. sep 2022

Ja si myslím že dostanú tie kiahne, veď majú oslabenú imunitu už z tejto choroby a ešte sú v neustálom kontakte.. inkubacna doba je dosť dlha, uvidis prvú vyražku možno o týždeň max o 2.. radšej buď pripravená..

katika1811
autor
22. sep 2022

@majamat ďakujem tak uvidíme ..a chcem sa opýtať môžem ja dostať pasovy opar ? Ak som v detstve prekonala kiahne a mám vysoké protilátky ?

ja_mama
22. sep 2022

@katika1811 od manzela pasovy opar nechytis. Mozes ale dostat "svoj" kedze ten virus v tele po kiahnach mas. Vacsinou sa objavi pri oslabenej imunite, strese a pod., nemusi sa ale vobec.

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katika1811
autor
22. sep 2022

@majamat ano ále pásový opar priamo od manžela chytiť nemôžem však ?

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1mina
22. sep 2022

Dostala.som zrovna ked som bola tehotna s druhym a mensia mala 2.5 roka. Mne povedali ze nakazit ich mozem, ale teda museli by prist do kontaktu s tou vyrazkou respektive ked to praskne. Ja som sa velmi vala ze ju nakazim lebo som mala pred porodom a bala som sa ze donesiem kiahne novorodencovi, tak som este aj po wc po sebe strekla sanytol (mala som to na krizoch) a prala sebe zvlast na 60tku. Samozrejme oblecenie tak aby som sa nedotykala kozou odkrytou gauca atd. Nikto sa nenakazil

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xsuzannex
22. sep 2022

Dodrziavat to, aby mal kazdy svoj uterak a tak.. muz to mal ked mal syn 5mesiacov a kedzeto mal na chrbte, osetrovat som to musela ja.. ale opat zvysena hygiena, kedze bolo v rodine male dieta.. rukavice a maste som nanasala sterilnym tamponom.. nikto to od neho nechytil..

katika1811
autor
22. sep 2022

@xsuzannex ano nanášam to vstovou tycinkou dáva si pozor aj aby deti nechytali tam kde spi no tak už len dúfať aby to nedostali každopádne ďakujem vám všetkým za rady🙂

drake122
22. sep 2022

Deti dostanú ovčie kiahne, ak nemali doteraz, ty nedostaneš nič.

letfenixa
23. sep 2022

@katika1811 môj otec mal, asi týždeň a pol, kým vôbec povedal, že ma nejaký problém a môj syn, vtedy rok a trištvrte, dostal kiahne.

kiki68
23. sep 2022

Deti budu mat iba ovcie kiahne a Ty nic. Takze sa toho nebojte. Sposobuje to varizella a ta u deti je ako ovcie kiahne. Dospelaci s poruchou imunity atd mozu mat pasovy opar

katika1811
autor
7. okt 2022

@kiki68 ahoj mala si pravdu už staršia dcérka chytila kiahne 🤦🏼‍♀️
@drake122 ano dostala zatiaľ už staršia dcérka