Pediakid sirup na nekľudný spánok

bibinocka
30. nov 2011

Baby ake mate skusenosti z tymto sirupom Pediakid bo mi to lekarka odporucila pre maleho na nekludny spanok. Ahojte prosim vas ma niekto stymto skusenost?MAM 1,5r.synceka ktory uz dva mesiace zle spava.V noci sa stale prehadzuje a furt nieco robi bud z ruckami alebo z nozickami akokeby bol nervozny.Moze to byt zo zubkov? Poradte dakujem...

mummy01
30. nov 2011

Tento sirup nepoznam,a to je sirup na upokojenie alebo aky ma ucinok?Ja som si teda s nasim Lukaskom uzila,my sme tiez v noci nespavali ale u nas to trvalo vyse roka.Ak Ti mozem poradit z vlastnej skusenosti sirup by som urcite nedavala,len ak by bol prirodny.Problem to podla mna nevyriesi,nam tiez davali sirupy a dokonca sme skoncili na diazepane ☹ a bolo to onicom.A nezmenilo sa u vas nieco v rodine,nepridala si nieco nove v strave alebo nezmenila mlieko?Ja som si zacala maleho do detailu vsimat,doslova som ho v noci pozorovala a zistila som ze ho v noci boli brusko.Napadlo ma ze mu vylucim mlieko zo stravy no a od vtedy v noci spime.Mame intoleranciu laktozy.
Tak mozem len tolko poradit.A moze to byt aj zo zubkou,dcerke ked isli ocne zuby tak v noci hrozne spavala.Neskusala si homeopatikum Sedalia?alebo su aj take na zubky len som zabudla ako sa vola.

njurka477
4. dec 2011

moja mala ma 18mesiacov a este neprespala ani jednu noc celu. Ked mame dobru noc tak vstane "len" dva-trikrat, ked jej idu zuby tak vstava aj kazdu hodinu. Ja som nad ziadnymi liekmi ani neuvazovala, moj nazor je ze z toho musi len vyrast. Aj ked niekedy mam toho tiez uz plne zuby, ale ked sa na mna potom mala usmeje, tak na vsetko hned zabudnem 🙂 Ked som ju kojila, tak ludia vraveli, ze vstava preto, ze chce prsnik, ked sme v 16mesiaci presli na flasu s cajom, tak to malo byt z toho ze ju po caji smedi, a tak sme presli na vodu...a mala vstava tak ako predtym 😀

azarijka
5. dec 2011

@bibinocka ahoj, ja som skusila Sedaliu... spanie sa zlepsilo ale len ked som jej ju dala, ked som ju vysadila opat to iste ☹ Rozmyslala som aj nad tymto Pediakid ale neviem ci jej ho nakoniec dam... pricinu zleho spania treba hladat v niecom inom....
ona sa budila aj 20x za noc, bolo to strasne.... potom som jej upravila ranne vstavanie, namiesto o 9.00hod vstavame 7.30 az 8.00 .... cez den spi este dva krat.... a tiez to dost pomohlo.
a cez den spi v kociku na balkone a vobec sa nebudi ani ju netreba kocikovat, zaspi v pohode sama, tak som to skusila aj vecer (dovtedy zaspavala len na prsinku aj 45min), a cuduj sa svete aj vecer pekne zaspi sama v kociku behom 5-15min a zobudi sa az po 3-4 hodinach , to akurat ideme my spat tak si ju prenesiem k sebe do postele... ale to sa zase budi kazdu chvilu ☹
u nas je to caste budenie tym ze ju kojim a ona v noci chce stale prsnik v ustach, nepije len si tak pocuckava.... podla mna by nam pomohlo keby prestanem kojit, ale to nechcem takze sa s takymto spanim musim zmierit 😉

kaciatko1909
7. dec 2011

a ja mam to iste cicik v ustach☹(( a mama na nervy🙂

tammika
7. dec 2011

My takto tahame uz 22 mesiacov 😒 Prso v puse a stale hore ....

aklimka81
7. dec 2011

@azarijka ako by si o tej mojej pisala 🙂 my mame to iste..

tmima
7. dec 2011

Ahojte, mám podobný problém. Moja malá bude mať 22 mesiacov a tiež je to so spaním horor. Ideme spinkať o pol deviatej a už okolo jedenástej sa začne budiť, točiť, aj sa posadí, potom začne mrnčať a pýtať si mlieko. Pije UM z fľaše 2x za noc. Nechce ani vodu ani čaj. Keď jej nedám, začne plakať a úplne sa preberie a sme hore aj dve hodiny.
Chcem ju odučiť piť v noci, ale zatiaľ som nenašla v sebe silu nechať ju stále plakať, hlavne keď má taký slabý spánok. Skúšala som ju dať spinkať pozdejšie, vetrám izbu, aby bol lepší vzduch ale nič nepomáha. Skúste poradiť.

emily_666
7. dec 2011

čo som čítala o tomto sirupe, je na prírodnej báze, takže možno sa oplatí skúsiť. Píšu, že treba užívať min.1-2 mesiace na zlepšenie stavu. Náš drobec má 19 mesiacov a ešte sme neprespali celú noc, stále sa kruúti, točí, mrví, prehadzuje, podotýkam, že ho nič nebolí. Ak prespí 4 hodky v kuse, to je skvelé. Väčšinou sa však zobudí v noci a nemôžem ho uspať, sme hore aj 3 hodinky, leží a pozeráme sa na seba. Občas sa je už aj smiešne. Len tie rána sú kruté, lebo nie aby to dohnal, ale vstáva ešte skôr, ako keď máme dobrú noc.

kingstonka
24. júl 2012

ahojte- idem vam napisat, ze pediakid na pokojny spanok stoji za vyskusanie...mozno nepomoze kazdemu,ale nam pomohol, potom co moje starsie dieta nespalo do 2 rokov a skusala som vselico, tak som to pri druhom ani neriesila a cakala, kedy konecne prespi celu noc... kamoska mi odporucala pediakid, velmi som mu neverila ale zacala som davat ked malo dieta 17 m., asi po 2 tyzdnoch zacal spat celu noc- rano sice vstaval uz medzi 5-6h, ale to mi velmi nevadilo , hlavne ze uz nebol hore 4-5x za noc a z toho aj 2 hodiny v kuse, teraz koncime druhy mesiac, prvy mesiac som davala podctivo kazd den, druhy som uz aj zabudala a stale pekne spi- a postupne uz spi aj do 6,30 co mi maximalne vyhovuje.uvidim ako bude po vsadeni.

romcabrigiska
7. jan 2013

@bibinocka ahojte dnes nam to dala pani doktorka tak som zvedava ci to pomoze vobec mi maly nespava a ma len 9 mesiacov ale povedala ze mu to neublizi nijako ze mu to mozem kludne davat myslite ze urobim chybu?

zirafka52753
7. jan 2013

chcem sa opytat ci je to bez lekarskeho predpisu?A ak niekto vie kolko to stoji dakujem 😅

mariannah79
9. jan 2013

@zirafka52753 je to bez predpisu a stojí to 7,50€

zirafka52753
9. jan 2013

@mariannah79 A je to aspon trosku ucinne neublizi jej to?

mariannah79
9. jan 2013

@zirafka52753 no ja som to ešte neskúšala len mi lekárka odporúčala, ublížiť by jej to nemalo kedže je to na prírodnej báze.

mimajada
10. jan 2013

AHojte, my máme podobný problém so spánkom už 20 mesiacov, už sa nekojíme, vydržali sme 19 mesiacov, stále to bolo v noci len také cickanie, a o ničom, hore aj 20x, cez den súvislého spánku max 1 hod, a už som bežala ku nemu ešte ho upokojiť. Je to už na nervy, takže tiež nám Dr. poradila tento sirup. Uvidíme, čo bude. Nie som za chémiu, ale toto je na prírodnej báze tak určite vyskúšam, a myslím, že keď to naša Dr. dala, vie čo robí, lebo ona ozaj aj ATB dáva iba v krajnom prípade, a nepodporuje žiadne utlmováky...tak sa teším sa na Vaše reakcie a skúsenosti, všetkým "nespáčom" prajem, ayb už trošku nechali oddýchnuť svoje maminy 🙂 Mimochodom, čakali sme 6 týžňov, veď to prejde, potom 3 mesiace, potom pol roka....až do teraz, už máme okrem zadných stoličiek aj všetky zúbky, boli sme na rôznych vyšetreniach, už som si pripadala ako hypochonder, ktorý hľadá dieťaťu diagnózu....ale proste to už podľa mňa nie je celkom OK...takže nechajme sa prekvapiť....Prajem veľa spánku!!!!

mimajada
1. feb 2013

No dievčence, u nás pediakid eee, ako keby som mu dala redbull, a nie kvapky na spanie....:(

sandy3911
7. mar 2013

Baby,myslite ze mozem dat sirup aj ked nemame rok?ze by zom dala mensiu davku?noci su strasne,spime max 4 hod. Aj to je rekord.

sandy3911
7. mar 2013

@romcabrigiska ahoj,davas sirup?pomaha vam?my mame len 6mes.a tyzden,chcem vyskusat sirup len v polovicnej davke..nespime cele noci,je to uz neunosne.

romcabrigiska
8. mar 2013

@sandy3911 ja davam a maly ma len 11 mesiacov a uziva ho uz mesiac dlala mi to pani lekarka 🙂

romcabrigiska
8. mar 2013

@sandy3911 a viem co to je nespat ale niekedy je to aj ako keby nezaberal ten sirup ja som doktorke od pol roka hovorila ze nesoavame ale to je este skoro vydrz to ja by som od po l roka nedala este nic ☹

gajdosovam
20. máj 2013

Ked ho prestanes tolko fotit aj bude kludne spavat, su to negativne vplyvy na vyvoj dietata a aj psychiku.
@bibinocka

bibinocka
autor
21. máj 2013

@gajdosovam moja zlata to bolo ked mal 1,5 roka teraz uz spinkava dobre takze smola moja 🙂

gajdosovam
21. máj 2013

@bibinocka smola moja? prepac ale 1,5r dieta nadzgavat takymi sirupmi je prilis skoro, a este len tie problemy Vam pridu. Sa uz uvedom, je to chore tri posledne albumy ci mas, malemo posadis do izby ktora ani nie je jeho, nevidno zeby sa tam prirodzene hral, furt to iste miesto ta ista stolicka, dietatu strcis do ruk drahy mobil ktory pravdepodobne nie je ani tvoj ked ti muz predava mobily, velice tu rozpravas o tom ako ti super zaraba. Snazis na seba uputat vsetku pozornost, davas pomaly kazdy den statusy o vypredajoch, naktore ani poriadne nechodis.Tvrdis ze chodis do prace. Akej? kedcely den sedis na nete,pridavas vkuse fotky a statusy? A pri tom ani nemas este robotu si na materskej? Pozeraj na to co je pre maleho zdravie prospesne.

solnicka_nr
22. jan 2014

@tmima ahoj môj maly ma 2 roky 4 mesiace UM pil v noci niekedy aj 6-8 krát. Teraz mal hnacku a lekárka zakázala mliecko tak som sa na ňu výhovorila ze nemôže hnačka na druhý den ustúpila tak sme mu povedali ze môže jedno ráno ked sa zobudí a poobede a večer pred spaním. Oducanie bolo lepšie ako som očakávala len pár noci musel muž pri ňom spat v izbe (už je sám od roka) lebo utekal z izby. Teraz už len nadránom ide za ním aby nevstal moc skoro ale inak prešli celu noc max 1 krát treba ist za ním a upokojiť ho

solnicka_nr
22. jan 2014

Baby buďte radi ked vam deti prespia 4 hodiny.... Moja čertica pól ročná je niekedy hore kazdYch 20 minút a ma x prespi 2 hodiny 1 krát za noc

januska2511
16. jan 2015

ahojte baby men mala pekne zaspavala aj cez obed sama aj v noci sama ale cez obed uz nechce zapst na vela zaspi spi hodinu ci spavala tri hodinky a vecer sama zapsinka ale kym si enjdeme lahnut z manzelom spinka akonahle ideme do izby ja neviem cim to je tak sa uz budi este ma cumel nevieme sa ho zabvit ale uz len na spanie ale od jej 6 mesiacov neviem co je nocny spanok a uz nevaldzem vazne poradte co s tym ma s tym idt dr a poradit sa mala ma 29 mesiacov

blska3
18. feb 2015

Ako tak citam prispevky,tak konstatujem ze to moje male mesacne slniecko spi potom celkom slusne🙂 a to som si myslela,ze spinka malo☹ Je pravda ze mame problemy z bruskom ako to u chlapcov byva,ale ze z toho musime vyrast☹ Trucovat zacina tak okolo piatej podvecer a ked sa podari do dvanastej zaspinkat tak si mozeme gratulovat,a ako kedy potom spinka tak do piatej,alebo do siestej.Obycajne potom este po rannom krmeni spinka tak do jedenastej a potom az do vecera skoro nic.Niekedy sa zvykne zobudit este v noci,podla toho ako je hladny.A ja ze malo haja🙂 Najviac mi spinka v aute🙂 kedze ma prehanali po vselijakych vysetreniach.

lillibeautycentre
11. nov 2021

@mimajada ahoj, pomohol vam ten pediakid? zlepsil sa spanok?

mia2906
1. máj 2023

@lillibeautycentre @mimajada @bibinocka ahojte, tiez by ma zaujimalo, skusali ste pediakid ? 🙂 zabral?

lillibeautycentre
6. máj 2023

@mia2906 nam to nezabralo 🙆