Plač, keď položím dieťa na chrbát

8baska9
17. dec 2023

Ahojte, môj syn má 3 mesiace a 12 dní. Od malička sa mu nepáči keď ho položím na chrbát. Väčšinou vždy začne plakať ale nebolo to také hrozné ale videla som že to není v poriadku, na poslednej poradni som sa pýtala doktorky že čím to môže byť a povedala že asi ho ťaží bruško keďže ho má väčšie a aktuálne váži 9 Kilo. Vždy keď ho položím na chrbát začne plakať a hneď sa otočí na bruško a už je spokojný. Lenže za posledné 3 dni hrozne plače ked ho položím na chrbát, nedá sa ho ani prebaliť. Doteraz sa mu vždy páčilo v sedačke lenže teraz tam tiež strašne plače a strašne sa vykrúca do boku, najradšej by vyskočil z nej.. prosím nemáte niekto podobnú skúsenosť? Ešte ma napadlo či to nemôže byť tým že sme mali pred týždňom prvé očkovanie ale to si moc nemyslím keďže to má od malička len doteraz to bolo celkom v pohode a zrazu strašne plače na chrbáte. Ďakujem

maryetta
18. dec 2023

Ja ked sa prejem a lahnem na chrbat tak ma ide “odpalit”. Tiez si lahnem na inu stranu a podobne.
Toto je ozaj vela ☹
Ja som sice kojila. Prvy si pytal velmi casto. Bol nespokojny. Prebytok vzdy dal von. Mozno aj podrazdene hrdlo alebo reflux. Preslo to v pol roku kedy som zacala davat prikrmy.
Kazdopadne toto je ozaj vela. Znizila by som bud hodiny medzi mliekom. Alebo nizsiu davku. Alebo uplne ine mlieko ktore by bolo sytejsie. I ked by mal aj sa zacat viac pohybovat.
Kamaratka mala tak dcerku “prekrmenu” a mala porom problem s klbami. Chrbticou. Musela chodit s malou do vody. “Branili” jej v beznom pohybe. Aby nestavala na nohy. A podobne. Lebo bola prilis velka a tazka…. Aby si este viac tou vahou na klby neublizila.
Fakt toto by trebalo riesit. Nie je to sranda a hlavne do buducna.

anjelicek26
18. dec 2023

@sss777 ano vzhladom na to, ze chodime na rastovu kliniku a rast nad 35cm v prvom roku zivota posielaju do radu na testy na rastove hormony a problemy zo stitnou zlazou... a ze si lekarka na profile vytetovane nemas a sama vies, ake zvlastne a neobvykle to je a nemyslim tym padom, ze je vhodne mamicke bez toho, aby si dala dieta vysetrit radit, ze je mat 9 kil v troch mesiach v poriadku... moze byt - nemusi, toto musi posudit lekar podla testov a nie podla toho, ze u vas je to unikatna genetika...a aj ty si u lekara zo synom bola a riesil to, nie? Neverim, ze nie.

sss777
18. dec 2023

@anjelicek26
Bola som so synom u pediatra ako asi chodíme všetky, nie? Taktiež pediater autorky posúdil celkový stav dieťaťa, my sme ho nevideli. Takže obe deti boli vyšetrené.
Ja si zase nemyslím, že je v poriadku dávať medicínske rady bez patričného vzdelania, ja tiež neradím ľuďom ako stavať strechy alebo konštruovať lietadlá.
Keďže chodíte na rastovú kliniku, asi máš sama neštandardné dieťa, ale netreba robiť z každého pacienta.

anjelicek26
18. dec 2023

@sss777 pise,ze doktorka povedala *asi ho tazi brusko,kedze ho ma vacsie*.. to je taka diagnostika ze dovidenia. Sama mamicka vidi,ze to v poriadku nie je a dieta sa trapi. Tu je pytat sa na dalsie vysetrenia na mieste.

sss777
18. dec 2023

@anjelicek26
My nevieme ako ju vysetrila, nevieme koľko dieťa meria. Nemáme relevantnú anamnézu, ani fyzikálne vyšetrenie dieťaťa.
Kiežby to bolo také jednoduché.
Ale veď je to samozrejme autorkine dieťa a sama si vyberie, či bude jeho stav konzultovať s lekárom alebo užívateľkou anjelicek26.
Viac nemám k téme čo povedať, prajem pekný deň.